Yelonky
Marzec 29, 2024, 02:40:11 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poznajmy się na nowo  (Przeczytany 1407 razy)
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« : Grudzień 19, 2022, 11:41:05 am »

Cześć,
pojawiło się sporo nowych twarzy.
Z niektórymi z Was rozmawiałem, inni poszli wcześniej.
Ponieważ rzadko bywam w klubie (mieszkam obecnie w Poznaniu) proponuję żeby każdy napisał słówko o swoich zainteresowaniach.

Generalnie chodzi mi o to, co komu proponować, więc interesuje mnie co kto zbiera, w jakiej skali, a czego nie zbiera, ale ma w ogólnym kręgu zainteresowań, czytał coś, zna się i chętnie by spróbował.

Ja generalnie zajmuję się obecnie skalą 10mm, ewentualnie 15-18mm.
Interesuję się wojnami włoskimi, wojnami taktyki linearnej końca 17 i całego 18 wieku, oraz wojnami drugiej połowy XIX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem wojny secesyjnej.
Ponadto z Michałem B. robimy lub planujemy jakieś projekty z wojny polsko-bolszewickiej, II wojny na pacyfiku czy starć powojennych (np wojna Yom Kippur)
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 19, 2022, 01:26:05 pm »

Cześć!
O morzu chyba nie wspomniałeś?

Ja mam trochę rzeczy w 1/72 / 20mm (secesyjna i napoleoński).
W 1/285 coś z Niemców i Armii Czerwonej.
Poza tym w 28mm:
-do IIwś Anglicy, Amerykanie, Niemcy
-starożytność - Grecy i podobni, Rzymianie cezariańscy
-garść Rosjan do napoleońskiego
-początek rycerstwa do XIIIw. i planuję kolejne
Niehistoryczne:
-3,5 frakcji do Legiona, sporo do X-Winga (razem z synem)
-krasnoludy do WFB i podobnych
-zaczynam małą hordę zwierzoludzi
-bandę i różne rzeczy do Frostgrave

Z okresów, które mnie interesują:
-antyk "grecki" (najchętniej epoka rozwoju państw-miast przed Aleksandrem)
-wojny domowe Rzymu II-I w. p.n.e.
-średniowiecze wczesne (najchętniej okres plemienny Słowianie i Waregowie)
-średniowiecze późniejsze
Przy czym na średniowieczu znam się tak sobie, nie wiem, czy z 10 książek przeczytałem, mam trochę czekających na półce.
-wojny napoleońskie (! z naciskiem na kampanie i duże bitwy), w rozszerzeniu wojna polsko-rosyjska 1830-31
-wojna secesyjna (j.w.)
-II wś na lądzie, skala taktyczno-operacyjna i potyczki
-Korea, Wietnam jeżeli znajdą się chętni
A jak ktoś ma inne ciekawe pomysły, to pewnie dam się namówić.

Z niehistorycznych, to j.w. oraz chętnie Chronopię, Warzone albo podobne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 03:21:53 pm wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Grudzień 19, 2022, 06:10:49 pm »

bo morzem się zasadniczo nie zajmuję
modele leżą w pudełkach
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 20, 2022, 12:02:03 am »

Ale grało się świetnie. Jak za morzem nie przepadam, to akcje pod Wyspami Salomona bardzo mi się podobały. Nawet potem coś przeczytałem z zapału.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
MaciekS
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 17



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Grudzień 20, 2022, 05:17:23 am »

Hej

Ja lubię i staram się dowiedzieć coraz więcej o starożytności. Wiem że to bardzo szerokie pojęcie więc na początek zająłem się okresem Hellenistycznym (wojny syryjskie to coś co mnie najbardziej interesuje na ten moment). Co nieco o wojnach punickich też wiem. Inne okresy antyku bardzo pobieżnie (np. podboje Cezara w Galii).

Mam tych Ptolemeuszy w standardzie pod Basic Impetusa ale chce ich rozwinąć żeby można było nimi grać też w IBH, Swordpoint czy HC. Trochę szukam dla siebie antycznego systemu

Z innych podoba mi się Wojna Secesyjna ale w małej skali - bardzo lubię Bogowie Wojny:Lee i pewnie będę w to kiedyś grał.

Poza tym Fantasy czyli Frostgrave i może kiedyś Oathmark. Blood Bowl też jest b. fajny. Blood Red Skies czyli samoloty od Warlorda.

Nie kręci mnie raczej Napoleonka i 2 WŚ (z wyłączeniem walk lotniczych) i chyba nie bardzo na razie średniowiecze.
Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Grudzień 20, 2022, 11:56:00 am »

@MaciekS

Pisząc o "bogach wojny" i małej skali, masz pewnie na myśli małe figurki i bitwy w wielkiej skali, prawda ?
A jak bogata jest Twoja wiedza o okresie ?

Zapisane

pozdrawiam,
maciek
MaciekS
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 17



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Grudzień 20, 2022, 08:54:03 pm »

W skali od 0 do 10 to będzie jakieś 0,5...ale grałem w Lee dwukrotnie i to na razie chyba najlepsza gra bitewna w jaką zagrałem. Bardzo mi się podoba.
Zapisane
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Grudzień 20, 2022, 09:35:42 pm »

Trochę tego u mnie będzie Robię zasadniczo skalę 28mm, ale pograć mogę w dowolną, byle było coś widać (więc 6mm i mniejsze odpada, chyba że to żaglowce )

1. Starożytność - przede wszystkim okres podbojów Republiki Rzymskiej, III-II wiek p.n.e. trochę też wojny diadochów (mam trochę Rzymian na ten okres i Epir). Okres od I wieku p.n.e. do III wieku n.e. mnie w zasadzie nie interesuje, ale schyłek Cesarstwa, zwłaszcza kampanie Juliana Apostaty, już bardzo i kiedyś bym jakiś późny antyk też zrobił, ale nie w ciągu najbliższych 4 lat
2. Średniowiecze - w zasadzie całe, od Wikingów do Wojen Włoskich. Mam niewielką armię polską na Wojnę 13- letnią, robię Ślązaków Henryków Brodatego i Pobożnego na rozbicie dzielnicowe, chętnie bym się kiedyś wziął też za Husytów i Grunwald (Grunwald nawet w mniejszej skali, bo w 28mm by mi życia nie starczyło)
3. XVI-XVII wiek mnie nie interesuje. Mam sporo modeli do Ogniem i Mieczem w 15mm, jak kiedyś będę narzekał na nudę, to pomaluję, ale nie prędko.
4. Okres rewolucji francuskiej, wojen napoleońskich, wojny polsko- rosyjskiej 1830-1831 interesuje mnie BARDZO! W każdej skali, ale najlepiej duże bitwy i kampanie. Mam sporą armię Księstwa Warszawskiego w 28mm, zaczątek Austriaków. Kiedyś chętnie bym zrobił wojsko do powstania listopadowego i wojny w obronie konstytucji 3-go maja. Mam też trochę okrętów w skali 1:700 do Black Seas (system morski od Warlorda- jedyny, moim zdaniem, system, który im wyszedł).
5. Wojna Secesyjna - bardzo lubię. Chętnie gram w nasze klubowe przepisy w 20mm, mam jakiś zalążek konfederatów w 28mm.

Późniejsze konflikty mało mnie interesują. Co jakiś czas chodzi za mną I Wojna Światowa albo wojna polsko- bolszewicka 1920, II wojnę lubię tylko w małej skali, późniejsze konflikty zupełnie mnie nie obchodzą.

Poza historykami to fantasy- tego mam baaardzo dużo, i trochę sci-fi (Star Wars: Legion i Infinity).
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!