Yelonky
Kwiecień 25, 2024, 09:21:12 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wojny Cezariańskie  (Przeczytany 25216 razy)
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #30 : Marzec 11, 2011, 11:10:20 pm »

Jakoś je dostanę, tak jak zdobyłem Black Powder Chociaż lubię książki i mam ich w domu mnóstwo, to jednak wydawanie blisko 150 zł na zbiór zasad do gry bitewnej jest dla mnie lekką przesadą
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Marzec 12, 2011, 11:01:11 am »

Dokładnie tak, a szczególnie dlatego, że kupujesz kota w worku -wcale nie wiadomo, czy warto, bo z opisów reklamowych nic nie wynika.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Marzec 29, 2011, 02:21:53 pm »

Muszę przeczytać, może coś da się wykorzystać. Na razie znalazłem dwa zestawy przepisów, z których można prawdopodobnie wykorzystać rozmaite elementy (Hoplomachia i Civitates Bellatorum). Ponieważ już wcześniej, w rozmowie z Alkiem (dzięki Alek  ), wykluły się we mnie podstawy organizacji gry, to jak dodać/zaadaptować kilka dobrych pomysłów z już istniejących systemów, będzie z czym zaczynać. Myślę, że przepisy mogą być wcześniej gotowe niż jakiś większy zestaw figurek.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Sierpień 21, 2011, 08:29:35 pm »

W sprawie uzupełniania legionów rekrutami:
Nie wiem jak w okresie cezariańskim, ale ok.I w. n.e. zdarzały się wypadki, że legion miał w składzie część kohort weteranów, a część z nowego poboru. Szczególnie w momencie zakończenia okresu służby występowały takie sytuacje -część wysłużonych legionistów odchodziła, a część zaciągała się na kolejną turę i tworzyła pierwsze kohorty, dopiero pozostałe były tworzone z rekrutów. W trakcie działań potrafiono też uzupełniać legion nowymi kohortami, np. jeżeli jakieś zostały wycięte, lub generalnie legion poniósł duże straty i wtedy podobnie jak wyżej -skupiano weteranów w pierwszych kohortach, a resztę uzupełniano nowymi.
Kohorty nowe i stare mogły też wystąpić obok siebie przy zmianie tury -taki przypadek był w Brytanii, kiedy weterani czekali na zmianę na posterunku, a w międzyczasie rozpoczęło się powstanie i można ich było powołać w nagłej konieczności. W tym czasie kohorty nowego zaciągu dopiero nadciągały z Galii. Razem w tym przypadku chyba nie walczyli, ale potencjalnie mogli się gdzieś spotkać.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Luty 29, 2012, 12:50:12 pm »

Zestawienie legionów rekrutowanych przez Cezara, z krótkimi opisami:
http://www.livius.org/caa-can/caesar/legions.html
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!