Yelonky
Marzec 29, 2024, 04:48:53 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Speed painting  (Przeczytany 3731 razy)
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« : Grudzień 07, 2017, 11:35:02 am »

Ostatnio znacząco zwiększyło się moje tempo malowania. Wpływ na to miały dwa czynniki:
Po pierwsze stwierdziłem, że w masie i tak nie widać różnych detali, które maluję nawet na szeregowych jednostkach (jak n.p. oczy czy wielowarstwowe cieniowanie), więc spokojnie mogę to sobie odpuścić i malować tylko na figurkach dowódców, bohaterów itp, które mają się wyróżniać z tłumu.
Po drugie, odkryłem technikę malowania samymi washami. Bez kolorów podstawowych, tylko biały/ jasno szary podkład i washe, inki i glaze'y. W pełni widać ją na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=QaUnjzL9HHI
Co prawda w podanym przykładzie ta technika jest użyta do malowania Orków z Warhammera (co sprawdza się świetnie- sam swoich tak malowałem), ale z powodzeniem używam jej też przy figurkach historycznych do okresu napoleońśkiego. Wydaje mi się, że z innymi okresami też nie powinno być większych problemów- sam widziałem pięknie pomalowanych w ten sposób Macedończyków i Rzymian, chociaż może niektóre epoki będą trudniejsze (np. I i II Wojna Światowa).
W każdym razie pomyślałem, że się tym podzielę, może się komuś przyda 
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 07, 2017, 12:58:12 pm »

Ze swojej strony muszę powiedzieć, że te nowe figurki Bayarda wyglądają ładnie. Technika wymaga dopracowania (ja na przykład uważam, że należy mocniej przyciemniać czerń), ale to są w sumie detale.
Niemniej, chociaż technika wygodna i dająca bardzo przyjemny efekt w masie, na pojedynczej figurce z bliska nie daje takiego efektu jak klasyczne malowanie. Dlatego dobrze jest wybrane figurki malować dokładniej.

Wydaje mi się również, że może to być bardzo dobra technika dla początkujących, ponieważ daje względnie łatwo przyjemne wyniki.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!