Yelonky
Marzec 28, 2024, 07:22:57 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Działanie forum  (Przeczytany 18423 razy)
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« : Wrzesień 28, 2010, 10:49:08 pm »

Tutaj proszę wpisywać uwagi na temat technicznej strony funkcjonowania forum.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 19, 2010, 12:42:21 pm »

Test obrazków.

Z testu wyszło mi, że obrazki pojawiają się prawidłowo, przy czym są pomniejszane proporcjonalnie do rozmiaru maks.700x700. Mogę powiększyć limit, ale jak zaczniemy za dużo wstawiać, to się kiedyś wyczerpie limit pamięci (chociaż to może być dosyć długo).

Załączanie:
-opcje dodatkowe pod tekstem posta
-załącz
-jeżeli więcej, to: (więcej załączników) -pojawi się nowa linia
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 12:47:54 pm wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 19, 2010, 12:54:42 pm »

Mam konto na Image Schacku, gdzie "składuję" sobie niektóre zdjęcia.

Ale kody wygenerowane dla normalnych zdjęć nie są czytane przez forum.

Dopiero kody dla tych pomniejszonych są czytane i mogłem zamieścić fotografie. Nie wiem czy to sprawa systemu, czy objętości zdjęć.

Natomiast można użyć opcji "Dodaj załącznik", ale takie załączniki są widoczne tylko dla zalogowanych.
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Październik 19, 2010, 03:11:00 pm »

Opcja "dodaj załacznik" jest niewygodna, bo wszystkie zdjęcia pojawią się pod postem.
A my bardzo często używamy zdjęć jako ilustracji do tekstu.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Październik 19, 2010, 07:10:27 pm »

Funkcja załącznika jest bardzo wygodna, bo nie potrzeba żadnego shacka ani bucketa, żeby wstawić zdjęcia. Z podpisami jest faktycznie problem, ale nie jest to pogorszenie, bo poprzednio takiej opcji nie było.
Ponieważ kolejność zdjęć sami wybieramy, to można opisać powyżej na zasadzie: nr1 bla bla
nr2 blablabla itd.

Co do linków gdzieś tam, to nie znam się i nie korzystam, możemy wspólnie popróbować, może jak się spotkamy to zajrzymy w opcje administracji. Powinno się dać, w końcu to nic nadzwyczajnego.
Poza tym mogę klubowiczom rozesłać namiary naszego ftp, żeby wstawiać zdjęcia do nas na serwer, bez pośredników. Każdy może dostać katalog i voila. Dużą zaletą jest, że z naszego serwera nie zginie, podczas gdy z shacka i bucketa po jakimś czasie ginie (tak przynajmniej było z mapami do IIwś na starym forum) i za 2 lata jest bez obrazków.

Test:

To jest obrazek z serwera i podpis.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 07:29:58 pm wysłane przez Adam » Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 19, 2010, 07:19:36 pm »

W tej chwili jest nastawiony maksymalny rozmiar obrazka w poście 800x800, a w załączniku bez granicy wymiaru, ale do 200Kb na sztukę.
Jak chcecie zmienić, to piszcie.

Przykład:


* EasternFront.jpg (170.29 KB, 1463x1036 - wyświetlony 534 razy.)
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
jimmor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 10, 2010, 09:01:13 am »

Propozycja: zintegrujcie (w miarę możliwości) forum ze stroną. Na stronie przydałaby się pozycja w menu 'Forum' zamiast zagrzebanego gdzieś linka. Na forum - banner z odnośnikiem do strony, o ile taka opcja w SMF jest...
Zapisane
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Listopad 10, 2010, 01:54:24 pm »

Podpowiem, że na pewno jest opcja dania na forum, w nagłówku strony, linka do www.
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 28, 2011, 09:52:07 pm »

Pozwoliłem sobie podzielić trochę szeroki dział "Starożytność i średniowiecze" na części.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 28, 2011, 10:34:37 am »

Na prośbę Roberta dodałem dział Codename: Wargaming -na potrzeby kolegów blogerów.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 27, 2015, 03:44:11 pm »

Ponieważ dział Codename: Wargaming był od ponad roku nieużywany, dla poprawienia archiwizacji danych usunąłem go z forum.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!