Yelonky
Marzec 29, 2024, 04:46:46 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grenadier 2011 (21-22.05.2011)  (Przeczytany 9285 razy)
rrober
Codename: Wargaming
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 146



Zobacz profil
« : Maj 12, 2011, 06:26:53 am »

Za tydzień będzie organizowany na Cytadeli kolejny konwent wargamingowy "Grenadier".
Ja będę tam z grupą ludzi z Forum Strategie przy makiecie "Monte Cassino". Będą jeszcze przygotowane przez nas przynajmnie dwa stoły plastyczne do skali 20mm - Overloon/Arnhem oraz Stalingrad.
Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:
http://www.grenadier.wargamer.pl/
Zapraszam

Zapisane

pozdrawiam,
rrober

www.rrober.blogspot.com
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Maj 12, 2011, 08:13:09 am »

Ja z Alkiem też będę.

Na dwóch stołach będziemy prezentować szachownicę: "secesyjną" i "1914".

Jak ktoś z Klubu chciałby się przyłączyć lub podłączyć i pokazać jeszcze jakiś system/okres, to zapraszamy.
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
maciek
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 787



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Maj 12, 2011, 09:33:44 am »

Hmmm, od jakiegoś czasu obserwuję na blogu Yoriego postępy prac nad makietą.
Czy możesz mi wytłumaczyć, na czym polega idea tego przedsięwzięcia ?
Zapisane

pozdrawiam,
maciek
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Maj 16, 2011, 09:27:58 pm »

Ja również się pojawię, lecz jako dodatkowa atrakcja- konwentowi ma towarzyszyć drobny pokaz organizowany przez Stowarzyszenie Artylerii Dawnej "Arsenał" pt. "Artyleria przez wieki". Będziemy prezentować średniowiecze (Husyci), XVII wiek i epokę napoleońską. Będzie na pewno sporo dymu i hałasu;) Zapraszam!
Zapisane

Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maj 20, 2011, 05:45:34 pm »

Ja z moją grupą wystawiamy trochę Wehrmachtu + Kfz 13 "Adler" oraz trochę 1. Armii Wojska Polskiego, skala 1:1... Chichot
Zapisane
rafi
Członkowie klubu
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 569



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Maj 22, 2011, 06:46:48 pm »

No to "Grenadier" za nami.

Bardzo fajna impreza. Pogoda też dopisała - może nawet za bardzo (współczułem rekonstruktorom, a zwłaszcza Bayardowi  )

Było spore zainteresowanie naszą szachownicą, zwłaszcza w niedzielę. Bardzo podobała się wojna secesyjna. I tu ciekawostka socjologiczna - na ok. 12 graczy, którzy w to zagrali, tylko jedna osoba (Robert Kowalski - i to raczej przez przekorę  ) chciała zagrać Unią. Pozostali - twardo Konfederatami.

I o czym to może świadczyć?   Chichot
Zapisane

"Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto."    JKM
Andrzej
Członkowie klubu
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 220



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Maj 22, 2011, 08:54:26 pm »

Hehe, dla reko-menów to sens życia i sól ziemi.
Zapisane
Adam
Administrator
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 1636



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Maj 23, 2011, 10:55:22 am »

Cytuj
I tu ciekawostka socjologiczna - na ok. 12 graczy, którzy w to zagrali, tylko jedna osoba (Robert Kowalski - i to raczej przez przekorę  Uśmiech ) chciała zagrać Unią. Pozostali - twardo Konfederatami.

I o czym to może świadczyć?   Chichot
Zauważyłem też, że w IIwś jakoś jest więcej chętnych na granie Niemcami, a w wojnach napoleońskich Francuzami. Może większość woli grać tymi, którzy przegrali - jest szansa się wykazać...  Chichot
Tak bardziej serio, to pewnie chodzi o romantyzm "Przegranej sprawy". Że to niby tacy bojownicy o wolność byli.
Zapisane

"Wszelki krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu." Feliks Koneczny
Bayard
Członkowie klubu
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 358



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 05, 2011, 07:55:15 pm »

Rozmawiałem z jankesem z 58 pułku z N.Y., powiedział, że sympatie prokonfederackie musi mieć większość Polaków, bo wśród rekonstruktorów w naszym kraju jest 12 rebeliantów i tylko 6 unionistów South will rise again?

A co do pogody- faktycznie było ciepło. Teraz mamy pewne trudności z organizatorami, bo nie chcą zapłacić tyle, ile obiecali, ale mimo to impreza była miła
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!