Yelonky
Marzec 29, 2024, 03:23:41 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reparacje  (Przeczytany 2664 razy)
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« : Sierpień 07, 2017, 03:36:21 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=EeAzk5FRKcM
Myślicie, że z tymi reparacjami to na poważnie chcą startować? Zakładając teoretycznie, że uda się to pchnąć formalnie, to ze sto lat musieliby płacić - jakoś wątpię, żeby chcieli i to raczej do ostrego klinczu politycznego by prowadziło. Szczególnie, że jak dołączy się Grecja i może inni, to Niemcy będą mieli jednak kłopot.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
michal
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpień 09, 2017, 09:07:00 pm »

1. Nie widzę powodów, dla których mieli by tego nie ruszyć. Wewnętrznie temat chwytliwy. Miałkniesz coś przeciw, zawahasz się to jesteś zdrajca, ubek, ukryta opcja niemiecka czy co tam chcesz.

2. Nie znam jakichkolwiek wiarygodnych opracowań czy ma to podstawy prawne. Nie mam nawet wiedzy czy ktokolwiek dostał tego typu odszkodowanie od Niemców po WWII. Nic o tym nie słyszałem. Znam natomiast opinie, że reparacje po WWI były jedną z przyczyn WWII.

3. Nie wierzę żebyśmy coś w wyniku tych akcji dostali. Nie mam pomysłu jak to mielibyśmy wyegzekwować bo Niemcy odmówią na 100% i kto wtedy ma powiedzieć "Tak należy się, a wartość wynosi XXX". Co zrobimy jak nie zapłacą? Sankcje nałożymy, najedziemy ich - znacjonalizujemy firmy niemieckie - nie mam pomysłu.

4. Ale co sobie pogadają to ich.

MB
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Sierpień 10, 2017, 10:24:28 am »

Gdyby podnieśli to już by było miło. Co do płacenia, to zgadzam się - na ten moment nie ma siły nacisku. Ale sam fakt poważnego podniesienia sprawy politycznie jest interesujący - to trochę tak jak zapis niemiecki, że państwo istnieje w granicach z 1938r. - niby nie ma z tego konsekwencji, ale w razie czego fundament jest gotowy.
W każdym razie niegłupia opcja do rozgrywki, tak mi się wydaje.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!