Yelonky
Kwiecień 19, 2024, 11:14:23 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Antypolonizm  (Przeczytany 25570 razy)
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #45 : Lipiec 02, 2017, 09:24:32 pm »

Powiem tak - ja je rozumiem. Czy zachowały się super elegancko - nie wiem, nie było mnie. Nie wiem również jak zachowali się wykładowcy i jak sam bym się zachował. Mam szacunek, że w ogóle zareagowały, bo zapewne wiele osób nic by nie zrobiło.
Wycieczki pod adresem osób, które gloryfikują Franco i in. są nie związane z tematem - czy to, że Hiszpanie mają swoje za uszami powoduje, że mogą sobie z nas robić kozła ofiarnego? Najwyżej to obnaża ich hipokryzję.
Co do różnic pomiędzy reżimami faszystowskimi i rządami sanacji, to powiem tak - można sobie uznawać, że to jedno i to samo, ale wtedy należałoby pisać, że faszyzm, to w zasadzie wszędzie był. Zresztą są definicje - i zgodnie z nimi w Polsce faszyzmu państwowego nie było, tyle.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2017, 10:16:53 pm wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #46 : Wrzesień 28, 2017, 11:59:39 am »

Zestawienie interesujących tekstów w temacie antypolonizmu (na dole strony linki):
http://parafia-siennica.pl/index.php?pokaz=a_czytelnia/artykuly/antypolonizm/a08
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!