Yelonky
Lipiec 07, 2022, 08:49:50 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10
 21 
 : Październik 02, 2019, 12:46:07 pm 
Zaczęty przez Adam - Nowe: wysłane przez Adam
W Ameryce takie problemy mają:
https://www.lifesitenews.com/news/mommy-says-im-a-girl-a-fathers-final-chance-to-save-his-son-comes-in-court-in-october
W skrócie: ojciec procesuje się z matką swoich synów, ponieważ ona oskarżyła go o "przemoc wobec dziecka" ponieważ nie chce traktować jednego z chłopców jak dziewczynki. Chłopiec ma aktualnie 7 lat i przy ojcu zachowuje się normalnie, natomiast przy matce udaje dziewczynkę. Specyficzny psycholog chce jego skierowania na "terapię zmiany płci".
Takie to są konsekwencje realizacji postulatów lobby ...TQ+.

 22 
 : Wrzesień 30, 2019, 11:44:20 am 
Zaczęty przez michal - Nowe: wysłane przez Adam
Ad.2
Strzelanie przy braku widoczności celu jest chyba typowe. W jakimś poradniku czy regulaminie dla piechoty czytałem stwierdzenie, że z reguły nie widać celu i dowódca drużyny określa cel dla swoich żołnierzy podając jakiś obszar (i tutaj były wyjaśnienia, jak to konkretnie robić - dystans, cechy charakterystyczne terenu itp.). Można też znaleźć w sieci filmy z Iraku, Afganistanu czy Ukrainy, gdzie trochę widać jak to działa - strzela się w linię drzew, jakiś budynek itp. obiekty. Notorycznie słychać dopytywanie, czy ktoś coś widzi. Ja mam wrażenie, że w praktyce większość ognia prowadzi się trochę na ślepo, ogólnie znając kierunek i położenie npla.
Paradoksalnie to wyjaśniałoby opisy akcji, gdzie w krótkim czasie strzelający zadają bardzo duże straty (z reguły zasadzka na bliskim dystansie). Może wtedy jest tak, że większość faktycznie widzi cel, to i trafić względnie łatwo?

 23 
 : Wrzesień 28, 2019, 03:24:55 pm 
Zaczęty przez michal - Nowe: wysłane przez michal
Czytam teraz o działaniach plutonu M4A2 na Tarawie, będę tu wrzucał ciekawostki różnego rodzaju. W miarę czytania będę dorzucał.

1. M4A2 miały dwa silniku - dawało się jechać na jednym, z drugim uszkodzonym. Nie były one w stanie jechać szybko, ani po trudnym terenie i miały problemy z jechaniem "prosto" ale jechały.

2. Załogi często prowadziły ogień nie widząc celu. Zarówno z dział jak i z KMów.

3. Przy lądowaniu Dieslowskie silniki nie były takim problemem jak instalacja elektryczna, która po zalaniu siadała. Była centralna skrzynka przy podłodze wieży i z nią były problemy.

Na razie tyle.

MB

 24 
 : Wrzesień 13, 2019, 07:38:26 am 
Zaczęty przez Adam - Nowe: wysłane przez Adam
Reforma w Anglii:
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2019-09/gender-wielka-brytania-szkoly.html
Cytuj
Nowy program będzie wspierany w szkołach filmem wyprodukowanym przez BBC, tłumaczącym uczniom m.in., że „jest ponad sto różnych płci, między którymi mogą wybierać”.

We wstępie do nowego programu nauczania narzucającego brytyjskim szkołom gender, jako jedyny słuszny światopogląd o rzekomo naukowych podstawach czytamy: „Musimy przekonać nasze dzieci do tego, by zechciały być częścią społeczeństwa gender. Musimy być w stanie sprzedać im to pragnienie, ponieważ dla wielu może nie być ono czymś naturalnym”.
I cóż można dodać? Jasno napisali, że trzeba wykreować nowego człowieka.

W Polsce jakiś czas temu, po wprowadzeniu na jednym uniwersytetów tzw. gender studies, formalną drogą zapytano jaką dziedzinę nauki prezentuje ten wydział? Rektor nie potrafił udzielić odpowiedzi. Przyczyna jest dosyć prosta - jeżeli chciał szczerze odpowiedzieć, to nie ma nic wspólnego z nauką.

 25 
 : Lipiec 12, 2019, 02:49:40 pm 
Zaczęty przez Adam - Nowe: wysłane przez Adam
Sformułowanie:
Cytuj
nie życzymy sobie, żeby istniały na świecie osoby mające inne od nas zdanie
nijak nie jest równoważne
Cytuj
oczekiwanie od nich żeby go nie wyrażały
Dodatkowo, w sposób bezpośredni, chociaż bezzasadnie, sugeruje skrajnie negatywne nastawienie wobec osób.
Jeżeli ktoś np. będzie gloryfikował Hitlera, to wyrażając oburzenie i wzywając do zaprzestania wyrażania takich poglądów nie definiuję swojego stosunku do danej osoby, tylko do danych poglądów.

Cywilizacje rozumiem zgodnie z definicją profesora Konecznego, jako sposób organizacji życia zbiorowego.
Cywilizacje ze swojej natury wzajemnie się zwalczają, np. jedni popierają paradę, a inni są przeciwko. Wynika to z prostego w obserwacji spostrzeżenia, że nie można być jednocześnie cywilizowanym na dwa sposoby. Nie można jednocześnie uważać czegoś za dobre i złe.*
*Tak w praktyce, to sporo ludzi próbuje, ale to się zwyczajnie nie może udać i prowadzi do rozmaitych aberracji.
Interesujący temat na długą dyskusję.

Co do skutków walki cywilizacji, to jest kwestia obserwacji procesów historycznych. Efekty realne są takie, że dana cywilizacja ma na konkretnym obszarze przewagę nad innymi (np.prawo będzie ustalane wg jej założeń, będzie respektowana jej etyka itd.) lub jest w defensywie (np.jakaś cywilizacja dominuje sobie w jednych dzielnicach Anglii, podczas gdy w większości przewodzi inna/ inne).

W tym konkretnym przypadku nie życzę sobie, żeby na terenie Polski gdziekolwiek realizowano postulaty lobby LGBT.
Dlaczego? Dlatego, że jest to promowanie grzechu wołającego o pomstę do Nieba. Poza tym jest to obiektywnie szkodliwe. Dla przykładu:
https://www.acpeds.org/the-college-speaks/position-statements/gender-ideology-harms-children

 26 
 : Lipiec 12, 2019, 08:17:45 am 
Zaczęty przez Adam - Nowe: wysłane przez Adam
Wczoraj, w majestacie francuskiego prawa, zmarł z głodu Vincent Lambert. RIP

 27 
 : Lipiec 11, 2019, 03:12:38 pm 
Zaczęty przez Adam - Nowe: wysłane przez michal
nie życzymy sobie, żeby istniały na świecie osoby mające inne od nas zdanie
Skąd takie przypuszczenie? W piśmie jest wyrażenie oburzenia i wezwanie do zaprzestania.

Wezwanie do zaprzestania traktuję jako "oczekiwanie od niech żeby go nie wyrażały" - czyli końcówka mojego zdania.

Jeśli chodzi o niewypowiadanie się przez ambasadorów w kwestiach wewnętrznych to z prawnego punktu widzenia pewnie masz rację, ale definicja co to znaczy jest dla mnie nie jasna. Wszystko można podciągnąć pod wtrącanie się w sprawy wewnętrzne. Włącznie z gratulacjami dla nowego prezydenta z tytułu tego, że został wybrany. Można na siłę interpretować to jako wyraz poparcia.

Nie badam intencji, bo nie jestem wróżką. Nie wiem co prywatnie myślą a co wynika z poleceń "z centrali".

Stawanie w obronie wolności prezentacji poglądów nie budzi we mnie oburzenia.

Ale nie mam nic przeciw takim protestom i oburzeniom, zastanawia mnie po prostu co autorzy tego typu manifestów myślą i jak wyobrażają sobie świat. Poza tym, że przeważnie mają moralność Kalego i sami to chętnie krowę by ukradli.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym cywilizacjami, co w Twoim rozumieniu jest cywilizacją. W szczególności co ma być praktycznym skutkiem faktu, że nie życzysz sobie niektórych cywilizacji - eksterminacja, dostosowanie do Twojej wizji jedynej słusznej cywilizacji, zakaz manifestowania wizji innych cywilizacji czy co?

MB

MB

 28 
 : Lipiec 10, 2019, 12:27:28 pm 
Zaczęty przez Adam - Nowe: wysłane przez Adam
Szkocja. Wyrzucono ucznia z klasy, ponieważ powiedział publicznie, że są tylko dwie płcie:
https://www.youtube.com/watch?v=kzEKw1YPec8
https://www.youtube.com/watch?v=XgsqLLYy3JA
Teraz wyrzucili go ze szkoły.

 29 
 : Lipiec 08, 2019, 01:39:02 pm 
Zaczęty przez Adam - Nowe: wysłane przez Adam
Cytuj
nie życzymy sobie, żeby istniały na świecie osoby mające inne od nas zdanie
Skąd takie przypuszczenie? W piśmie jest wyrażenie oburzenia i wezwanie do zaprzestania.

Ale odnośnie ambasadorów, to zasadniczo w ogóle nie powinni się wypowiadać publicznie w kwestiach wewnętrznych danego kraju - taka rola (i umowy miedzynarodowe -np. art. 41 konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych). Od biedy można by zrozumieć, jeżeli komuś by się krzywda działa, ale to nie ma miejsca, ponieważ nie ma u nas prawnej dyskryminacji osób o dziwnych skłonnościach.
Nie oszukujmy się, tutaj chodzi o naciski lobby ideologicznego. Podejrzewam nawet, że część tych ambasadorów prywatnie tego nie popiera, ale rozkaz jest rozkaz.

Także, jak tysiąc Smithów przyjedzie do nas na manifestację, to mogę tylko ubolewać. W przypadku dyplomatów to nie jest to samo.

Cytuj
Jak papież nawołuje nawołuje Tutsi i Hutu do pokoju, zaprzestania masowych mordów i tworzenia korytarzy humanitarnych (niezależnie od zerowej skuteczności takich apeli), to też jest próba cywilizowania ich po swojemu?
W pewnym sensie tak. Tylko, że ja uważam, że są cywilizacje mniej i bardziej wartościowe, a nawet ewidentnie szkodliwe. Jedne popieram, drugich sobie nie życzę.

 30 
 : Lipiec 08, 2019, 12:14:06 pm 
Zaczęty przez Adam - Nowe: wysłane przez michal
Rozumiem, że nie życzymy sobie, żeby istniały na świecie osoby mające inne od nas zdanie, a jak już nieszczęśliwie są, to oczekujemy od nich żeby go nie wyrażały.
Ciekawe podejście.

Jak papież nawołuje nawołuje Tutsi i Hutu do pokoju, zaprzestania masowych mordów i tworzenia korytarzy humanitarnych (niezależnie od zerowej skuteczności takich apeli), to też jest próba cywilizowania ich po swojemu? Jedni i drudzy chce wojny to ją sobie prowadzą, co papieżowi do tego.

MB

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!