Yelonky
Kwiecień 16, 2024, 09:09:12 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trafalgar - era żaglowców  (Przeczytany 19222 razy)
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 21, 2013, 10:02:13 pm »

A ja olinowuję monarcę i montaniesa i robię porządek ze swoją flotą. Postaram sie przygotować na następny raz 5 okrętów hiszpańskich i 5 brytyjskich.
Zapisane
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 22, 2013, 12:00:00 am »

Można do tego doliczyć jeszcze 2 fregaty, bryg i sloop. Nie zdecydowałem się jeszcze na narodowość, ale pewnie będą to jednostki brytyjskie i francuskie.
Zapisane

maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 22, 2013, 07:57:54 am »

A coś bliżej na temat napiszecie ?
Na czym polega gra ? Jak z realizmem ? Iloma okrętami da się dowodzić żeby się nie pogubić ?

Cytuj
Sporo frajdy daje kombinowanie ruchów, by wyjść na jak najlepszą pozycję względem wiatru i przeciwnika.
KIedyś analizowałem walki żaglowców i odniosłem wrażenie, że 75% powodzenia zależało od umiejętności żeglarskich - jak tu wyjść na właściwą pozycję, tak żeby nieprzyjaciel nie miał możliwości manewru (np. był pod wiatr).
Patrz bitwa pod Saints:
http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_the_Saintes
mapa w wersji francuskiej:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Bataille_des_Saintes

Pytam bo może bym strzelił żaglowca lub dwa.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 22, 2013, 08:40:11 am »

Maćku, kompletna instrukcja jest pod podanym w pierwszym poście linkiem. Zachęcam do ściągnięcia i zapoznania się. Nie mam doświadczenia z grami morskimi więc trudno mi odpowiedzieć na pytanie o realnosć. Gra na pewno jest grywalna i myślę, że jak każdy z graczy będzie znał przepisy to rozgrywka będzie szła szybko. W grze udział wzięły 5 okretow. Jeden 1 rangi, 2 3 rangi, 2 5 rangi. Gra zakończyła sie unieruchomieniem dwóch okrętów. Bitwa trwała ok. 2 godz. ale było to bardziej spowodowane koniecznością zaglądania do podręcznika i nie znajomością przepisów. Według mnie flotą 4, 5 okrętów można bez problemów dowodzić ale przy większej ilości można okręty łączyć w dywizjony, co ułatwia dowodzenie bo wszystkie okręty dywizjony wykonują te same rozkazy. W grze uwzględniono aspekt zeglarski (manewtowanie, zmiana ustawień żagli, wpływ wiatru i pogody). Aspekt bojowy - siła ognia i żywotność okręgu zależna od jego klasy. Z tym, że największy okręt przy nieszczęśliwych zbiegu okoliczności może zostać zatopiony przez najmniejszego cosia (oczywiście przy nieszczęśliwych zbiegu okoliczności). Rafi stwierdził, ze przerobiłby grę z K6 na K10 i być może warto by było wprowadzić strzał w przelocie a nie po zakończeniu ruchu. Ale to juz urok turówek i akurat w przypadku, gdy strzelano salwą burtową w określonych zdolnosciami artylerzystow odstępach czasu to tak bardzo nie razi. Według mnie gra pod względem grywalnosc/realizm jest dobrze zbalansowana. Można sobie wyobrazić przekręt z tym kto pierwszy strzela. Bo zależy to od tego, kto ma swój okręt bliżej miejsca z którego wieje, ale to juz jest z gatunku fair play.
Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 22, 2013, 06:32:20 pm »

A jakich firm macie modele ? GHQ czy Langtona ?
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 22, 2013, 06:40:55 pm »

Posiadam modele wszystkich trzech. Navwar jest tani ale nie polecam. Niska jakość miękkie maszty. Ghq to chyba dobry balans cena/jakość, z tym że w Polsce sie ich teraz nie kupi. Wargamer sprowadzi ale tylko na zamówienie i chyba trzeba długo czekać więc chyba trzeba kupować bezpośrednio. Ja sie zaopatrzylem w ghq jak Wargamer je wyprzedawal.
Zapisane
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 24, 2013, 10:26:24 am »

Na warsztacie mam coś takiego

Okręty z okresu napoleońskiego, przygotowywane do systemu bitewnego Trafalgar, którego przepisy zostały wydane przez Warhammer Historical. Na zdjęciach - trzy hiszpańskie okręty liniowe - Santissima Trinidad (największy okręt wojenny swoich czasów - 1 rangi), Monarca, Montagnies (bliźniacze - 3 rangi) i angielski HMS Naiad - fregata (okręt 5 rangi). I kilka wrakowisk, na razie w białym podkładzie. Modele okrętów hiszpańskich wyprodukowane przez GHQ, Naiad - Langton. Te nie wykończone maleństwa to Navwar.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/529064_510593155666385_223685436_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/60533_510592898999744_127931516_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/551289_510592698999764_227119628_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/302010_510591778999856_307726057_n.jpg
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 10:32:45 am wysłane przez twhistoria » Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 24, 2013, 10:39:41 am »

Jak będzie kolejne starcie to z chęcią pogram.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 24, 2013, 02:50:55 pm »

Sympatyczne okręciki, ale mam uwagę w kwestii tonących: czy to możliwe, żeby żagle tak elegancko się wydymały, kiedy okręt idzie na dno? 
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 24, 2013, 03:10:51 pm »

No patrzcie no tylko. Zapomnieli spalić i poszarpać żagle przed zatopieniem okrętów
A tak na poważnie. Takie je kupiłem i juz ich deformować mi się nie chciało Smutny
Zapisane
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Kwiecień 25, 2013, 01:21:56 pm »

One są sprzedawane z takimi podstawkami ?

Ja osobiście wolę modele bez podstawek.
Zapisane
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 25, 2013, 01:29:08 pm »

Nie ma obowiązku opodstawkowywania okrętów. To przydaje sie tylko ze względów bezpieczeństwa transportu i żeby było za co łapać w czasie gry.
Zapisane
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 25, 2013, 04:18:02 pm »

Czy Francuzi albo Hiszpanie w ogóle wygrali jakąś bitwę morską z Anglikami w XVIII albo XIX wieku ?
Zapisane
twhistoria
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #28 : Maj 13, 2013, 09:11:22 am »

Za ok. 2 tygodnie będę dysponował oryginalnym podręcznikiem do Trafalgaru. Ktoś zainteresowany?
Zapisane
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Maj 13, 2013, 08:22:19 pm »

Ja zainteresowany, ale jeszcze nie wiem jak będzie z moją bytnością
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!