Yelonky
Marzec 28, 2024, 11:11:50 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 28 stycznia 2017  (Przeczytany 6063 razy)
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« : Listopad 30, 2016, 02:04:23 pm »

W sobotę 28 stycznia organizuję w naszym Klubie bitwę napoleońską w skali 28mm. Tak na prawdę będą to 2 równoległe bitwy, gdzie wynik jednej może wpłynąć na drugą. Będziemy grać na zasadach Black Powder.
Środowisko grające w tej skali trochę się ostatnio zaktywizowało, a jako że poprzednie spotkanie w Gentelman's Club na Powiślu, mimo że udane, pozostawiło we mnie pewien niesmak co do jakości terenów i generalnego wyglądu stołów, pomyślałem, że można ludziom pokazać, jak to powinno na prawdę wyglądać Przy okazji może ktoś się też zainteresuje tym, co robimy i zechce się dołączyć (tym bardziej, że jeden z uczestników mieszka koło Tesco na Górczewskiej)
Jakby ktoś chciał zobaczyć, jak to wygląda, to zapraszam Pewnie znajdą się też jakieś wojska, którymi można by sobie pokierować. Oczywiście Black Powder nie jest systemem zbyt realistycznym, ale jest szybki i przyjemny, a z tymi figurkami i w takiej ilości wygląda na prawdę pięknie, więc warto

Załączam mapki terenu, jaki planuję wystawić oraz początkowego rozmieszczenia wojsk (wszystko bardzo orientacyjne). Kolor niebieski to Francuzi (z sojusznikami), kolor czerwony to Rosjanie i Austriacy, a granatowy- Prusacy.


* Bitwa 2.jpg (687.12 KB, 1297x927 - wyświetlony 442 razy.)

* Bitwa.jpg (827.57 KB, 1707x848 - wyświetlony 399 razy.)
Zapisane

Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 02, 2017, 05:27:20 pm »

Czy to spotkanie ma formułę otwartą, czy można o nim napisać szerzej?
Zapisane
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2017, 11:39:44 am »

Tak, jako nasz Klub zrobiłem już o tym wydarzenie na facebooku, jeśli chcesz gdzieś jeszcze o tym napisać, to proszę bardzo Ogranicza nas tylko ilość miejsca
Zapisane

Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 03, 2017, 04:09:45 pm »

Zrobiłem wydarzenie na dobroni i podlinkowałem na dobroniowym FB.
Zapisane
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 22, 2017, 03:16:38 pm »

Frekwencja, niestety, nie będzie zbyt powalająca: oprócz mnie tylko 3 osoby potwierdziły swój udział. Niestety, okazało się, że tego samego dnia 2. Pułk Ułanów XW robi u siebie bal, i spora część osób, które bawią się też w rekonstrukcje, chce tam iść i nie da rady pogodzić obu wydarzeń... Tak więc będzie tylko jedna bitwa, i to mniejsza, niż zakładałem pierwotnie...
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 23, 2017, 09:45:24 am »

Od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli dobrze wyjdzie, to przynajmniej będzie powód do kolejnego spotkania.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2017, 09:30:09 pm »

Relacja z bitwy:
http://arsbelli.blogspot.com/2017/02/bitwa-o-przeecz-reitzenhain-battle-of.html
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Luty 16, 2017, 11:02:54 pm »

Ładnie, proszę pana.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Luty 17, 2017, 09:57:06 am »

Brawo!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!