Yelonky
Marzec 28, 2024, 04:08:32 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: figurki do Rzymian  (Przeczytany 65044 razy)
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Lipiec 26, 2012, 03:43:44 pm »

No to dorzuce foty moich Rzymian Spoko









Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Lipiec 27, 2012, 09:30:19 am »

Najbardziej podoba mi się skorpion z osiołkiem i procarze. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy ich na żywo. 
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #62 : Marzec 05, 2013, 06:05:10 pm »

Wziąłem się znowu za Rzymian i nie mogę się powstrzymać, żeby nie wrzucić paru zdjęć. Szczególnie podoba mi się jak kwiatki itp. roślinki urozmaicają tło.
Przy okazji, robiąc pierwszy raz zbiorcze podstawki, próbowałem na jednej lepić od razu wszystkie figurki i całe wykończenie podstawki, na drugiej robiłem po kawałku. O ile wygodniej jest robić po kawałku (wygodniejszy dostęp), to chyba jednak będę robił całościami - ponieważ używam piasku, dorabianie drugiej części brudzi wcześniej położoną trawkę. A generalnie krzaczki i kwiatki trzeba lepić na końcu, wcześniej planując, gdzie mają się znaleźć.


* Rzymianie cd2.jpg (349.86 KB, 486x648 - wyświetlony 508 razy.)

* Rzymianie cd3.jpg (338.55 KB, 648x486 - wyświetlony 511 razy.)

* Rzymianie cd4.jpg (353.19 KB, 648x486 - wyświetlony 521 razy.)

* Rzymianie cd5.jpg (203.97 KB, 636x289 - wyświetlony 524 razy.)

* Rzymianie cd6.jpg (281.46 KB, 644x424 - wyświetlony 527 razy.)

* Rzymianie cd7.jpg (96.55 KB, 324x243 - wyświetlony 500 razy.)

* Rzymianie cd8.jpg (95.81 KB, 324x243 - wyświetlony 439 razy.)

* Rzymianie cd1.jpg (92.58 KB, 324x243 - wyświetlony 532 razy.)
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #63 : Marzec 05, 2013, 06:41:50 pm »

No prezentują się bardzo zacnie Jak w końcu zrobię swoim podstawki, to też wrzucę ich zdjęcia
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #64 : Marzec 05, 2013, 07:07:42 pm »

Nie wiem, czy widać, ale na ostatnim zdjęciu jeden z legionistów ma "startą skórę" na scutum. Przypadkiem mi wyszło i chyba na dwóch są takie podniszczenia. Muszę popracować, żeby się nauczyć powtarzalnie to robić. Idea jest taka, że trzeba dać punktowo dużo washa, a potem delikatnie zebrać jak nieco przyschnie.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Marzec 05, 2013, 08:07:30 pm »

Za dużo tego czarnego washa [chociaż to chyba glaze] powoduje czarne plamy na tarczy
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #66 : Marzec 05, 2013, 10:46:22 pm »

To jest sepia wash vallejo. A plamy są z premedytacją - to miała być niemalowana skóra po jakimś czasie używania. Mam taki plecak i jest nierównomiernie plamiasty. Fakt, że plamy na tarczach są różne, ale to dlatego, że eksperymentowałem. Niemniej sądzę, że każde plamy da się uzasadnić tym, że w masowym wytwarzaniu i skóra będzie różna i obróbka i efekty kolorystycznie nierówne. Ktoś pożałował na tłuszcz do konserwacji albo za długo stał na deszczu - takie tam.
Alternatywnie można uznać, że była to tarcza malowana na brąz, ale kolor się nierówno odbarwił, co też powinno dawać plamy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 12:32:16 pm wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #67 : Marzec 15, 2013, 10:28:11 pm »

Nowość od Warlorda:
http://www.warlordgames.com/store/caesarian-romans-with-gladius.html
http://www.warlordgames.com/store/caesarian-romans-with-pilum.html
Nie popadam od razu w zachwyt, bo ich twory są bardzo nierówne- zdarzy się kilka ładnych figurek, ale większość, niestety, nie powala...
Założę się też, że te 2 boxy różnią się jedynie rączkami z bronią :/
Zapisane

Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Marzec 15, 2013, 11:38:37 pm »

A ja po przejrzeniu ich oferty trafiłem na Polaków z okresu II wojny. Z czołgami i artylerią !!!
Już wiem z czego będę robił zestaw do szachownicy do 1939 roku
Do Tarawy zresztą też.
Zapisane
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Marzec 16, 2013, 03:10:01 am »

To musisz zrobić dużą szachownicę, żeby zmieścić tam takiego 7TP za 20 funciszy  Spoko
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #70 : Marzec 16, 2013, 07:39:06 pm »

Spróbować byłoby miło, ale w gruncie rzeczy drogo - 75 penów za figurkę. Jeszcze trochę i wyjdzie tyle, co za metal.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2013, 11:42:25 am wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #71 : Marzec 17, 2013, 01:52:19 am »

Akurat Polacy od Warlorda są całkiem ok po pomalowaniu. Mój "Złoty Klient" ich ma i mi pokazywał- jak patrzyłem na niepomalowany zestaw to nigdy bym nie pomyślał, że można to tak ładnie wyciągnąć
A co do Rzymian- polityka cenowo-produktowa Warlorda zaczyna mi, niestety, coraz bardziej przypominać politykę Games Workshop: Wydają coraz mniejsze zestawy niekoniecznie lepszych figurek nie zmieniając przy tym cen lub wręcz czasami ją podnosząc. A na dodatek dwa zestawy różnią się jedynie rączkami, jakby nie można było do jednego zestawu dać dodatkowej ramki Niezdecydowany
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2013, 06:37:18 pm wysłane przez Bayard » Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #72 : Styczeń 30, 2014, 11:49:36 am »

Takie ładne rzeczy Victrix szykuje:
http://www.victrixlimited.com/news-124-2nd-December-2013-Plastic-Greek-light-troops-update
Przygotowują też Rzymian z okresu republiki. Chyba muszę zacząć zbierać kasę, bo na Greków od dawna miałem ochotę, a z peltastami i Rzymianami to już sobie nie daruję.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #73 : Listopad 17, 2014, 07:00:36 pm »

Chętnie pozbył bym sie tych moich Rzymian. 5 zeta za pieszego, 10 za kawalerzystę, osiołek gratis  . Czy byłby ktos zainteresowany?
Zapisane
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #74 : Listopad 19, 2014, 08:23:25 pm »

Coś teges...? Ktoś cos myśli...?
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!