Yelonky
Marzec 28, 2024, 11:04:15 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawo do posiadania broni  (Przeczytany 2904 razy)
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« : Czerwiec 04, 2019, 12:30:29 pm »

Cytat z artykułu Wiadomości Watykańskich:
Cytuj
„Nigeryjczycy są praktycznie na łasce tych bandytów – podkreśla kard. Onayekan. – W przeszłości, mieliśmy naszą tradycyjną kulturę, gdzie każdy zdrowy mężczyzna miał przy sobie kordelas, łuk i strzały, aby się bronić. Teraz rozbroiliśmy się, aby siły bezpieczeństwa mogły nas bronić, ale te nie są do tego zdolne. Jedyne osoby, które noszą broń, to przestępcy” – wskazuje nigeryjski purpurat. Tylko rząd i bogaci ludzie otaczają się agencjami ochroniarskimi, biedni pozostawieni są na pastwę losu.
Interesujące przemyślenie.
Sami się nie obronicie, my też was nie obronimy i co nam zrobicie?
Doświadczenia wojen partyzanckich XX wieku pokazują, że tam, gdzie uzbrojono ludność, problem z niechcianymi napastnikami radykalnie maleje.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 07, 2019, 01:55:04 pm »

Kraje afrykańskie i uzbrojenie w kordelas, łuk i strzały, to chyba nie najlepszy przykład do posiadania broni, chyba że na poziomie Wiadomości Watykańskich...
Raczej bym sie pochylił nad kulturą obcowania i posiadania broni palnej, a to dwa różne światy...
I nie "rozbroiliśmy się", tylko rząd, czy kto tam jest u władzy, poprzez ustanowienie prawa, rozbroił obywateli.
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 07, 2019, 03:22:02 pm »

Andrzeju, przecież nie chodziło mi o łuki, tylko o zasadę dostępu do broni. Zacytuję jeszcze raz:
Cytuj
"Teraz rozbroiliśmy się, aby siły bezpieczeństwa mogły nas bronić, ale te nie są do tego zdolne. Jedyne osoby, które noszą broń, to przestępcy”
Oczywiście, że współcześnie kupili by sobie kałasze, czy co tam dają w okolicy, a nie łuki.
P.S. Nie wiem skąd Twoje uprzedzenie do rozgłośni. Robią coś, o czym nie wiem?
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 08, 2019, 05:42:02 am »

Zasadniczo, nie przepadam za "chłopakami w sukienkach". 
Jak rozumiem, nigeryjski purpurat jest specem od działań kryzysowych czy bezpieczeństwa narodowego...

Co to znaczy:
"Teraz rozbroiliśmy się, aby siły bezpieczeństwa mogły nas bronić, ale te nie są do tego zdolne. Jedyne osoby, które noszą broń, to przestępcy”
...?
SAMI się rozbroiliśmy???
Czy ktoś wydal dekret, zarządzenie, ustanowił prawo ograniczające dostęp do broni?
Skoro "Jedyne osoby, które noszą broń, to przestępcy”, czy to oznacza, że siły bezpieczeństwa NIE NOSZĄ BRONI???
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 08, 2019, 03:24:54 pm »

Używanie argumentów ad hominem i ad absurdum w jednej wypowiedzi sugeruje, że nie chcesz porozmawiać, więc szkoda mi czasu na przepychanki. Myślę zresztą, że dokładnie wiesz, o co mi chodziło.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!