Yelonky
Kwiecień 19, 2024, 03:41:12 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Urok małych figurek  (Przeczytany 5188 razy)
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« : Czerwiec 30, 2015, 08:31:54 pm »

Tak sobie siedzę i w ramach rozszerzania horyzontów ponudzę nieco o małych figurkach

Jak wam się podoba wam Wagram w 6 mm ?
Reszta tutaj:
http://paintingshed.blogspot.com/2009/03/salute-2009-game-report.html

Tak swoją drogą jak widzę na jednym z polskich forów jakichś ludzi, którzy stworzyli system napoleoński do wielkich skali i grają w to figurkami 1:72, ustawiając 3 figurkowe bataliony, to nie mogę wyjść ze zdumienia.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 30, 2015, 09:29:55 pm »

Ładne mogą być te małe figurki, ale ja po prostu wolę większe i dokładniejsze. Obawiam się, że to wyłącznie kwestia subiektywnego postrzegania. Paradoksalnie mam wrażenie, że lat temu ileś wolałem małe i dziwiłbym się, że teraz wolę większe.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 01, 2015, 03:58:18 pm »

No wiesz, ale jak ktoś chce zrobić bitwę w wielkiej skali,
i wystawia dwie dywizje, które wyglądają tak:

to jest to ogromna różnica niż dwie dywizje, która wyglądają tak:


Zresztą obejrzyj ten post:
http://paintingshed.blogspot.com/2009/03/salute-2009-game-report.html
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipiec 01, 2015, 08:45:23 pm »

Zawsze masz jakąś skalę reprezentacji. Komuś pasuje 3 figurki na batalion, komuś 6, innemu potrzeba 30. I tak nigdy nie jest to nawet zbliżone do rzeczywistej liczby. Ja kiedyś grałem żetonami i całkiem miło to wspominam. W pewnym sensie żeton z rysunkiem jednego żołnierza reprezentował batalion albo i więcej. A gry były naprawdę przyjemne.
Nie neguję, że więcej figurek może wyglądać ładniej, ale to i tak jest kwestia gustu. Mnie się na przykład nie podoba, że w linkowanej bitwie dywizje to są takie wielkie kolumny - do tego przed kolejnymi rzutami są linie tyralier (bo konwencja podstawek taka) - co jest przecież bez sensu.

Jeżeli chodzi o reprezentację, to kiedyś już chyba mówiłem, że moim zdaniem ładnie wyglądają figurki ustawione w coś na kształt prawidłowego szyku niskiego szczebla (np. w dwa szeregi w przypadku wojny secesyjnej) zestawiane w masie jako pułk/brygada/dywizja czy co tam potrzeba. Jak jeszcze uda się na makiecie "ustawić wzór" przypominający szyki rzeczywiste z lotu ptaka, to już całkiem pięknie będzie.

Czy my aby nie przerabialiśmy już takiej rozmowy?  Co?
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 02, 2015, 01:22:34 pm »

Maćku a "widziałeś" kiedyś francuskie dwie dywizje ustawione w takim szyku jak w tej małej skali ?
Szczególnie jeśli chodzi o ustawianie woltyżerów w liniach pomiędzy dywizjami, które idą w szyku zwartym.

Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Lipiec 02, 2015, 10:12:40 pm »

Maćku a "widziałeś" kiedyś francuskie dwie dywizje ustawione w takim szyku jak w tej małej skali ?
Szczególnie jeśli chodzi o ustawianie woltyżerów w liniach pomiędzy dywizjami, które idą w szyku zwartym.
Nie, ale nie widziałem też dwóch dywizji ustawionych jak w tej większej skali.
Ale może masz rację - jestem nieco skrzywiony.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!