Yelonky
Marzec 29, 2024, 11:42:27 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: piękne  (Przeczytany 10014 razy)
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« : Kwiecień 11, 2011, 01:53:05 pm »

Uważam, ze jest to naprawdę piękne.
http://vendheaume.fighters.pagesperso-orange.fr/brcustza.htm
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 11, 2011, 02:26:37 pm »

Bardzo ładne, ale to chyba nie jest stół do gry? Przecież nie ma jak sięgnąć na środek.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 11, 2011, 04:46:07 pm »

Może mają takie grabki, jak przy ruletce.   
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 11, 2011, 07:25:36 pm »

To jest całe pole bitwy pod Custozą, jak narysowane w GTR 1866, około 10x7 km, czyli w skali jakieś 250x170 cm.
Chyba da radę.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 11, 2011, 08:09:50 pm »

To faktycznie powinno się dać obsłużyć. Na zdjęciach wydaje się większe. Z moich prób wynika, że w miarę wygodnie można przesuwać figurki do 90cm odległe, powyżej 110cm to już trzeba mieć dobry punkt podparcia na makiecie.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 12, 2011, 09:01:06 am »

Nie wywołasz mojego oburzenia.
To jest stół do bitwy pod Custozzą i tylko do niej. Autor ma takich stołów kilkanaście (-dziesiąt). Interesuje się chyba tylko wojnami 1859-70, więc robi sobie stoły na któych rozgrywa historyczne starcie. Oczywiście, że te stoły są niemodyfikowalne (choć domki i drzewa można zdemontować), ale nie obniża to ich walorów estetycznych. Faktycznie robi je ze styroduru i pokrywa płótnem, które maluje.

Inne stoły można zobaczyć tutaj:
http://vendheaume.fighters.pagesperso-orange.fr/brucepge.html
http://vendheaume.fighters.pagesperso-orange.fr/brmagent.html
http://vendheaume.fighters.pagesperso-orange.fr/broversc.html
http://vendheaume.fighters.pagesperso-orange.fr/brualsab.html
Ta ostatnia to czad - z forsowaniem cieśniny i duńskim monitorem, usiłującym w tym przeszkodzić.

Skala jest rzeczywiście 6mm - dla mnie nieco za mała. Ale tak czy inaczej uważam to za piękne.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 12, 2011, 12:36:35 pm »

Cytuj
jak ja bym robił taką makietę - zrobiłbym ją zupełnie inaczej
Hmmm. A potrafiłbyś uzyskać taki efekt "terenu rzeczywistego" w elementach nastawnych ? Jak byś się do tego zabrał ?
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 12, 2011, 01:46:52 pm »

eee..., to ameryki nie odkryłeś
Moim zdaniem zresztą, poza patentem z futrem jako polami zboża lub kukurydzy (nie trawy), to układanie sztruksu jako pól nie jest zbytnio estetyczne.
Układane drogi mają pewien minus - widać jest połączenia, a ponadto składają się z odcinków prostych i nienaturalnych łuków. Nie ułożysz drogi wijącej się przez pola, jak na pokazanych makietach.
No chyba, że masz na to jakieś tajne patenty - podziel się nimi, bo ja jestem zauroczony realistycznie wyglądającymi makietami.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 12, 2011, 02:42:55 pm »

Ten alcal ?:
http://smg.photobucket.com/albums/v233/alcal/
No właśnie żadna szczęka mi nie opadła. Owszem, ma piękne makiety, ale głownie te przygotowywane pod konkretne bitwy - Leuthen czy Townton. Czyli tak samo jak Bruce Weigle (ten "mój", od wojen 1866-1870).
Jak stosuje elementy nastawne, to drogi ma pocięte na rozjeżdżające się kawałki, drzewka na wielkich podstawkach itp.
Widzisz, ja specjalnie spytałem ciebie, bo po pierwsze zawsze miałeś talent do terenu, a po drugie - obracasz się w kręgach, które dużo tego robią. Dlatego chodziło mi o jakieś nowe metody robienia elementów nastawnych.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 13, 2011, 09:37:46 am »

Cytuj
Chciałem zwrócić Twoją uwagę na kunszt (można powiedzieć nawet wirtuozerię) wykonania poszczególnych elementów nastawnych - strzyżone trawy, sposób wykonania liści na drzewach, gałęzie, krzewy, rowy, kamienie itp.  i wszystko odpowiednio pomalowane (zobacz jak zrobiony jest krajobraz Krety lub plaże Normandii).
Jeżeli to ci się nie podoba i jeżeli porównujesz to z kawałkiem płótna pryśniętym akrylowym sprayem to naprawdę nie wiem co chcesz i o co ci chodzi.
hehehehe
Też zwróciłem uwagę na Kretę. Jest tam takie piękne wzgórze, pełne kamieni, krzaków itp. Potem ktoś ustawia na tym okopy, które unoszą się w powietrzu, bo wspomniane "upiekszacze" nie pozwalają im przylegać do podłoża.
A "kawałek płótna pryśnięty akrylowym sprajem" umożliwia lepsze przyleganie podstawek i dla mnie przynajmniej wygląda realistycznie, tak jak wygląda krajobraz z lotu ptaka, gdzie nie widać pojedyńczych kamieni, ale właśnie siatkę pól i dróg, wraz z rosnącymi wzdłuż nich drzewami.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 13, 2011, 12:00:36 pm »

Cytuj
A tak serio to wszystko zależy od skali i przelicznika - do skali 6mm i przeliczbika 1 stand = 1 batalion jest OK, ale przy skali 20mm i innym przeliczniku raczej się nie sprawdzi.
No i stąd różnice w naszych ocenach ...
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!