Yelonky
Marzec 28, 2024, 03:24:17 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: skala 28mm  (Przeczytany 18869 razy)
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #15 : Styczeń 27, 2011, 10:56:05 am »

Cytuj
Ja na przykład mam tak dużo nie zrobionych figurek plastikowych w skali 20mm, że nie zamierzam zajmować się żadną inną.   
Nigdy nie mów nigdy 
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Marzec 07, 2011, 09:52:23 pm »

Cytuj
ładna 15-stka potrafi być tak samo dokładna jak 28-ka
Żartujesz, prawda? Już w 20mm sylwetki i detale dostępne w 28mm są często na granicy osiągalności (co w praktyce oznacza, że występują zupełnie wyjątkowo), a co dopiero mówić o mniejszych. Praw fizyki Pan nie pokonasz.
Jak już wspominałem, wszystko jest kwestią malowania ...
http://ravenpainting.webeden.co.uk/#/15mm-napoleonic/4537958981
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #17 : Marzec 07, 2011, 11:41:18 pm »

Piękna robota. Podziwiam ludzi, którzy w tej skali potrafią osiągnąć takie efekty. Mi 28mm nie zawsze wychodzi tak dokładnie, jakbym chciał, a co dopiero mniejsze skale
Zapisane

maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Marzec 08, 2011, 07:28:45 pm »

Piękna robota. Podziwiam ludzi, którzy w tej skali potrafią osiągnąć takie efekty. Mi 28mm nie zawsze wychodzi tak dokładnie, jakbym chciał, a co dopiero mniejsze skale
To jest mit, że 15mm jest trudniejsze do pomalowania niż 28mm.
Na forum General de Brigade (więc tobie bliskim) ktoś ostatnio napisał, że jest dokładnie na odwrót. Że figurki Perrych są bardzo trudne do ładnego pomalowania.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #19 : Marzec 09, 2011, 10:31:34 am »

Cóż, nadal uważam, że to zależy od osobistych preferencji. Niektórym lepiej wychodzi 15mm, innym 28, i ja zaliczam się do tej drugiej grupy Od lat maluję tą skalę, poznałem już większość technik i teraz już po prostu je szlifuję, a ciężko jest mi wyobrazić sobie zastosowanie np. glazingu czy layeringu na figurce 15mm, gdzie rzeźba, siłą rzeczy, jest płytsza. Nie twierdzę, że jest to niemożliwe, ale o wiele trudniejsze do zastosowania i otrzymania podobnych efektów. Zgodzę się, że w skali 28mm trudno jest też osiągnąć zadowalający efekt- figurki są większe, więc wszelkie, nawet drobne niedociągnięcia i błędy są o wiele bardziej widoczne i to jest główna trudność, z którą należy się zmierzyć. Mniejsze skale więcej wybaczają. Fakt, że ładne pomalowanie figurki w 28mm zabierze o wiele więcej czasu niż 15mm (mi średnio schodzi ok. 45 minut do półtorej godziny na model, czasami nawet więcej), ale moim zdaniem efekt końcowy wart jest tej dodatkowej pracy
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!