Yelonky
Lipiec 13, 2024, 06:49:12 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10
 81 
 : Grudzień 21, 2022, 09:22:22 am 
Zaczęty przez MaciekS - Nowe: wysłane przez Adam
Oj pograłbym w erpega.   Spoko

 82 
 : Grudzień 21, 2022, 02:31:05 am 
Zaczęty przez MaciekS - Nowe: wysłane przez MaciekS
Ja we Frosta zawsze chętnie zagram Potworów różnych mam sporo, ale mało undeadów... Jakby co, to mogę coś wydrukować, bo mam pliki do szkieletów, zombiaków i innych podobnych truposzy, ale na razie nie mam kiedy tego malować Smutny

Malowaniem stworów możemy się podzielić.

Zrobię na dniach listę (jutro ostatni dzień pracy ) i na tej podstawie zobaczymy czego nam brakuje. Super że w to zagramy. Powiem Wam że to taki trochę powrót do RPGów dla mnie po dziesiątkach lat - wiadomo co innego ale jakaś forma takiego RPGowego fantasy moim zdaniem we Frostgrave też jest obecna.

 83 
 : Grudzień 20, 2022, 09:40:56 pm 
Zaczęty przez MaciekS - Nowe: wysłane przez Bayard
Ja we Frosta zawsze chętnie zagram Potworów różnych mam sporo, ale mało undeadów... Jakby co, to mogę coś wydrukować, bo mam pliki do szkieletów, zombiaków i innych podobnych truposzy, ale na razie nie mam kiedy tego malować Smutny

 84 
 : Grudzień 20, 2022, 09:38:06 pm 
Zaczęty przez SebastianG - Nowe: wysłane przez Bayard
U mnie Śląsk rośnie w siłę Docelowo będzie spora armijka dla Henryka Brodatego lub jego syna, Henryka Pobożnego Mam Polaków na wojnę 13- letnią, kiedyś chętnie zrobię Husytów i coś na Grunwald, ale Grunwald pewnie w mniejszej skali.

 85 
 : Grudzień 20, 2022, 09:35:42 pm 
Zaczęty przez maciek - Nowe: wysłane przez Bayard
Trochę tego u mnie będzie Robię zasadniczo skalę 28mm, ale pograć mogę w dowolną, byle było coś widać (więc 6mm i mniejsze odpada, chyba że to żaglowce )

1. Starożytność - przede wszystkim okres podbojów Republiki Rzymskiej, III-II wiek p.n.e. trochę też wojny diadochów (mam trochę Rzymian na ten okres i Epir). Okres od I wieku p.n.e. do III wieku n.e. mnie w zasadzie nie interesuje, ale schyłek Cesarstwa, zwłaszcza kampanie Juliana Apostaty, już bardzo i kiedyś bym jakiś późny antyk też zrobił, ale nie w ciągu najbliższych 4 lat
2. Średniowiecze - w zasadzie całe, od Wikingów do Wojen Włoskich. Mam niewielką armię polską na Wojnę 13- letnią, robię Ślązaków Henryków Brodatego i Pobożnego na rozbicie dzielnicowe, chętnie bym się kiedyś wziął też za Husytów i Grunwald (Grunwald nawet w mniejszej skali, bo w 28mm by mi życia nie starczyło)
3. XVI-XVII wiek mnie nie interesuje. Mam sporo modeli do Ogniem i Mieczem w 15mm, jak kiedyś będę narzekał na nudę, to pomaluję, ale nie prędko.
4. Okres rewolucji francuskiej, wojen napoleońskich, wojny polsko- rosyjskiej 1830-1831 interesuje mnie BARDZO! W każdej skali, ale najlepiej duże bitwy i kampanie. Mam sporą armię Księstwa Warszawskiego w 28mm, zaczątek Austriaków. Kiedyś chętnie bym zrobił wojsko do powstania listopadowego i wojny w obronie konstytucji 3-go maja. Mam też trochę okrętów w skali 1:700 do Black Seas (system morski od Warlorda- jedyny, moim zdaniem, system, który im wyszedł).
5. Wojna Secesyjna - bardzo lubię. Chętnie gram w nasze klubowe przepisy w 20mm, mam jakiś zalążek konfederatów w 28mm.

Późniejsze konflikty mało mnie interesują. Co jakiś czas chodzi za mną I Wojna Światowa albo wojna polsko- bolszewicka 1920, II wojnę lubię tylko w małej skali, późniejsze konflikty zupełnie mnie nie obchodzą.

Poza historykami to fantasy- tego mam baaardzo dużo, i trochę sci-fi (Star Wars: Legion i Infinity).

 86 
 : Grudzień 20, 2022, 08:54:03 pm 
Zaczęty przez maciek - Nowe: wysłane przez MaciekS
W skali od 0 do 10 to będzie jakieś 0,5...ale grałem w Lee dwukrotnie i to na razie chyba najlepsza gra bitewna w jaką zagrałem. Bardzo mi się podoba.

 87 
 : Grudzień 20, 2022, 12:01:28 pm 
Zaczęty przez MaciekS - Nowe: wysłane przez maciek
jakbyście kupowali potwory z North Stara
to chętnie przyjmę w prezencie to https://www.northstarfigures.com/prod.php?prod=16768
i pomaluję Wam ;-)

 88 
 : Grudzień 20, 2022, 11:56:00 am 
Zaczęty przez maciek - Nowe: wysłane przez maciek
@MaciekS

Pisząc o "bogach wojny" i małej skali, masz pewnie na myśli małe figurki i bitwy w wielkiej skali, prawda ?
A jak bogata jest Twoja wiedza o okresie ?


 89 
 : Grudzień 20, 2022, 05:22:44 am 
Zaczęty przez MaciekS - Nowe: wysłane przez MaciekS
Widziałem te budynki są super - gdyby nie to że sam chce spróbować coś zrobić już dawno bym je kupił.

Myślę że podstawki nie muszą być zimowe - mówię sama zimowa mata i tereny (nawet nie wszystkie wystarczy niektóre) w śniegu powinny zrobić super efekt.

Co do potworów - zrobię listę z podręcznika i zaznaczymy co już mamy w klubie.

Resztę się zastanowimy czy robić (pewnie byłoby fajnie mieć wszystko z listy random encounters)

 90 
 : Grudzień 20, 2022, 05:17:23 am 
Zaczęty przez maciek - Nowe: wysłane przez MaciekS
Hej

Ja lubię i staram się dowiedzieć coraz więcej o starożytności. Wiem że to bardzo szerokie pojęcie więc na początek zająłem się okresem Hellenistycznym (wojny syryjskie to coś co mnie najbardziej interesuje na ten moment). Co nieco o wojnach punickich też wiem. Inne okresy antyku bardzo pobieżnie (np. podboje Cezara w Galii).

Mam tych Ptolemeuszy w standardzie pod Basic Impetusa ale chce ich rozwinąć żeby można było nimi grać też w IBH, Swordpoint czy HC. Trochę szukam dla siebie antycznego systemu

Z innych podoba mi się Wojna Secesyjna ale w małej skali - bardzo lubię Bogowie Wojny:Lee i pewnie będę w to kiedyś grał.

Poza tym Fantasy czyli Frostgrave i może kiedyś Oathmark. Blood Bowl też jest b. fajny. Blood Red Skies czyli samoloty od Warlorda.

Nie kręci mnie raczej Napoleonka i 2 WŚ (z wyłączeniem walk lotniczych) i chyba nie bardzo na razie średniowiecze.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!