Yelonky
Marzec 28, 2024, 10:05:11 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kampania -Wołyń 1812  (Przeczytany 13778 razy)
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« : Listopad 08, 2010, 01:29:20 pm »

Mam nadzieję, że w końcu ruszymy z akcją. W związku z tym zakładam temat do wpisywania na bieżąco uwag z działań (nie zdradzajcie tylko szczegółów przed czasem ).

Na początek uwagi od rozjemcy:
a/Postaram się sędziować "realistycznie":
 -bez istotnych ingerencji w akcję; nie będę poprawiał sytuacji na zasadzie "X się wkopał i pewnie przegra, to przyspieszę o 10km marsz Y, żeby wyrównać szanse"; także pilnujcie się!
 -jak ktoś będzie w złej sytuacji (np. bez żywności, po przegranej, z jedną drogą odwrotu), to różne nieszczęścia nieopisane mogą mu się przydarzyć (np. będzie dużo dezerterów albo spadnie morale); nie same bitwy decydują o wyniku
 -ponieważ wiele spraw jest kwestią interpretacji (np.: czy na intensywne patrolowanie odcinka X wystarczy 1 szwadron, czy może 3?), pytajcie o co chcecie, ale jak coś już zrobicie to musicie się liczyć z konsekwencjami, które pewnie sam ustalę i nie będę reagował na jęki "Ale ja nie wiedziałem, że jak nie wydam rozkazu taborowi, żeby się cofał na wschód, to pojedzie na północ, jakbym wiedział, tobym wydał..."; więc piszcie dokładnie rozkazy, bo interpretacja niejasnych fragmentów może nie być korzystna
 -zgrzyty, zgrzyty, zgrzyty, opóźnienia i zła pogoda;
gońcy się upijają, oficerowie źle interpretują rozkazy, myszy wyjadają prowiant, deszcze powodują wylewanie rzek; nie zamierzam was pognębić, ale niech wam się nie wydaje, że wszystko będzie dobrze, bo w przepisach nic nie ma o niekompetencji podwładnych

b/Nie będę bez powodu za nikogo wykonywał jego pracy (liczył marszów, taborów, zaopatrzenia, gońców itd.), ale będę to kontrolował na poprawność i ewentualnie korygował; na to konto proszę się przygotować do przesyłania mapek i informacji z każdego dnia, mogę podesłać programik do rysowania kropek, kresek i napisów oraz przeprowadzić szkolenie z obsługi.
Wyjątkiem może być sytuacja, gdzie jakiś oddział działa z dala od sztabu -wtedy dla poprawy realizmu należałoby przekazywać tylko meldunki, więc gracze nie powinni dokładnie wiedzieć jaka jest pozycja itp.

c/Oczekuję skutecznego tempa wymiany maili, jak się okaże, że z każdym z graczy będę przez 3 dni ustalał sytuację, po czym dopiero będę mógł przekazać informacje dalej, to do końca świata nie skończymy grać. Także sprawdzajcie pocztę i odpisujcie bez opóźnień.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 01:50:20 pm wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 09, 2010, 11:55:17 pm »

Darek wykrył bubel w przepisach. Wydawanie żywności z wozów powinno być 1 godz.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 25, 2010, 10:59:07 pm »

Sytuacja rozwija się dynamicznie. Robimy już 10 dzień kampanii. Poszło ode mnie ponad 138 maili. Dzień może być gorący i jutro (26.11) coś wystawimy. Gorący w przenośni, bo w grze jest pochmurno i ponuro, może nawet będzie padać?
Padł Brześć, padł Kobryń, padła Prużana, czy kolej na Berezę Kartuską? 
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Listopad 26, 2010, 07:26:35 am »

jutro (26.11) coś wystawimy

OK - to my się wystawimy z WW2 w drugiej sali (zaczynamy ok.18-tej)
Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 26, 2010, 10:40:56 pm »

Przepraszam, ale dzisiaj nam nie wyszło, przenieśliśmy na za tydzień.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopad 27, 2010, 11:45:08 am »

Szkoda bo było trzech nowych ludzi (oprócz Xardasa, którego zdaje się poznałeś)  Smutny - bitwa była bardzo ciekawa - myślę, że niedługo damy relację w dziale WW2.
W grudniu planujemy Ostfront 1944.
Sorry za offtop
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2010, 11:50:40 am wysłane przez rrober » Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 13, 2011, 12:16:08 am »

Nie to żebym był jakiś niecierpliwy - ale co z naszą kampanią?
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 13, 2011, 07:31:26 pm »

Chwilowo wykruszył się głównodowodzący Rosjan, a drugi kandydat nie daje znaku życia. Do wyjaśnienia chyba zawieszamy.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Darek
Członkowie klubu
Użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 53


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 14, 2011, 10:04:51 am »

Jestem. W czym mogę pomóc?
Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 14, 2011, 03:39:43 pm »

Cytuj
Jestem. W czym mogę pomóc?
Możesz odpowiedzieć na moje pytanie o mundury KsW.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 14, 2011, 05:43:24 pm »

Dam znać, jak dojdę do siebie, to pociągniemy dalej.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopad 16, 2011, 01:47:12 pm »

Mam pytanko - czy strona rosyjska mogłaby się zadeklarować, co zamierza z tym robić dalej?

Idą długie, zimowe wieczory, więc może byśmy to pociągnęli?
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Listopad 16, 2011, 02:04:06 pm »

Próbuję negocjować z Darkiem, żeby wziął dowodzenie, ale na razie nie daje znaku życia. Jak się nie odezwie do piątku, to Alek weźmie Tormasowa i jedziemy.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Listopad 19, 2011, 11:18:07 am »

Darek obejmie dowodzenie Rosjanami. Jest tylko kłopot ze stratami z ostatniej bitwy - nie znalazłem ich w klubie. Ktoś wie, gdzie mogą być? Są potrzebne do rozpoczęcia również dlatego, że trzeba policzyć czy jakieś oddziały były pobite.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Grudzień 15, 2011, 10:50:15 pm »

Skoro Darek olał sprawę i się nie odzywa to ja mogę przejąć dowodzenie nad Rosjanami.
W tej sytuacji nie będę już naciskał na ustalenie ile oddziałów wcześniej pobili Sasi [pod moją komendą] 
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!