Yelonky
Marzec 29, 2024, 04:06:22 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobra, niepotrzebnie się uniosłem  (Przeczytany 2992 razy)
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« : Wrzesień 12, 2015, 02:35:24 pm »

Chcemy jednolitej stawki PIT na poziomie 10 procent, a także likwidacji składek ZUS i na NFZ. Wprowadzimy jednorodny kontrakt zastępujący umowy o pracę - zapowiedziała Ewa Kopacz w trakcie swojego wystąpienia na konwencji PO.

Ja pierdolę.
To jest po prostu nieprawdopodobne.
Nie ogarniam tego umysłem.
Po tych ośmiu latach - takie kocopały.
Może faktycznie demokracja ma jakiś nieusuwalny feler.

EDIT
Dobra, to po prostu chyba tak ma być.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2015, 01:09:34 pm wysłane przez maciek » Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 13, 2015, 04:35:12 pm »

Jak się dokładnie wczytać/wsłuchać w te ich propozycje, to wychodzi na to, że wielu ludziom podatki akurat podniosą w ten sposób.

Po pierwsze nie będzie to jedna stawka 10%, tylko od 10% do 39,5 % w zależności od wysokości dochodu.
Po drugie wszyscy będą zmuszeni do pracy na zasadach jednej umowy. Nie będzie możliwości zawarcia umowy o dzieło, co dla wielu ludzi było szansą na ominięcie obowiązku zapłaty daniny na ZUS i NFZ. Czyli ktoś kto do tej pory korzystał z umowy o dzieło płacił podatek ok. 10% [dopóki nie przekroczył 80 tys. rocznie]. Nie wiem jak ustawią te stawki podatku, ale jeśli 10% ma być dla najmniej zarabiających to znaczna część ludzi wejdzie w wyższe pułapy, czyli realnie opodatkowanie wzrośnie.

Cała ta propozycja jest na razie tylko hasłem, bo sami członkowie PO nie są w stanie dać jednego spójnego przekazu i mylą się w zeznaniach.

Niezależnie od szczegółów technicznych proponowanego rozwiązania ważna jest jeszcze wiarygodność. Po tym jak PO zmieniało zdanie kilkakrotnie w wielu sprawach, wielokrotnie odwracając się od swoich obietnic wyborczych o 180 stopni, to trzeba być "ciężkim frajerem" żeby uwierzyć w to co teraz głoszą.
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 14, 2015, 10:47:40 am »

Gdyby pamiętała skecz z udziałem Smolenia "A dla kogo ten wywiad? Dla widzów Dziennika Telewizyjnego. To bez kozery powiem pięćset [...]", to by się nie krępowała i zaproponowała podatki 1% dla wszystkich i płacę minimalną 10 koła.  Z politowaniem
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
michal
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 14, 2015, 07:33:26 pm »

Gdyby pamiętała skecz z udziałem Smolenia "A dla kogo ten wywiad? Dla widzów Dziennika Telewizyjnego. To bez kozery powiem pięćset [...]", to by się nie krępowała i zaproponowała podatki 1% dla wszystkich i płacę minimalną 10 koła.  Z politowaniem

No właśnie. Nie ma chyba znaczenia jakiego programu nie zrealizuje PO po wyborach. I to nie zależnie od tego czy je wygra czy tym bardziej jak je przegra.

MB
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!