Yelonky
Marzec 28, 2024, 05:17:46 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: A tymczasem na Foksal  (Przeczytany 11265 razy)
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« : Styczeń 16, 2016, 07:47:40 pm »



Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 17, 2016, 09:33:03 am »

Czy przepisy do FtoF ukazały sie w końcu?
Zapisane
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 17, 2016, 04:16:23 pm »

Jeszcze nie
Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 17, 2016, 07:40:47 pm »

Tak myślałem... (swoją drogą, dla mnie to trochę dziwne)
To na jakich zasadach gracie?
Zapisane
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 17, 2016, 10:18:28 pm »

Przepisy prędzej czy później wyjdą - pewnie prędzej niż później, szczególnie, że są gotowe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2016, 06:50:38 am wysłane przez rrober » Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 18, 2016, 01:37:04 pm »

Wszystko cacy i dobrze, ale te zielone plamy na brązowym tle powodują, że makiety wyglądają koszmarnie. Kto wymyślił taką absurdalną stylistykę?
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 18, 2016, 02:18:19 pm »

De gustibus non est disputandum

PS.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale Piotrek robi teren w podobnej stylistyce 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2016, 02:28:26 pm wysłane przez rrober » Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 18, 2016, 04:11:24 pm »

Przepisy prędzej czy później wyjdą - pewnie prędzej niż później, szczególnie, że są gotowe.

He, słyszę o tym od jakichś dwóch lat... Z kim nie porozmawiam, to wszyscy chwalą modele, figurki może trochę mniej, ale duży plus, że są. Natomiast dziwi totalny brak opublikowanych zasad do gry.
Ja ze swojej strony, w czym mogłem, to pomogłem (schematy organizacyjne, regulaminy), ale na przepisy i ich publikację wpływu nie mam.
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 19, 2016, 04:13:59 pm »

Cytuj
De gustibus non est disputandum
PS.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale Piotrek robi teren w podobnej stylistyce  Język
Można to podciągnąć pod gustibus, ale nie widziałem na oczy ani na zdjęciu żadnego terenu na świecie, który wygląda jak ziemia z plackami trawy po horyzont. Piach po horyzont, skała po horyzont, trawa po horyzont i wiele innych, ale takiego - nigdzie. Może gdzieś jest, ale na Nizinie Europejskiej, to ktoś specjalnie musiałby zrobić.
A Piotr tylko pozornie ma podobnie - jego makiety są zasadniczo trawiaste. Złudzenie może się brać z faktu, że owszem, na drogach jest ziemia, a na środku i poboczach trawa. Zauważ jednak, że pobocza są praktycznie równomiernie zakończone trawą (bo tak wygląda typowa droga gruntowa) i jest środkowy, niezajeżdżony pasek tu i ówdzie. Nic nie rozlewa się jak placek naleśnika. I tutaj możemy mówić, że de gustibus, ale moim zdaniem dużo ładniej mu wychodzi. Nie mówiąc o pozostałych elementach jak krzaczki czy słupy.

Wiem, że potrafisz robić porządne elementy makiet, więc nie bardzo rozumiem, czemu bronisz czegoś takiego. Bawić się można na kocu ułożonym na książkach i ja to bardzo miło wspominam, i w sumie mogę tak i dzisiaj, ale w imię czego tłumaczyć, że koszmarny teren to kwestia gustu? Może mnie to razi ponad miarę, ale wolałbym grać na zielonym suknie. 
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 19, 2016, 09:17:04 pm »

Podtrzymuję swoje zdanie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 11:11:44 pm wysłane przez rrober » Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 20, 2016, 09:09:51 pm »

Podtrzymuję moje pytanie:
"Na jakich zasadach gracie"?
Zapisane
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 21, 2016, 09:35:48 am »

Sorry, że nie odpowiedziałem wprost - na zasadach "Wrzesień 1939", które są już gotowe i niedługo ukażą się w wersji wydrukowanej
Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
michal
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 23, 2016, 12:10:57 am »

Cytuj
De gustibus non est disputandum
PS.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale Piotrek robi teren w podobnej stylistyce  Język
Można to podciągnąć pod gustibus, ale nie widziałem na oczy ani na zdjęciu żadnego terenu na świecie, który wygląda jak ziemia z plackami trawy po horyzont. Piach po horyzont, skała po horyzont, trawa po horyzont i wiele innych, ale takiego - nigdzie. Może gdzieś jest, ale na Nizinie Europejskiej, to ktoś specjalnie musiałby zrobić.
A Piotr tylko pozornie ma podobnie - jego makiety są zasadniczo trawiaste. Złudzenie może się brać z faktu, że owszem, na drogach jest ziemia, a na środku i poboczach trawa. Zauważ jednak, że pobocza są praktycznie równomiernie zakończone trawą (bo tak wygląda typowa droga gruntowa) i jest środkowy, niezajeżdżony pasek tu i ówdzie. Nic nie rozlewa się jak placek naleśnika. I tutaj możemy mówić, że de gustibus, ale moim zdaniem dużo ładniej mu wychodzi. Nie mówiąc o pozostałych elementach jak krzaczki czy słupy.

Wiem, że potrafisz robić porządne elementy makiet, więc nie bardzo rozumiem, czemu bronisz czegoś takiego. Bawić się można na kocu ułożonym na książkach i ja to bardzo miło wspominam, i w sumie mogę tak i dzisiaj, ale w imię czego tłumaczyć, że koszmarny teren to kwestia gustu? Może mnie to razi ponad miarę, ale wolałbym grać na zielonym suknie. 

Wyjątkowo zgadzam się z Adasiem. Teren wygląda jak kozia dupa.

MB
Zapisane
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Styczeń 23, 2016, 08:27:57 am »

Chyba że w domyśle miała to byc Pustynia Błędowska


albo biebrzańskie bagna...

 Chichot Chichot Chichot
Zapisane
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Styczeń 23, 2016, 05:18:12 pm »

Dobre  

Chciałem sie jakoś złośliwie odgryźć, ale pozostawię to w pokoju - niech każdy robi to co lubi. Jeżeli macie wolę mnie olśnić, jakoś wspaniale skomponowanym terenem to poproszę o zdjęcia albo zaproszenie.

PS.
Spodziewałem się różnych komentarzy, ale nie tego, że teren "nie ładny" - dajcie spokój 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2016, 07:22:14 pm wysłane przez rrober » Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!