Yelonky
Marzec 28, 2024, 01:27:39 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: oporządzenie  (Przeczytany 8218 razy)
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« : Marzec 26, 2014, 10:51:11 am »

Ktoś wie jakie oporządzenie mieli żołnierze wyposażeni w Sturmgewehry? Chodzi mi głównie o ładownice.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 26, 2014, 11:01:10 am »

Np. takie:

http://www.rekonstrukcja.pl/product_info.php?cPath=22_32&products_id=318&osCsid=rbsmpsvfneur  Spoko
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 26, 2014, 02:03:13 pm »

A korzystali może z chlebaków lub czegoś podobnego (Amerykanie chyba miewali takie worki na amunicję)? Widziałem zdjęcie, gdzie było coś takiego, ale nie wiem, czy to nie przypadek jakiś. I czy nie mogli użyć ładownic od MP40? Niby rozmiar nie ten, ale nie znam się.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 26, 2014, 05:46:01 pm »

Z tego co czytałem, to te do MP40 się nie nadawały, bo były za wąskie i nie uwzględniały krzywizny magazynka.
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 31, 2014, 07:30:24 am »

Mam tę książkę http://www.amazon.de/Infanteristen-Zweiten-Weltkriegs-Laurent-Mirouze/dp/3939700150
W chwili wolnej postaram się zrobić skan odpowiedniej strony i puścić Ci mailem albo jakoś inaczej.
Na tej stronce http://ww2blancomuseum.com/german_weapons/mp_40_and_stg_44_mp44 masz odpowiednie zdjęcie archiwalne żołnierza z SG-44.
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 31, 2014, 10:57:22 am »

Dziękuję, już chyba sprawa jest jasna.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Maj 08, 2014, 05:11:39 am »

Tu masz ciekawostkę, oddział Łowców Czołgów z panzerschreckami i Sturmgewehrami. Ciekawostką są ładownice do StG pierwszego wzoru. Podoficer, pierwszy z lewej ma dodatkowe torby na amunicje do garłacza.
Zapisane
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Maj 08, 2014, 05:15:33 am »

Tu StG bielony, ale to żołnierze formacji Ski-Jager z frontu wschodniego.
Zapisane
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Maj 08, 2014, 05:18:30 am »

I te najpopularniejsze, trójkomorowe, zapinane oddzielnie.
Zapisane
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Maj 08, 2014, 05:25:55 am »

Ewentualnie StG z celownikiem noktowizyjnym "Vampyr". Kompania takich cudaków osłaniała Panthery z noktowizorami na wzgórzach Zeelowe.
Zapisane
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maj 08, 2014, 05:29:00 am »

Natomiast tu wojak ma StG i ładownice do MP 40, chyba ktos dał mu "potrzymać" StG, bo magazynki StG do ładownicy od MP 40 nie wejdą...
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Maj 08, 2014, 10:18:50 am »

Dziękuję. Sam znalazłem gdzieś zdjęcie żołnierza z ładownicami od Mausera uzbrojonego w StG i nie wyglądało na pozowane. Niestety nie nagrałem i teraz pewnie szybko nie znajdę ponownie. Być może pożyczył od rannego, zabitego albo przestraszonego, w końcu nie takie rzeczy się na wojnie dzieją.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!