Yelonky
Kwiecień 25, 2024, 08:50:35 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Islam w Europie - kto się z tego jeszcze podniesie ?  (Przeczytany 17609 razy)
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 28, 2016, 10:01:38 am »

Nie znasz ?
http://tinyurl.com/z7jjgdy
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 28, 2016, 10:53:53 am »

Znalazłem i posłuchałem. Żenada. Ktoś dobrze podsumował - "Hymn leminga".
Ktoś kiedyś powiedział "Nie zgadzam się z Panem, ale będę bronił pańskiego prawa do wyrażania poglądów". A ja bym nie bronił prawa tej pani do wyrażania takich poglądów, bo poza tym, że są głupie, to jeszcze szkodliwe. Zasadzają się zwyczajnie na fałszywym założeniu, że nie ma o co walczyć i żadnego powodu, żeby ginąć. Co w szczególnym przypadku oznacza, że dana pani zamiast pomagać ucieknie, a inni będą się poświęcać, żeby ona sobie mogła durne piosenki pisać. W przypadku ISIS to chyba wyjątkowo wyraziście widać, bo mogą jej w ogóle zabronić śpiewania i co jej wtedy pomoże płacenie abonamentu?  Z politowaniem
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
michal
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 30, 2016, 10:35:32 am »

W latach 80-tych kumplowałem się z gościem, który grał na perkusji w zespole (mocno powiedziane zarówno "grał" jak i "zespole", ale niech będzie). Był on zażenowany tym co śpiewali i uważał, że lepiej było by gdyby wokalista wrzeszczał cały czas "deska, deska, deska", niż próbować na siłę wymyślać jakieś przesłania do świata.

Mam wrażenie słuchając Marii Peszek, że pomysł mojego kolegi bardzo do niej pasuje. Prawie każda jej piosenka w warstwie tekstowej to jakiś manifest nie wiem po co, bo raczej jest to infantylna filozofia jak przystało na niegrzeczną dziewczynkę z dobrego domu. Nie znam jej i nie śledzę jej wypowiedzi więc nie wiem czy to jej poglądy czy po prostu śpiewa napisany przez kogoś tekst. Swoją drogą teksty przez nią śpiewane powodują, że jest zauważona co dla artysty jest ważne.

Jeśli potraktować jej śpiew jako buczenie o desce i nie słuchać ze zrozumieniem to część jej piosenek jest spokojnie do słuchania.

Nie uważam również żeby osoby słuchające jej twórczości zmieniły swoje poglądy pod wpływem jej "przemyśleń" więc uważam to raczej o czyn o niskiej szkodliwości społecznej. 

MB
Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Maj 01, 2016, 03:20:32 pm »

Wydała ostatnio całą płytę tego typu.
Nazwała ją "karabin" bo ma to być niby "pocisk wystrzelony w słusznej sprawie".

Z jej wypowiedzi wynika, że jest mocno zaangażowana po leminżej stronie.
Oczywiście na ile to prawda tego nie wiem. Być może to marketing (jak nazwanie poprzedniej płyty jezus maria peszek).

Faktem jest, że był to swego czasu powerplay w trójce. W czasach gdy trójka 11 listopada puszczała same takie gnioty, jakby na złość słuchaczom przejawiających uczucia patriotycznie.

Ja także uważam, że piosenka jest szkodliwa bo utwierdza lemingów w ich chorych przekonaniach. A tu należy bić w te zakute łby przekazem. Pokazywać te ucięte głowy syryjskich dzieci. Wstrząsnąć nimi. Żeby zrozumieli, że świat nie wygląda jak plac zbawiciela o północy.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 06:40:18 am wysłane przez maciek » Zapisane

pozdrawiam,
maciek
michal
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Maj 03, 2016, 01:38:43 am »

1. Większość tego co słucham to muzyka o tekstach całkowicie lewackich z którymi się nie zgadzam ale lubię tę muzykę.
2. Maria Peszek jest chora psychicznie jak jej ojciec - to jest moja opinia i jest mi jej żal (Marii Peszek a nie opini). Dlatego nie uwzglęniam, jej koncepcji gdy rozważam o tym jak żyć w tym porąbanym świecie.
3. Nomen omen "3" słucham od 33 lat i nie zauażyłem, żeby 11.11 puszczli coś przeciw komuś a jestem na to dość mocno wyczulony. Puszczają różne rzeczy, a selekcja ma raczej charakter ARTYSTYCZNY, mocno odżegnują się od polityki co może być różnie interpretowane.
4. Zakazanie puszczania w radio/u "szkodliwych piosenek" to chyba jednak fikcja szczególnie, że są różne interpretacja poszczególnych utworów.
5. Swoją drogą mimo, że jak niektórzy uważają jesteśmy krajem Katolickim to myślę, że na liście przebojów wszech czasów zarówno Bogurodzica jak i piosenki Arki Noego będą  pewnie pare pozycji za utworami Marii "Awarii" Peszek (co jest dla mnie ciekawą obserwacją).

MB
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2016, 10:39:50 pm wysłane przez michal » Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Maj 03, 2016, 07:26:00 am »

Ani nie zwalczam MP ani do tego nie namawiam.
Co do apolityczności 3 to się nie zgodzę. Ostatnio zrobili się apolityczni, aż skomentował ich jakiś słuchacz.
Ale pewnie mam inną wrażliwość.

Jest 9:40, 3 maja. Sorry Polsko leci właśnie w 3.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2016, 08:41:31 am wysłane przez maciek » Zapisane

pozdrawiam,
maciek
michal
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Maj 03, 2016, 11:24:30 pm »

Ok. Nie dyskutuję, nie słucham radia 24h więc różne rzeczy mi umykają.
A z tą apolitycznością ostatnio to ironia czy na poważnie, bo nie załapałem?

Swoją drogą to ciekaw jestem Twojej propozycji play-listy, takiej żeby spełniała oczekiwania szczególnie w zakresie "bicia w zakute łby przekazem i pokazywania obciętych głów syryjskich dzieci". Chętnie bym taką listę zobaczył i posłuchał.

Piszesz że, należ bić, pokazywac, wstrząsać, ale kto to powinie robić redaktor audycji muzycznej, jego szef, dyrektor programu - kto? Nie wiem czy powinien za tym iść zakaz puszczania tych piosenek, które nie służą do "bicia w zakute łby itd.", kto ma decydować o tym, które to są.

Żeby było jasne też wolę, żeby puszczano piosenki, których się da słuchać z ambitnymi tekstami z właściwym przekazem. Nie za bardzo tylko rozumiem co postulujesz, żeby to osiągnąć.

MB
Zapisane
Piotrek
Członkowie klubu
Użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Maj 04, 2016, 07:12:40 am »

Maciek,
wczoraj między 9 a 20 był w Trójce Polski Top Wszechczasów. To sami słuchacze wybrali tę piosnek i jak widać nie zajęła ona zbyt wysokiego miejsca (jakieś 95 na 100). Co do Peszek to mam mieszane uczucia. Muzycznie - w mojej ocenie - jest niezła, choć ma lewicowe poglądy i trochę prowokuje w tekstach, aby zwrócić na siebie uwagę. Nie sądzę, aby  jej twórczość można było brać dosłownie jako odpowiednik jej poglądów. Lubię też Maleńczuka - choć- obawiam się, że jest satanista. Nosi odwrócony krzyż i nie wiem czy powinienem go słuchać. Moje dzieci też go lubią. PS
Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #23 : Maj 04, 2016, 08:12:12 am »

No dobra, jestem przewrażliwiony.
Jak to ja. Będę starał się z tym walczyć.
Peszek nie lubię. Maleńczuka lubię.
Nie widziałem w radiu, że nosi odwrócony krzyż. Kiedyś nosił obrożę.
Wydaje mi się, że to działanie tego samego sortu.

Playlist nie ułożę.
To co pisałem o wstrząsaniu lemingami nie jest zaleceniem dla radia czy telewizji (narodowej ?).
To moje prywatne poglądy. Walendziakiem być nie zamierzam.

Zresztą zmęczyłem się.
Złożyłem swą broń na brzegu rzeki. Nie chcę już walczyć.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
michal
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Maj 05, 2016, 01:26:12 am »

No Maciek jak nie Ty to kto?

Bierz broń i walcz, tylko przedtem wymyśl z kim, o co i jak chcesz walczyć. Pomoże mi to być z Tobą w szeregu, bo jak nie wiem z kim i jak mam walczyć to wolę się nie włączać bo sukcesu nie osiągnę a w ryj dostać można.

MB
Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #25 : Maj 08, 2016, 08:11:30 pm »

Nie jestem przekonany bym był osobą, z którą warto wybierać się na jakąkolwiek walkę.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Maj 09, 2016, 12:54:47 pm »

Biorąc pod uwagę, że póki co jest to walka intelektualna, to nie powinieneś mieć żadnych problemów. Pierwszą rzeczą w każdej walce jest poznanie rzeczywistości takiej, jaką ona faktycznie jest, a w tym jesteś bardzo dobry. A jak trzeba będzie przejść do działań kinetycznych, to poprosimy o pomoc Lucia. Spoko
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #27 : Lipiec 19, 2016, 06:11:48 pm »

Uzbrojony w siekierę i nóż Afgańczyk zaatakował rodzinę turystów z Hongkongu w pociągu regionalnym w okolicach Wuerzburga. Cztery osoby zostały ciężko ranne, a jedna odniosła lżejsze obrażenia - informuje agencja dpa z Hongkongu, powołując się na "urzędowe źródło, które zastrzegło sobie anonimowość". Życie dwóch poszkodowanych jest zagrożone.

Według Herrmanna kiedy 17-latek "rzucił się z siekierą na policjantów", został przez nich zastrzelony. Zgodnie z procedurami w sprawie użycia broni palnej policja wszczęła wewnętrzne śledztwo. Premier Bawarii Horst Seehofer wyraził współczucie ofiarom, a także podziękował policjantom za "zdecydowane i szybkie działanie".

Deputowana Zielonych Renate Kuenast skrytykowała na Twitterze policjantów pytając, czy nie można było unieszkodliwić napastnika, nie zabijając go.


nawet nie wiem co powiedzieć
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Lipiec 21, 2016, 09:40:31 am »

Przez ludzi o poglądach takich ja ta Renata, potem są tragedie, że ludzie, którzy się bronili są skazywani jak przestępcy. Społeczeństwa tzw. Zachodu są najwyraźniej już tak zdegenerowane, że chyba większość nawet tego nie zauważa.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #29 : Lipiec 21, 2016, 05:28:24 pm »

Wyroki dla ludzi broniących się przed bandytami to efekt polityki rozbrajania społeczeństwa.
Państwa bały się,że uciskane przez nie społeczeństwa mogą chwycić za broń w obronie swojej wolności,
postanowiły więc wybić z głowy ludziom jakąkolwiek myśl o samoobronie.
Nawet jak bandyta podrzyna ci gardło, nie możesz się bronić, bo monopol na przemoc posiada państwo.

Ale ta pani rozbraja państwo.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!