Yelonky
Kwiecień 25, 2024, 02:04:28 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KRYM a reakcje UE !!!  (Przeczytany 7127 razy)
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« : Marzec 03, 2014, 08:32:20 pm »

http://aszdziennik.wordpress.com/2014/03/03/ue-ostro-rosyjska-armia-zagraza-populacji-jelenia-krymskiego-swiat-nie-moze-milczec/

UE ostro: Rosyjska armia zagraża populacji jelenia krymskiego. Świat nie może milczeć

Jak zwracają uwagę zachodnie media, to najmocniejsze wystąpienie Unii od czasu obrony szakala złocistego zagrożonego przez wojnę domową w Syrii.
Zapisane
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 05, 2014, 08:41:03 pm »

Tia....

Jak patrzę na tę antyrosyjską histerię, jaka się rozpętała w sejmie, to się zastanawiam, czy ci nasi "politycy" tak udają pod publiczkę, czy też są kompletnymi kretynami wierząc w to, że Unia zrobi przeciwko Rosji cokolwiek więcej, niż delikatne pogrożenie paluszkiem...

A swoją drogą i Nowa Prawica JKM i Ruch Narodowy wypowiedziały się ostatnio dość sceptycznie na temat antyrosyjskiego zaangażowania Polski w poparcie dla Ukrainy i wezwały do zadbania przede wszystkim o interesy Polski.
Jednak oczywiście w mainstreamowych mediach nie było o tym słowa, tylko cały czas wszystkie pieją z zachwytu, jaka to na polskiej scenie politycznej panuje zgodność w tym temacie.
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 05, 2014, 11:28:06 pm »

O - i to jest mądra postawa  Spoko

http://korwin-mikke.pl/europa/zobacz/orbn_konflikt_miedzy_ukraina_a_rosja_nie_dotyczy_wegier/91026
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 06, 2014, 12:25:46 am »

Nie wiem jak Wam, ale mi trudno nie zgodzić się z autorem tego tekstu:

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/11760/czy-putin-wierzy-we-wlasne-klamstwa-czy-moze-mowi-prawde
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Piotrek
Członkowie klubu
Użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 07, 2014, 02:44:14 pm »

Tak dla zwolenników tego Pana, do których i ja się niegdyś zaliczałem. A już myślałem że może by zagłosować na KNP. To już chyba wolę PIS   

Janusz Korwin Mikke, polityk
W siedzibie Kongresu Nowej Prawicy w Bydgoszczy przy ul. Długiej odbyła się konferencja prasowa Janusza Korwin-Mikkego nt. “Ukraina – polityka polska czy niemiecka?”.  – Czy dla państwa polskiego jest korzystne, że również na wschodniej granicy będziemy mieli sojusznika naszego wielkiego sojusznika? – pytał na konferencji prezes KNP i mówił, że Ukraina, podobnie jak Litwa, jest klientem niemieckim. Przypomniał historyczne ścisłe więzy łączące UPA, UON i Stepana Bandery z Niemcami. – To jest sprawa niemiecka, a nie polska. Nie należało przyczyniać się do obalenia reżimu Janukowycza – stwierdził Korwin-Mikke.
źródło: 24 lutego 2014, bydgoszcz24.pl
Zapisane
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 11, 2014, 09:27:03 pm »

Piotr, szczerze mówiąc to nie zamierzam się zajmować tym co powiedział Korwin na temat Ukrainy, kobiet, niepełnosprawnych, kalek, murzynów czy żydów. W tej chwili dla mnie jest najważniejsze to jaki program dana partia ma do zaprezentowania w warstwie systemu prawnego naszego kraju a co za tym idzie modelu stosunków gospodarczych/ekonomicznych. A ponieważ wśród ugrupowań liberalnych jest to jedyne ugrupowanie, które po raz pierwszy oficjalnie uzyskało 5% poparcia w sondażu opublikowanym na łamach TVN24 (!!!!) to zamierzam na te ugrupowanie zagłosować.

A Ty jak chcesz to głosuj na dowolnych socjalistów, ale potem nie narzekaj, że nie możesz żyć na interesującym Cię poziomie.
Zapisane
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 11, 2014, 11:41:19 pm »

Cytat: Piotrek
To już chyba wolę PIS
No cóż - skoro jesteś za tym, by w tym kraju nic się nie zmieniło i odpowiada Ci ich model socjalizmu...
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Piotrek
Członkowie klubu
Użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 13, 2014, 07:08:09 am »

No i znowu sobie pojechał. No ale w polityce gospodarczej na pewno będzie mądrzejszy:
 
http://www.fronda.pl/a/korwin-mikke-wie-kto-w-polsce-szkolil-terrorystowz-majdanu,35362.html
Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 13, 2014, 08:25:33 am »

Piotr, szczerze mówiąc to nie zamierzam się zajmować tym co powiedział Korwin na temat Ukrainy, kobiet, niepełnosprawnych, kalek, murzynów czy żydów. W tej chwili dla mnie jest najważniejsze to jaki program dana partia ma do zaprezentowania w warstwie systemu prawnego naszego kraju a co za tym idzie modelu stosunków gospodarczych/ekonomicznych. A ponieważ wśród ugrupowań liberalnych jest to jedyne ugrupowanie, które po raz pierwszy oficjalnie uzyskało 5% poparcia w sondażu opublikowanym na łamach TVN24 (!!!!) to zamierzam na te ugrupowanie zagłosować.

Spokojna głowa. PiS uzyskał zbyt dużą przewagę nad PO więc warto odebrać im nieco głosów na rzecz Korwina. A on i tak na dwa tygodnie przed wyborami (przypadkowo) palnie coś o Hitlerze i do sejmu się nie dostanie, więc te 3% głosów pójdzie w czarną dziurę. I po to był ten sondaż opublikowany w WSI24.

Zapisane

pozdrawiam,
maciek
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 13, 2014, 12:45:25 pm »

Cytat: Piotrek
No i znowu sobie pojechał. No ale w polityce gospodarczej na pewno będzie mądrzejszy:
 
http://www.fronda.pl/a/korwin-mikke-wie-kto-w-polsce-szkolil-terrorystowz-majdanu,35362.html

No chyba że rzeczywiście ma jakieś niezbite dowody. Ale by się wtedy porobiło...
Ale jak nic nie ma , to jak zwykle skaszanił sprawę.  Z politowaniem
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Marzec 17, 2014, 11:28:29 pm »

No to mamy unijne sankcje wobec Rosji - 21 bogatych Rosjan nie będzie mogło przyjechać do Unii na urlop.

Parafrazując słowa Jana Pietrzaka:

"Jak ta Rosja podniesie się po tym ciosie, to ja nie wiem."   
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 18, 2014, 03:43:00 pm »

Ja się zaczynam obawiać, czy w razie przyłączenia wschodniej Ukrainy do Rosji (wystąpienia, ogłoszenia "niepodległości" czy co tam jeszcze) jakiś idiota nie zacznie forsować koncepcji przyłączenia zachodniej części do Polski. To by była tragedia. Mam nadzieję, że to zostanie tylko rosyjskim chwytem propagandowym na potrzeby wewnętrznej publiki.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Marzec 18, 2014, 10:05:06 pm »

No chyba że rzeczywiście ma jakieś niezbite dowody. Ale by się wtedy porobiło...
Ale jak nic nie ma , to jak zwykle skaszanił sprawę.  Z politowaniem

Obejrzałem ten materiał w całości i w zasadzie do momentu kiedy użył określenia "terroryści" to nie powiedział niczego nadzwyczajnego.
Z tym określeniem to przegiął.
Bo akurat to, że polskie służby specjalne mogą szkolić różnej narodowości agentów czy bojówkarzy to mnie akurat nie dziwi.
Polska robiła to m.in. w latach 30 XX w. np. szkoliła izraelskich - nie wiem jak ich nazwać - wywrotowców ?, komandosów ?, a może właśnie terrorystów [biorąc pod uwagę co potem robili w Palestynie]. Tak czy siak wywiady grają w swoje gry i sięgają po różne metody.
Natomiast w przypadku Majdanu to bym akurat nie użył określenia "terrorysta", ale znając Korwina to będzie to uzasadniał tak, że skoro Majdan obalił legalną władzę siłą, to był to akt terroru.
Ale swoją drogą chętnie bym się dowiedział w ramach której organizacji ukraińskiej działali ci szkoleni w Polsce "terroryści".
Zakładam, że nie w ramach "Prawego Sektora", bo ten to akurat podejrzewam o to, że jest mocno zinfiltrowany przez Rosjan i akurat znaczna część ich działań to paradoksalnie efekt działa kremlowskich służb specjalnych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!