Yelonky
Kwiecień 26, 2024, 12:40:53 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szwedzi się w końcu doigrali?  (Przeczytany 35734 razy)
michal
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Czerwiec 02, 2013, 02:33:20 am »


Kupiłem sobie, ale tylko kartkowałem, natomiast moja lepsza połowa czytała i podobało jej się.


Jeśli to możliwe chętnie pożyczę. Jak nie daj proszę znać to poszukam.

MB
Zapisane
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Czerwiec 02, 2013, 01:23:39 pm »

Mam w pdf.
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #62 : Czerwiec 04, 2013, 10:05:39 am »

Odnośnie statusu kobiety w islamie:
http://www.youtube.com/watch?v=BFsF2okyaeA
Odnośnie chorych urojeń w islamie szyickim:
http://www.youtube.com/watch?v=mxKNZ7SggPs
Zauważcie, że ten świr w jasny i oczywisty sposób wykłada, że my wszyscy jesteśmy tacy i owacy - nie będę rozwijał, bo po co powielać myśli świra.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #63 : Czerwiec 04, 2013, 10:51:36 am »

Cytuj
Odnośnie chorych urojeń w islamie szyickim:
http://www.youtube.com/watch?v=mxKNZ7SggPs
Zauważcie, że ten świr w jasny i oczywisty sposób wykłada, że my wszyscy jesteśmy tacy i owacy - nie będę rozwijał, bo po co powielać myśli świra.
Tu akurat chodzi moim zdaniem o rozgrywki między szyitami i sunnitami. I nie lekceważyłbym gościa. Należy do potomków (po kądzieli) samego proroka 

Dla przeciwwagi:
Kilka lat temu szejk Abdul Aziz bin Abdullah – Wielki Mufti Arabii Saudyjskiej wydał fatwę wzywającą do zburzenia wszystkich kościołów chrześcijańskich na półwyspie arabskim.
I kto przeciwko temu zaprotestował ? Saudyjskie władze ? A może ambasador USA ? A skąd.

Stosowne oświadczenie wydała natomiast rada ajatollachów (Ahl al-Bait) w Iranie. Irańscy duchowni napisali w oświadczeniu m.in.:
"Przede wszystkim wahabiccy mufti nie reprezentują w żaden sposób islamu. Świat powinien wiedzieć, iż religia dominująca w Arabii Saudyjskiej nie ma nic wspólnego z prawdziwym islamem."
oraz, że ostatnia fatwa stoi w sprzeczności z przykazaniami Boga i tradycją islamu oraz musi być odrzucana zarówno przez szyitów jak i sunnitów. Podkreślono także jej otwartą ingerencję w wewnętrzne sprawy krajów islamskich, gdyż nie dotyczy ona jedynie terytorium Arabii Saudyjskiej, ale wszystkich krajów regionu Zatoki Perskiej. Duchowni Iranu potępili również milczenie w tej sprawie swoich odpowiedników w innych państwach, które wypacza obraz islamu.

Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #64 : Czerwiec 17, 2013, 05:05:37 pm »

Sąd w Kairze uznał, że Ahmed Mohammed Abdullah, który sam nazwał się Abu Islam (Ojciec Islamu) obraził religię.

Na 11 lat więzienia skazano w Egipcie islamistę Ahmeda Mohammeda Abdullaha, który - jak poinformowała gazeta "Al-Ahram" w wydaniu internetowym - we wrześniu 2012 roku w ramach protestu przed ambasadą USA podarł i spalił Biblię. Abu Islam był również oskarżony o obrażanie chrześcijan w wywiadach udzielanych egipskiej agencji prasowej. Jego syn, który współuczestniczył w proteście i spaleniu Biblii, usłyszał wyrok ośmiu lat więzienia.

Do zbezczeszczenia Biblii doszło przed ambasadą USA we wrześniu 2012 roku podczas demonstracji przeciwko filmowi obrażającemu proroka Mahometa, który wywołał oburzenie w świecie arabskim. Wyroki nie są prawomocne.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #65 : Czerwiec 22, 2013, 08:23:33 am »

Ta niesamowita historia wydarzyła się w Paryżu. Jeden z pasażerów jadących w tramwaju spożywał kanapkę z szynką. Robił to na oczach dwóch muzułmanów, którzy z całą powagą poprosili go, żeby wyrzucił kanapkę, ponieważ obraża to ich uczucia religijne.

Pasażer odmówił, więc mężczyźni go zaatakowali. Policja zastanawia się teraz, czy całe zajście traktować jak rozbój czy konflikt na tle religijnym
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #66 : Lipiec 29, 2013, 12:35:34 pm »

We Francji znowu zamieszki na dzielnicy:
http://www.pch24.pl/francja-plonie-muzulmanskim-ogniem,16601,i.html
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Październik 22, 2014, 02:23:39 pm »

Jakieś pyatnia?

http://biznes.onet.pl/szwecja-stanie-sie-wkrotce-krajem-trzeciego-swiata,18491,5661838,1,news-detal

Ciekawe, czy Szwedzi pozwolą na swoje wyginięcie, czy też wypłynie tam jakiś lokalny fuhrerek, który zacznie robić porządek?  Spoko

Ale jakoś mi ich nie żal - w ostatnich wyborach społeczeństwo odsunęło od władzy prawicę, bo uznało, że podatki są za niskie.  Szok

Czy taki naród zasługuje na istnienie?  Niezdecydowany
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #68 : Październik 23, 2014, 08:59:52 am »

Tak, to ciekawe.
Wspominałem o tym w jednaj z dyskusji w klubie.
Cywilizacja, która sama i nieprzymuszona postanowiła dokonać samobójstwa.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #69 : Grudzień 22, 2014, 11:16:32 am »

NIe ze Szwecji co prawda, ale wklejam, bo Piotrek nie wierzył:

W jednej ze szkół w Birmingham doszło do sytuacji, w której pakistańscy rodzice żądali od dyrektorki placówki, aby pozbyła się z niej „białych dzieci”.
Sarah Hewitt-Clarkson, pełniąca funkcję dyrektora w Anderton Park Primary School, powiedziała „Sunday Times”, że kiedy do jej szkoły, w której przeważają muzułmanie, przyjechała mała grupka białych dzieci, rodzice uczniów placówki zaczęli w ich stronę kierować rasistowskie odzywki.
Dyrektorka przytoczyła także sytuację, w sprawie której prosiła o interwencję policję. Jak powiedziała „Sunday Times”: „Pochodzący z Pakistanu ojciec jednego z uczniów powiedział mi: ‘Gdybym był dyrektorem, umieściłbym białe dzieci w białych ławkach w rogu sali wraz z białym nauczycielem i trzymał je z daleka od reszty uczniów.’
W momencie, gdy oskarżyłam go o rasizm stwierdził: ‘Powinnaś się pozbyć białych dzieci, tego chce od ciebie nasza społeczność.”


Więcej tu:
http://tinyurl.com/kjwutu6

A tutaj o próbach wprowadzenia prawa muzułmańskiego w Londynie
http://tinyurl.com/p4efl49

Zapisane

pozdrawiam,
maciek
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Grudzień 22, 2014, 12:29:57 pm »

W Szwecji miało miejsce podobne zdarzenie.
Jakiś czas temu (kilka miesięcy?) ukazał się artykuł, w którym opisywano, jak to w jakiejś szwedzkiej szkole z muzułmańską większością rodzice muzułmańscy zażądali, by nauczyciele nie zwracali się do ich dzieci po szwedzku, a wyłącznie po arabsku.
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #71 : Kwiecień 08, 2016, 11:03:01 am »

Norweski polityk został zgwałcony przez uchodźcę. Teraz czuje się "winny" z powodu jego deportacji.
Karsten Nordal Hauken, norweski lewicowy polityk, w oświadczeniu publicznym poinformował, że kilka lat temu brutalnie zgwałcił go uchodźca z Somalii. Teraz jego oprawcy grozi deportacja.

"Jestem heteroseksualnym mężczyzną, który został zgwałcony przez somalijskiego uchodźcę. Moje życie się załamało, teraz czuję się winny, że zostanie on wydalony z kraju" - napisał Hauken w liście otwartym, który został zamieszczony na stronie internetowej telewizji NRK.

Hauken pisze dalej: "poczułem ogromną winę i odpowiedzialność. To ja jestem przyczyną, więc dlaczego on nie mógłby zostać w Norwegii, a zamiast tego zostanie skazany na niepewną przyszłość w Somalii. Właśnie odbył swój wyrok w więzieniu. Czy powinien być ukarany ponownie? Ale tym razem znacznie ciężej?"

"Dowiedziałem się, że kultura, w której wyrósł gwałciciel, jest zupełnie inna od naszej. W jego kulturze molestowanie seksualne jest kwestią władzy, a mniej popędu. I nie jest postrzegane jako akt homoseksualny". "Widzę go głównie jako wytwór niesprawiedliwego świata" W dalszej części listu można wyczytać, że "nie czuje gniewu w stosunku do napastnika". Hauken wyjaśnia, że "do pewnego stopnia zaakceptował, że jest on [gwałciciel - red.] odpowiedzialny za to działanie". "Widzę go głównie jako wytwór niesprawiedliwego świata. Wytwór wychowania naznaczonego wojną i ubóstwem" - tłumaczy.
Swój list Hauken kończy stwierdzeniem, że "twardo obstaję przy swojej opinii, że ci ludzie potrzebują naszej pomocy. Chcę, żebyśmy nadal kontynuowali pomoc uchodźcom z takim pochodzeniem".

Do gwałtu doszło około pięć lat temu. Somalijczyk odsiedział już 4,5 letnią karę więzienia Gwałciciel zostanie najprawdopodobniej deportowany do Somalii.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!