Yelonky
Wrzesień 19, 2020, 08:20:09 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 ... 99
136  Tawerna / Off-topic / Eugenika : Styczeń 10, 2018, 10:32:01 am
Ta pani mogła zostać zamordowana:
https://www.youtube.com/watch?v=22vL8yLYf9M&feature=youtu.be&mkt_tok=eyJpIjoiTnpjeE16Z3hOak16TTJFeSIsInQiOiJibDd2OEVoWW5UYzZKOGFVMlozN0U3dDRCVCt0YWRYOVBHaEl1SHFSV2hRQTJTUDNLd0x1U0V1bVczZkZ5VisyZCtOTWhtYVJsMVk4YlZMeW0rQWhwWTMzK09KaWtMXC9oQ0FpUEFpMyt3bzJ3UkEreFhnZWZib0hmWDJ0UGJSdUcifQ%3D%3D

Poza nieco wolniejszym rozwojem biologicznym (wzrost itp.) zespół Turnera skutkuje chyba tylko bezpłodnością (nie zawsze). Aktualnie jest jedną z przesłanek do wykonania wyroku śmierci na dziecku.
137  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Grudzień 31, 2017, 12:26:30 am
Sprawa podobna do tej, która już w tym roku miała już miejsce. Chcą odłączyć dziecko od aparatury podtrzymującej życie, pomimo, że inne placówki zgadzają się na jego przyjęcie i próbę diagnozy:

http://citizengo.org/en/lf/136003-free-alfie-evans-alder-hey-childrens-hospital?dr=61688::c6a4b84dbf89aae67bcb9e36373c1417&utm_source=email&mkt_tok=eyJpIjoiTnpZMU5XWXpOVE0yTTJJMyIsInQiOiJIOGVvcFpBVW93KzRnS1RGeWpZb2V4YlNPQjhwMjY3UWFkNDMreERaQ25qcmJhZ2xucU1QV252TnNpRDdqOWtzeGJSRG5ZdW9aOG5kZjZiWlliNlRSVWx4TUk3aW9BbmliSUtvZTRweUtQM0M0UXp3Y3phN2x6aEtRTGE2cWZBTSJ9

O ile rozumiem absurdalna ścieżkę rozumowania, to szpital odmawia transportu w inne miejsce "z powodu związanych z tym zagrożeń". A odłączenie od aparatury podtrzymującej niczym nie grozi?  Szok
138  Tawerna / Off-topic / O propagandzie : Grudzień 28, 2017, 10:57:23 am
Z powodów zawodowych czytam czasem jeden portal. Z nieznanych mi powodów jest nastawiony wrogo do rządu. I takie na przykład można tam znaleźć rodzynki:
http://www.medexpress.pl/wiceminister-jozefa-szczurek-zelazko-spotkala-sie-z-uzdrowicielami/69070
http://www.medexpress.pl/ministerstwo-zdrowia-o-spotkaniu-jozefy-szczurek-zelazko-z-uzdrowicielami/69077

W pierwszym tekście (emisja 27 grudnia) portal informuje, że wiceminister zdrowia spotkała się z przedstawicielami "uzdrowicieli duchowych", a spotkanie ma na celu zapoznanie z  metodami, aby wprowadzić je do publicznej służby zdrowia.
Ubaw po pachy, prawda?

Drugi tekst (z Ministerstwa) wyjaśnia, że spotkanie miało miejsce na wiosnę, w siedzibie biura poselskiego pani wiceminister, temat nie był uzgadniany (tam może chyba przyjść kto chce), a pani wiceminister wyjaśniała, że NFZ finansuje "medycynę opartą na faktach", a wspomniane uzdrowicielstwo do nich nie należy.

I tak się robi "newsy".

P.S. Tak dla wyjaśnienia - osobiście uważam, że obecne ministerstwo jest w zasadzie tak samo złe, jak za poprzednich rządów, ale pisanie w mediach o bzdurach tylko po to, żeby robić fałszywie złe wrażenie jest zwyczajnie szkodliwe, ponieważ odciąga uwagę od naprawdę ważnych tematów.
139  Historia i wargaming / Wojny napoleońskie / Odp: Napoleonka 28mm- Black Powder i nie tylko : Grudzień 18, 2017, 06:47:56 pm
Mieliśmy okazję w miniony weekend stoczyć starcie na przepisach GdB. Muszę powiedzieć, że wrażenie mam dosyć pozytywne, chociaż moim zdaniem wyszło kilka dosyć kardynalnych wad mechaniki. Chodzi m.in. o sztuczną przewagę "wielkich batalionów" oraz nastawienie na walkę w linii - w kolumnach, poza manewrowaniem, to tylko w jakichś specjalnych okolicznościach coś warto. Przynajmniej tak nam wyszło, bo mogły być jakieś niedociągnięcia z powodu dosyć szybkiego grania.
Niemniej klimat jest interesujący.
Coraz bardziej mam ochotę rozwijać nasze przepisy, które już zaczynają być całkiem grywalne. 
140  Modelarstwo / Warsztat i techniki modelarskie / Odp: Speed painting : Grudzień 07, 2017, 12:58:12 pm
Ze swojej strony muszę powiedzieć, że te nowe figurki Bayarda wyglądają ładnie. Technika wymaga dopracowania (ja na przykład uważam, że należy mocniej przyciemniać czerń), ale to są w sumie detale.
Niemniej, chociaż technika wygodna i dająca bardzo przyjemny efekt w masie, na pojedynczej figurce z bliska nie daje takiego efektu jak klasyczne malowanie. Dlatego dobrze jest wybrane figurki malować dokładniej.

Wydaje mi się również, że może to być bardzo dobra technika dla początkujących, ponieważ daje względnie łatwo przyjemne wyniki.
141  Historia i wargaming / Wojny napoleońskie / Odp: Napoleonka 28mm- Black Powder i nie tylko : Listopad 29, 2017, 10:26:19 am
Bardzo ładnie. 
Coraz lepiej to wygląda.
142  Tawerna / Off-topic / Odp: Realna polityka : Listopad 15, 2017, 01:00:20 pm
ad.1
Mnie się wydaje, że taka odbudowa zachodzi, bo obserwuję takie objawy. Nie wiem natomiast jaka jest skala i jakość zmian. Tak na szybko - ktoś przecież mieszka w willach pod Warszawą i raczej nieliczni to Kulczykowie.
Bardziej się obawiam, że wśród potencjalnej elity (podobnie jak wśród większości ludności) jest bardzo silna, zbudowana na emocjach animozja, w gruncie rzeczy bzdurna. Także ja widzę ludzi, którzy elitą narodu mogą zostać, ale na razie większość energii idzie na zbędne a nawet szkodliwe tłuczenie się nawzajem po głowach. Niestety zasada divide et impera działa bezbłędnie.

ad.2
To raczej nie jest kwestia gromadzenia danych, tylko odpowiedniego podejścia metodycznego - jeżeli wiemy, co z góry jest niewarte zainteresowania lub wymaga odsiewu na poziomie 95% treści (np. media), to albo trzeba ignorować, albo szukać źródeł, które filtrują za nas i tylko te źródła weryfikować (czyli np. dane fachowców, specjalizowane media). W zalewie informacji inaczej się nie da, ja przynajmniej nie widzę. Natomiast pocieszające jest, że nie każdy musi mieć wszystkie dane, wystarczy, że ogarnia dane ze swojej dziedziny.
Wydaje mi się, że na poziomie intelektualnym to w Polsce spokojnie można dojść do przyzwoitego poziomu.

ad.3
Tutaj bym nie panikował. Oczywiście, że sporo rozrabiają, ale widzę dwa pozytywy natury ogólnej - wydaje mi się, że wzmacniają państwo (w końcu silna władza leży w ich interesie) oraz prowadzą jakąś politykę międzynarodową (co z tego wyniknie i jak, tego oczywiście nie wiem). Coś podobno też robią w ramach wzmocnienia wojska. To są pewne podstawy, których wcześniej nie widziałem. Poza tym sponsor aktualnej władzy ma własny interes w tym, żeby ich w miarę dobrze prowadzić w tym zakresie (bo to jego interes). Ja wierzę w polityce w procesy (nad którymi w zasadzie nie da się panować, albo jest bardzo trudno, bo trwają dekadami albo dłużej) oraz interesy. A interes USA jest taki, żeby Polskę i okolice wzmacniać przeciw naszym konkurentom. Im to i tak nie szkodzi, bo za ile stuleci Polska może być dla nich realną konkurencją? Na dzisiaj to nigdy. Ale jako zagwodzka dla Niemiec i Rosji nadaje się świetnie.

Co do głupot - te da się naprawić i nie muszą być wieczne. To jest coś, co można i należy kontrować na bieżąco - tutaj opozycja daje ciała po całości atakując ideologicznie zamiast merytorycznie (moim zdaniem się pogrąża i do tego dąży do destabilizacji, co tylko pokazuje kierunek ich sponsora).
Zakładając, że PiS porządzi jeszcze kolejną kadencję, to za 6 lat może być szansą na zmianę i robienie porządków. To nie jest jakaś bardzo zła perspektywa. Natomiast nie widzę, żeby te porządki robiły PO/N./PSL itd. Coś nowego powinno powstać. Jest na to potencjał (patrz Kukiz, narodowcy i inne środowiska spoza głównego nurtu). Nie jest to łatwe, ale nie jest też beznadziejne. Wielką wartością jest też generalnie prowolnościowe podejście młodzieży.

4. Z kwestii zasadniczych, to wszystkie rozważania mogą stać się bezwartościowe, jeżeli nie zostanie zahamowana tendencja demograficzna. Przy prostej ekstrapolacji, to w perspektywie 2-3 dekad zapaść może doprowadzić do głębokiego kryzysu bez perspektyw na poprawę w przewidywalnym czasie.
143  Tawerna / Off-topic / Odp: Realna polityka : Listopad 14, 2017, 04:19:44 pm
Interesujące opracowanie o Polsce w świecie współczesnym. Z marca 2016r., parę rzeczy się zmieniło, kilka nieco zbędnych wtrętów polityki bieżącej, ale poza tym daje do myślenia:
http://www.techpedia.pl/wiedza/10880,wyzwania-polityki-zagranicznej-polski-w-odniesieniu-do-wzrostu-znaczenia-niemiec-i-rosji-wobec-slabnacej-pozycji-usa

Wnioski są częściowo zbliżone do moich: najpierw trzeba odbudować elitę polską, która przyszłość swoją i swoich dzieci łączy z Polską, a nie takimi czy innymi "dobrymi wujkami" z zagranicy, myśli trzeźwo, a nie opiera się na emocjonalno-fikcyjnej wizji świata i polityki.
144  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Listopad 10, 2017, 11:15:17 am
"Postęp" w Niemczech:
http://www.medexpress.pl/nikt-juz-niemcom-nie-wmowi-ze-kobieta-jest-kobieta-a-mezczyzna-mezczyzna/68614
145  Formalne / Sprawy bieżące / Odp: Kampania napoleońska 2017 : Listopad 02, 2017, 11:07:03 am
Cieszę się.
146  Formalne / Sprawy bieżące / Odp: Kampania napoleońska 2017 : Październik 31, 2017, 10:53:09 am
Znaczy z mapami, ale na systemie heksowym. W skali całej armii. Kampania jest przyjemna, bo niby po ok.75tys. na stronę, ale odliczając fronty poboczne (Tyrol, Dalmacja itp.) zostaje 40-50tys. w głównych siłach, więc spokojnie do ogarnięcia.
147  Formalne / Sprawy bieżące / Kampania napoleońska 2017 : Październik 30, 2017, 10:17:20 am
Planujemy w końcu listopada rozpocząć kampanię napoleońską - 1809r. we Włoszech. Jeżeli są jacyś chętni, to zapraszam do udziału.
148  Tawerna / Off-topic / Co na to ekolodzy? : Październik 26, 2017, 10:35:23 am
Wegetarianie zagrażają środowisku? 
http://www.medexpress.pl/start/wegetarianie-szkodza-srodowisku/62665/

Cytuj
z ich obliczeń wynika bowiem, że zapewnienie (produkcja, transport, przechowywanie) produktów zalecanych w zdrowej diecie rekomendowanej przez USDA wiąże się – w porównaniu do przeciętnej, „niezdrowej” diety mieszkańca USA – ze wzrostem zużycia energii o 38 proc., wody o 10 proc. i emisji CO2 o 6 proc.
149  Tawerna / Off-topic / Odp: UE- jaka jest, jaka mogłaby być : Październik 11, 2017, 01:44:08 pm
Katalonia ogłasza niepodległość:
http://www.pch24.pl/deklaracja-niepodleglosci-katalonii-podpisana--wejscie-w-zycie-dokumentu-odlozone-w-czasie,55280,i.html
Podobno mają szansę dosyć szybko się zislamizować.
150  Tawerna / Off-topic / Odp: Różaniec do granic : Październik 02, 2017, 11:40:18 am
Nie wiem, czy terapia na to pomaga. Natomiast ja z doświadczenia własnego wiem, że modlitwą można zmienić rzeczy nieosiągalne po ludzku.
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 ... 99
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!