Yelonky
Kwiecień 19, 2024, 01:14:01 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: In Bellonae Hortis  (Przeczytany 447 razy)
Adam
Administrator
Weteran
*
Online Online

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« : Grudzień 31, 2022, 05:26:31 pm »

Proponuję w tym wątku wpisywać uwagi i pomysły do przepisów.

1/ Z ostatniej bitwy mam taki pomysł, żeby dodać możliwość wydania rozkazu do zagięcia szyku. nie za łatwo i pod jakimiś warunkami, ale może powinno tak być, bo teraz można w jakimś stopniu wyautować część wojsk npla. Nie mówię, że to zupełnie źle, ale mozliwość kontrakcji dla równowagi?
2/ Może dodać rozkaz "angażowana walką" - taki, gdzie utrzymuje się pozycję albo cofa powoli (coś w stylu centrum kartagińskiego pod Kannami). Jakiś potencjał, że przy cofaniu szyk się złamie, ale łatwiejsze wytrwanie w obronie (np. przegrana liczona od 2 p. przewagi?). Chyba wcześniej coś podobnego już rozważaliśmy.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2023, 03:38:42 am »

1. Jak się dawno nie czyta przepisów, to się zapomina Chichot Jest taka opcja uwzględniona w ten sposób, że jak kontyngent ma rozkaz Ataku i przeskrzydla wroga, a nie ma nieprzyjaciela też gdzieś dalej przed frontem, to z automatu może zagiąć szyk i oskrzydlić przeciwnika Dodałem też opcję, by można było to zrobić w przy innych rozkazach, ale to już jest na rozkaz.
2. To też jest, i jest też, jako zasada dodatkowa, opcja, by angażować przeciwnika ale nie walczyć w pełni- obie strony rzucają tylko 1 kostką, nie przepychają się, ale mogą sobie zadawać straty.

Przy okazji- SKOŃCZYŁEM WERSJĘ BETA PRZEPISÓW!!!  

Wysyłam ją na maila, bo nie zmieści się jako załącznik do tego posta. Nie jest jeszcze kompletna, ma w sobie tylko 4 listy armii (Rzym, Sukcesorzy, Kartagina i Gallia- nawet kopiowanie tego, co już mam to sporo roboty i już mi się nie chce, tym bardziej, że większość starych list trzeba zaktualizować), nie ma też jeszcze rozpisanych przepisów kampanijnych (które mam w osobnym pliku, ale redakcja tego też zajmuje sporo czasu). Prośba więc, by Klubowicze czytali, wyłapywali błędy, dawali wskazówki, co poprawić, co inaczej opisać
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!