Yelonky
Marzec 28, 2024, 11:36:44 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: figurki do Rzymian  (Przeczytany 65040 razy)
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« : Luty 25, 2011, 11:02:16 pm »

Właśnie odebrałem paczki z figurkami i nie mogę się powstrzymać, żeby ich nie opisać.
Obie paczki z Wargames Factory.
Paczka nr 1: Legiony Cezara
Starcza na 3 centurionów, 3 optio, 3 signiferów, 3 cornicenów i 36 legionistów.
Była to pierwsza paczka tej firmy w plastiku i niestety, to widać. Rzeźba jest płytka, czasami przerażająco (skóry wilków i stopy/sandały -marnie to wygląda, jeżeli chodzi o cieniowanie). Figurki składa się z części:
-3 tułowie legionistów + 3 główki (ale różnice główek są niestety bardzo drobne i rzeźba płytka) +po 2 rodzaje rąk z gladiusem i pilum; dodatkowo są osobne ręce do tarczy i same tarcze
-1 tułów oficera + ręka z rózgą (czy jak to się nazywało) i gladiusem
-2 różne tułowia signifera/cornicena +instrument +2 rodzaje znaków
Na pierwszy rzut oka, trzeba trochę popracować nad zróżnicowaniem sylwetek, ale daje się (można np. ściąć kitę z hełmów i już mamy drobną różnicę; 3 tułowie x 3 głowy (6 licząc wersję bez kity) x 2 rodzaje broni daje 18 wariantów, a można pokręcić bronią i tarczami, więc jakoś to będzie). Z oficerami i chorążymi nie za bardzo można poszaleć, a drobne różnice da się.
Do tarcz są ładne wyklejki, z tym, że metoda nakładania ich jest nieco dziwna (wcieranie?). Bardzo przyjemne jest to, że praktycznie każda tarcza jest inna -mają różne przecierki, ślady po ciosach itp.
Mam tylko nadzieję, że da się to ładnie skomponować (kolor) z malowaniem krawędzi.
Pomimo różnych problemów, daje się chyba z tej paczki coś ładnego wykrzesać.

Tutaj co z tym robią fachowcy:
http://www.wargamesfactory.com/announcements/painted-plastic-romans
http://macpheesminiaturemen.blogspot.com/2008/11/wargames-factory-romans-iii-advancing.html
A tutaj możliwości konwersji -kilka innych główek, tarcz, włócznie i voila:
http://wargamesfactory.lefora.com/2010/03/02/hannibals-veterans/

Paczka nr 2: Numidyjczycy
Starcza na 28 figurek w mnóstwie wariantów. Widać, że firma stopniowo nabrała doświadczenia. Rzeźba jest lepsza i zróżnicowanie "sprzętu" jest duże. Do wyboru mamy:
-4 tułowie
-główki w 7 wariantach (3 z "gołą głową" i 4 w hełmach)
-ręce i broń dla zrobienia z każdej figurki lekkozbrojnych oszczepników, procarzy, łuczników lub zbrojnych w miecze i tarcze
-jakiś znak bojowy i róg (instrument), torby (chyba dla procarzy), sztylet, miecze w pochwach
Brak mi trochę dodatkowych łuków (elementów jest na pełny zestaw oszczepników, procarzy i "mieczników", ale łuków tylko na połowę), ale nie jest to wielki problem, bo na co komu tylu łuczników. Jest też mało rąk z zapasowymi oszczepami (łącznie 7), ale dobrze, że w ogóle jest takie ładne coś.
Jak napisał ktoś na amerykańskim blogu - z tej paczki można zrobić wszystko. Jest to oczywiście przesada, ale możliwości konwersji są ogromne, a i uniwersalność użycia wielka.

A tutaj pokazano, co można z tych paczek zrobić:
http://chicagoterrainfactory.files.wordpress.com/2010/02/army_1200.jpg

Postaram się wstawić zdjęcia wyprasek.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2011, 10:06:59 am wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Luty 25, 2011, 11:34:08 pm »

Na stole to może ładnie wyglądać, ale raczej ciężko by było modelarsko się wyżyć na tych zestawach W marcu może kupię coś Warlorda (jeśli mi starczy pieniędzy), bo to mnie nie przekonuje
Zapisane

Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2011, 11:44:25 am »

Czy to znaczy, że nie będziecie robić Rzymian w dużych skalach ?
Jak nie zmienicie zdania i nie wrócicie do mniejszych skal to oczywiście nie będę się na was obrażał i też coś pomaluje w 28 mm ... ale może jeszcze przemyślicie te sprawę.  

Bayard.
Widziałem twój pułk Legii Nadwiślańskiej na blogu.
Nie chcesz pokusić się o pomalowanie guzików na mankietach, rabatach i wyłogach ?
Przy tak dużej skali to chyba zbrodnia zostawić je nie wykończone

Ps. czy ktoś robi w dużych skalach Iberyjczyków ?
W małych jest wszystko, w dużych nie. Czy po prostu zamierzacie "olać" obecność tych wojsk w konflikcie [zakładam, że mielibyśmy robić w przybliżeniu lata 120-100 bc do 9 AD].
Zapisane
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Marzec 02, 2011, 07:54:00 pm »

Będziemy robić 28mm, to raczej nie ulega wątpliwości. Kwestią dyskusyjną i zależącą od osobistych preferencji jest natomiast wybór producenta. Byłem dzisiaj w Wargamarze na Wilczej, popatrzyłem na figurki Warlorda- mają ich tam pełen wybór, nawet trochę metalowych jest (kawaleria Auxiliari i coś jeszcze). Zastanawiałem się nawet, czy czegoś już sobie nie kupić, bo modele wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Każda figurka składa się z korpusu(razem z lewą ręką), ręki z bronią, głowy i tarczy. Możliwości konwersji są więc przyzwoite, jakość wykonania bardzo dobra- nie odbiega od figurek braci Perry czy Victrixa. Do każdego zestawu dodawane są kalkomanie na tarcze. Cena to od ok. 83zł (za weteranów- 20 figurek), przez ok. 95 (legioniści, auxiliari- wszystkie zestawy po 30 figurek), po 165 zł za machiny wojenne (2 skorpiony, balista i 8 obsługantów- wszystko metalowe). Do tego dochodzą zestawy barbarzyńców- widziałem Celtów, Germanów, Daków i Brytów, ale się im nie przyglądałem aż tak dokładnie. Ostatecznie nie kupiłem jednak Rzymian, lecz francuskich Huzarów od Bliźniaków

@Alecki
Przyznaję, że to niedopatrzenie, chociaż nie wiem, czy nie wyglądało by to mimo wszystko trochę sztucznie, czy za bardzo nie rzucałoby się to w oczy. Teraz już tego nie poprawię, na pewno nie na figurkach od braci Perry, bo już je przykleiłem do podstawek, ale wypróbuję to na Victrixach
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 02, 2011, 10:35:29 pm »

Cytuj
Cena to od ok. 83zł (za weteranów- 20 figurek), przez ok. 95
Zdzierstwo jakieś. Na e-bay'u znajdziesz po ca.60-75 złotych (z przesyłką). Przykładowo:
http://cgi.ebay.pl/Warlord-Games-Imperial-Roman-Auxillaries-/220698272104?pt=UK_Toys_Wargames_RL&hash=item3362a46168
Zresztą właśnie dostałem Imperial Roman Starter, a w zestawie jest jeszcze trochę taniej. Jak się spotkamy, to możemy pogadać, co byś chciał.

Moje uwagi na szybko do figurek Warlorda poniżej.
Zalety:
-rzeźba dobra
-główki ładne
Wady:
-małe części (ręce z bronią itp.) mają masę nadlewek i częściowo są pogięte, nie wiem, czy to się da sensownie naprawić
-mały wybór części (główek i rąk prawie na styk, chociaż z główkami jeszcze jakoś idzie, bo są różne w paczkach)
-we wszystkich paczkach legionistów (legioniści, weterani, pretorianie) są te same trzy tułowie, co gorsza jeden słabo uniwersalny -narzuca pewne wzory wykończenia
-możliwość konwersji z powodu rąk na stałe w korpusach, małego wyboru części i tych 3 tułowiów jest bardzo ograniczona -trzeba by ciąć tułów
-w paczce auxiliares są cztery tułowie, ładne, ale wszystkie w "bojowych" pozach; cała paczka takich, nie mówiąc o większej liczbie, chyba wyczerpuje możliwości tworzenia wariantów (i tak różniących się dosyć dyskretnie); ani jednej sylwetki "spokojnej", a takie najłatwiej różnicować
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 10:55:02 pm wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 03, 2011, 11:21:15 pm »

Poniżej wypraski Rzymian z Wargames Factory.


* wargames1.jpg (103.17 KB, 800x563 - wyświetlony 839 razy.)

* wargames2.jpg (114.84 KB, 800x535 - wyświetlony 850 razy.)

* wargames3.jpg (128.21 KB, 800x556 - wyświetlony 799 razy.)

* wargames4.jpg (101.84 KB, 800x490 - wyświetlony 826 razy.)

* wargames5.jpg (89.77 KB, 800x462 - wyświetlony 784 razy.)

* wargames6.jpg (120.37 KB, 800x536 - wyświetlony 910 razy.)

* wargames7.jpg (128.48 KB, 800x562 - wyświetlony 854 razy.)

* wargames8.jpg (125.06 KB, 800x538 - wyświetlony 844 razy.)

* wargames9.jpg (131.22 KB, 800x524 - wyświetlony 873 razy.)
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Marzec 03, 2011, 11:22:36 pm »

Poniżej figurki Numidów z Wargames Factory.


* numidians1.jpg (128.25 KB, 800x535 - wyświetlony 886 razy.)

* numidians2.jpg (129.61 KB, 800x554 - wyświetlony 892 razy.)

* numidians3.jpg (123.65 KB, 800x547 - wyświetlony 769 razy.)

* numidians4.jpg (126.82 KB, 800x545 - wyświetlony 775 razy.)
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 03, 2011, 11:23:45 pm »

Figurki Auxiliares z Warlord Games.


* auxiliares1.jpg (102.45 KB, 800x594 - wyświetlony 802 razy.)

* auxiliares2.jpg (85.84 KB, 800x617 - wyświetlony 879 razy.)
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 03, 2011, 11:25:59 pm »

Figurki Rzymian z Warlord Games. Tarcze "weteranów" pogryzione chyba przez szczury. Niektóre rodem z dziedziny fantasy. I wszędzie te same tułowie legionistów i signiferów (różnią się tylko oficerowie). Zważywszy na cenę kolejnych paczek (niewiele mniejsza za mniejszą ilość figurek -na figurkę drożej), to karygodne. Zresztą niezależnie od ceny, to naciągactwo -różnica jest w główkach, oficerze i części elementów broni. A broni wybór mały -gdyby brać jedną paczkę legionistów, to większość przymusowo będzie z pilum. Różnicowanie nie będzie łatwe.
Jakość pilum z Wargames Factory jest dużo wyższa.
A w pretorianach będę musiał pozalepiać dziury w głowach przeznaczone na wklejenie pióropusza.


* warlord1.jpg (111.33 KB, 800x600 - wyświetlony 858 razy.)

* warlord2.jpg (105.95 KB, 800x548 - wyświetlony 866 razy.)

* warlord3.jpg (93.74 KB, 800x538 - wyświetlony 817 razy.)

* warlord4.jpg (81.61 KB, 800x532 - wyświetlony 801 razy.)

* warlord5.jpg (92.03 KB, 800x543 - wyświetlony 803 razy.)

* warlord6.jpg (93.37 KB, 800x543 - wyświetlony 807 razy.)

* warlord7.jpg (90.46 KB, 800x531 - wyświetlony 817 razy.)

* warlord8.jpg (98.15 KB, 800x552 - wyświetlony 833 razy.)

* warlord9.jpg (89.42 KB, 800x532 - wyświetlony 813 razy.)

* warlord10.jpg (95.88 KB, 800x532 - wyświetlony 808 razy.)

* warlord11.jpg (83.95 KB, 800x543 - wyświetlony 806 razy.)

* warlord12.jpg (84.54 KB, 800x543 - wyświetlony 796 razy.)

* warlord13.jpg (82.48 KB, 800x532 - wyświetlony 875 razy.)

* warlord14.jpg (90.2 KB, 800x539 - wyświetlony 801 razy.)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 01:49:02 pm wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 04, 2011, 02:27:15 am »

Super, że zamieściłeś te zdjęcia. Rzymianie z Wargames Factory faktycznie wyglądają trochę biednie- jak figurki HaT w 28mm. Numidyjczycy już o wiele lepsi. Szkoda, że u Warlorda jest taka mała różnorodność i możliwość konwersji. Pewnie wycisnę więcej z tego zestawu, ale bez cięcia i green stuffu na pewno się nie obejdzie. To jednak dopiero wtedy, gdy będę mógł sobie coś kupić
Zapisane

Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 04, 2011, 10:36:24 am »

Taka mała ciekawostka:
http://www.warlordgames.co.uk/?p=10449
 
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 04, 2011, 01:33:46 pm »

Mogę ci coś znaleźć, Robercie. A co byś chciał?
Nadlewki są w zasadzie tylko na rączkach itp. elementach Warlorda, w Wargames Factory nie widzę problemu. Wkurzające, ale co zrobić?
Dla mnie kwestia klejenia jest w sumie niezła, ponieważ daje możliwość różnicowania i konwersji, a akurat to mi się podoba.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 09, 2011, 11:14:41 pm »

Poniżej na szybko zlepione figurki Rzymian z Wargames Factory. Jestem zachwycony możliwością urozmaicania sylwetek, przekroczyła moje oczekiwania. Drobne zmiany położenia (np.głowy, rąk, tarczy, kierunku ustawienia tułowia) dają całkiem wyraźne różnice między sylwetkami (np. figurki z pilum różnią się w elementach tylko ręką z pilum). Jedno, co zapewne trzeba będzie robić, to szpachlować nieco przy łączeniu rąk z tułowiem, ale na szczęście nie jest to element zewnętrzny, ale schowany, więc raczej nie wymaga finezji.
Figurki w rzeczywistości są ładniejsze niż na zdjęciach (zbliżenia w makro pokazują więcej niż widać gołym okiem).
Jeżeli nauczę się przyzwoicie ich malować, to chyba się w nich zakocham. Spoko

BTW: przykleiłem ich do podstawek 4cm, wygląda na to, że 2cm szerokości na figurkę jest w zasadzie dobre (chociaż jedna z pokazanych figurek wychodzi ok.2,5cm). Natomiast w głąb raczej 3cm, przy czym nie powinno to przeszkadzać, chyba odległości między szeregami były nie takie małe. Może też część zrobić na podstawkach 4x3cm po dwie figurki? Ostatecznie, kto powiedział, że wszystkie figurki mają być osobno? Jak połowa będzie pojedynczo, to i tak można dosyć dowolnie ustawiać szyk, a można wtedy ustawić takiego "szerokiego" gościa bez wychodzenia poza podstawkę.


* Rzymianie1.jpg (62.4 KB, 700x525 - wyświetlony 814 razy.)

* Rzymianie2.jpg (87.89 KB, 691x800 - wyświetlony 859 razy.)

* Rzymianie3.jpg (87.09 KB, 700x618 - wyświetlony 769 razy.)

* Rzymianie4.jpg (78.03 KB, 700x524 - wyświetlony 855 razy.)

* Rzymianie5.jpg (63.64 KB, 700x434 - wyświetlony 825 razy.)
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 09:29:28 am wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Marzec 10, 2011, 10:15:48 am »

Czy te podstawki to karton naklejony na folię magnetyczną ?
Takie będa docelowe podstawki ?
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Marzec 10, 2011, 12:16:20 pm »

Tak, to są takie podstawki. Ale przykleiłem na te, bo akurat miałem pod ręką. Niekoniecznie takie muszą być docelowe (chociaż secesyjną tak robię). Raczej zrobimy (Co?) tak, jak zaczęliśmy w napoleońskim -steel paper na podstawkę figurki i podstawka zbiorcza z warstwą magnetyczną.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Strony: [1] 2 3 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!