Yelonky
Marzec 28, 2024, 09:22:50 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Galeria Bayarda  (Przeczytany 24075 razy)
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« : Styczeń 02, 2012, 11:04:19 pm »

Czas najwyższy pochwalić się trochę swoimi dziełami na tym forum i zebrać konstruktywną (mam nadzieję) krytykę
Na początek jedne z moich pierwszych modeli napoleońskich- Legia Nadwiślańska zrobiona z francuzów braci Perry- 28mm:



A to już Victrix- też 28mm:



Dalej mamy oficera 10. Pułku Huzarów XW- wiem, kita jest nieprawidłowa i szabeltas powinien być czarny, kilka innych drobiazgów też się nie zgadza, ale wtedy nie miałem jeszcze zbyt wiarygodnych źródeł:



No i najnowsze dzieło z napoleonki- sierżant 3-go Pułku Piechoty XW. Figurka firmy Front Rank Miniatures- zachwyciła mnie jakością odlewu i detalami. W kolejce czeka jeszcze 23 takich panów i generał Dąbrowski, a z Anglii lecą do mnie ułani, 2 armaty, kolejni piechurzy i książę Poniatowski



Więcej- tradycyjnie- na blogu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 11:17:13 pm wysłane przez Bayard » Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2012, 08:52:38 am »

To ja skrytykuję: po co to się wszystko tak błyszczy? Matowy lakier i będzie dużo ładniej.
A pan z orłem zapomniał sztandaru. Błoto na spodniach mi się podoba, chociaż nie wiem, czy akurat tak powinno wyglądać. Ale nie ma plam od dezynterii... 
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2012, 11:54:49 am »

ładne figsy, ładne
ale połysk niepotrzebny, jak pisze Adam
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 03, 2012, 03:00:43 pm »

Pan z orłem nie ma sztandaru, bo piechota Legii Nadwiślańskiej dostała sztandar dopiero w roku 1814, już jako Pułk Nadwiślański. A co do połysku- tylko ostatni pan jest lakierowany- matowym lakierem Vallejo, a w rzeczywistości figurki się tak nie błyszczą. Dzięki za komentarze, mam nadzieję, że wkrótce dojdzie coś nowego
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 10:41:20 pm wysłane przez Adam » Zapisane

Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 07, 2012, 11:46:04 pm »

Kolejni żołnierze 3 Pułku Piechoty XW. Tym razem 2/3 kompanii fizylierskiej. Mam nadzieję, że nie błyszczą się tak, jak poprzedni




Więcej zdjęć, tradycyjnie, na blogu
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 08, 2012, 11:03:43 am »

Na tych zdjęciach słabo widać, ale chyba nadal się błyszczą (tylko już nie gloss, ale satynowo).
Te cienie wokół oczu jakoś mi nie leżą -jakby nie spali dwa tygodnie, chyba, że to atak zombie... Chociaż pan bez rogatywki wyszedł ładnie.
A tak generalnie to trzeba by  na żywo zobaczyć.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Styczeń 25, 2013, 12:09:16 pm »

Skoro wieki temu założyłem tu swoją galerię, to wypadało by ją uaktualnić. Większość można było już w klubie zobaczyć, coś się może jeszcze pojawi w przyszłości, w każdym razie jedziemy! Więcej zdjęć, oczywiście, na blogu

3 Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego- SKOŃCZONY!- Front Rank Miniatures



Francuzi 1914- Great War Miniatures


"Parszywa Dwunastka"- 101st Airborne- Artizan Designs




Niemcy- Artizan Designs


Komentarze mile widziane
Zapisane

Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 25, 2013, 01:46:40 pm »

Księstwo Warszawskie bardzo przyjemne w oddziale, miło popatrzeć.
Amerykanie jacyś tacy "płascy" - jakby mało głębi i brudu, ale może to kwestia oświetlenia na zdjęciu.
Niemców na zdjęciu słabo widać, ale w rzeczywistości sympatyczni.
Francuzi (?) też w rzeczywistości ładniejsi, ale bez ekscesów, powiedziałbym.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Styczeń 25, 2013, 04:52:07 pm »

A nie było Maggota w wersji bez hełmu?  Chichot

No i szkoda, że jednak zdecydowałeś się skiepścić francuskiego oficera z 1914 r. Dwa razy Ci tłumaczyłem, że mieli czarne kurtki  Spoko

Tu są fajnie pokazani (zwłaszcza ten konny jest fajny):

http://www.toysoldiershoppe.net/knc/knc_fw.htm
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 26, 2013, 01:15:22 am »

Cóż, tak pomalowałem jednego, dwóch innych pomalowałem na ciemny granat, prawie czerń (bo takie właśnie mieli, a nie czarne- Osprey i figurki to nie są źródła a na zdjęciach zachowanych kurtek wyraźnie widać, że czarne to one nie są ). Klientowi jednak bardziej spodobał się ten niebieski, a klient nasz pan
Zapisane

rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 28, 2013, 02:33:32 am »

Cytat: Bayard
Cóż, tak pomalowałem jednego, dwóch innych pomalowałem na ciemny granat, prawie czerń (bo takie właśnie mieli, a nie czarne- Osprey i figurki to nie są źródła
Granatowe to mieli oficerowie artylerii i saperów.
Ja się dalej upieram, że oficerowie piechoty (i jeszcze paru innych rodzajów broni) mieli czarne. Tu masz zdjęcia dokumentalne z epoki, gdzie widać wyraźnie różnicę pomiędzy kolorem kurtki oficera, a munduru żołnierzy:





To nie wiem, czy zdjęcie z epoki, czy rekonstrukcja, ale różnicę widać:


Link do strony:
http://carlpepin.com/2011/01/12/la-doctrine-militaire-francaise-de-1871-a-1914-considerations-theoriques-et-materielles/

Tu kurtka oficera:



Cytat: Bayard
a na zdjęciach zachowanych kurtek wyraźnie widać, że czarne to one nie są ).
No jeśli ufasz kolorom mundurów po 100 latach od ich wyprodukowania, to gratuluję optymizmu.  Chichot
Myślę że Andrzej, który pracował w Muzeum Wojska Polskiego, miałby tutaj coś do powiedzenia...  Spoko

Cytat: Bayard
Klientowi jednak bardziej spodobał się ten niebieski, a klient nasz pan
No to jest argument... Z politowaniem

Następnym razem zaproponuj mu różowy  Chichot  
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2013, 10:53:35 am wysłane przez rafi » Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Styczeń 31, 2013, 09:38:36 pm »

Legia Nadwislańska powinna mieć mundury w odcieniu French Bleu, czyli ciemny granatowy (jak Xsięstwo W.), a wyszedł Bleu Horrizon (prawie jak błękit paryski Chichot).
Ale i tak mi sie podoba Spoko
Zapisane
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 31, 2013, 10:38:50 pm »

To były pierwsze napoleońskie figurki, jakie malowałem, więc mają sporo błędów Teraz już i wiedza i umiejętności są znacznie większe
Zapisane

Alecki
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 823


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Luty 01, 2013, 12:39:02 am »

A Legia Nadwiślańska miała klasyczne fraki francuskie z długimi połami ?
Zapisane
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Luty 01, 2013, 05:25:43 pm »

http://www.skh.wat.edu.pl/index.php/mundury-legii-nadw

Zachowana oryginalna kurtka
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!