Yelonky
Wrzesień 21, 2019, 10:10:41 am *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 98
1  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Wrzesień 13, 2019, 07:38:26 am
Reforma w Anglii:
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2019-09/gender-wielka-brytania-szkoly.html
Cytuj
Nowy program będzie wspierany w szkołach filmem wyprodukowanym przez BBC, tłumaczącym uczniom m.in., że „jest ponad sto różnych płci, między którymi mogą wybierać”.

We wstępie do nowego programu nauczania narzucającego brytyjskim szkołom gender, jako jedyny słuszny światopogląd o rzekomo naukowych podstawach czytamy: „Musimy przekonać nasze dzieci do tego, by zechciały być częścią społeczeństwa gender. Musimy być w stanie sprzedać im to pragnienie, ponieważ dla wielu może nie być ono czymś naturalnym”.
I cóż można dodać? Jasno napisali, że trzeba wykreować nowego człowieka.

W Polsce jakiś czas temu, po wprowadzeniu na jednym uniwersytetów tzw. gender studies, formalną drogą zapytano jaką dziedzinę nauki prezentuje ten wydział? Rektor nie potrafił udzielić odpowiedzi. Przyczyna jest dosyć prosta - jeżeli chciał szczerze odpowiedzieć, to nie ma nic wspólnego z nauką.
2  Tawerna / Off-topic / Odp: Popieram to! : Lipiec 12, 2019, 02:49:40 pm
Sformułowanie:
Cytuj
nie życzymy sobie, żeby istniały na świecie osoby mające inne od nas zdanie
nijak nie jest równoważne
Cytuj
oczekiwanie od nich żeby go nie wyrażały
Dodatkowo, w sposób bezpośredni, chociaż bezzasadnie, sugeruje skrajnie negatywne nastawienie wobec osób.
Jeżeli ktoś np. będzie gloryfikował Hitlera, to wyrażając oburzenie i wzywając do zaprzestania wyrażania takich poglądów nie definiuję swojego stosunku do danej osoby, tylko do danych poglądów.

Cywilizacje rozumiem zgodnie z definicją profesora Konecznego, jako sposób organizacji życia zbiorowego.
Cywilizacje ze swojej natury wzajemnie się zwalczają, np. jedni popierają paradę, a inni są przeciwko. Wynika to z prostego w obserwacji spostrzeżenia, że nie można być jednocześnie cywilizowanym na dwa sposoby. Nie można jednocześnie uważać czegoś za dobre i złe.*
*Tak w praktyce, to sporo ludzi próbuje, ale to się zwyczajnie nie może udać i prowadzi do rozmaitych aberracji.
Interesujący temat na długą dyskusję.

Co do skutków walki cywilizacji, to jest kwestia obserwacji procesów historycznych. Efekty realne są takie, że dana cywilizacja ma na konkretnym obszarze przewagę nad innymi (np.prawo będzie ustalane wg jej założeń, będzie respektowana jej etyka itd.) lub jest w defensywie (np.jakaś cywilizacja dominuje sobie w jednych dzielnicach Anglii, podczas gdy w większości przewodzi inna/ inne).

W tym konkretnym przypadku nie życzę sobie, żeby na terenie Polski gdziekolwiek realizowano postulaty lobby LGBT.
Dlaczego? Dlatego, że jest to promowanie grzechu wołającego o pomstę do Nieba. Poza tym jest to obiektywnie szkodliwe. Dla przykładu:
https://www.acpeds.org/the-college-speaks/position-statements/gender-ideology-harms-children
3  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Lipiec 12, 2019, 08:17:45 am
Wczoraj, w majestacie francuskiego prawa, zmarł z głodu Vincent Lambert. RIP
4  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Lipiec 10, 2019, 12:27:28 pm
Szkocja. Wyrzucono ucznia z klasy, ponieważ powiedział publicznie, że są tylko dwie płcie:
https://www.youtube.com/watch?v=kzEKw1YPec8
https://www.youtube.com/watch?v=XgsqLLYy3JA
Teraz wyrzucili go ze szkoły.
5  Tawerna / Off-topic / Odp: Popieram to! : Lipiec 08, 2019, 01:39:02 pm
Cytuj
nie życzymy sobie, żeby istniały na świecie osoby mające inne od nas zdanie
Skąd takie przypuszczenie? W piśmie jest wyrażenie oburzenia i wezwanie do zaprzestania.

Ale odnośnie ambasadorów, to zasadniczo w ogóle nie powinni się wypowiadać publicznie w kwestiach wewnętrznych danego kraju - taka rola (i umowy miedzynarodowe -np. art. 41 konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych). Od biedy można by zrozumieć, jeżeli komuś by się krzywda działa, ale to nie ma miejsca, ponieważ nie ma u nas prawnej dyskryminacji osób o dziwnych skłonnościach.
Nie oszukujmy się, tutaj chodzi o naciski lobby ideologicznego. Podejrzewam nawet, że część tych ambasadorów prywatnie tego nie popiera, ale rozkaz jest rozkaz.

Także, jak tysiąc Smithów przyjedzie do nas na manifestację, to mogę tylko ubolewać. W przypadku dyplomatów to nie jest to samo.

Cytuj
Jak papież nawołuje nawołuje Tutsi i Hutu do pokoju, zaprzestania masowych mordów i tworzenia korytarzy humanitarnych (niezależnie od zerowej skuteczności takich apeli), to też jest próba cywilizowania ich po swojemu?
W pewnym sensie tak. Tylko, że ja uważam, że są cywilizacje mniej i bardziej wartościowe, a nawet ewidentnie szkodliwe. Jedne popieram, drugich sobie nie życzę.
6  Tawerna / Off-topic / Odp: Popieram to! : Lipiec 08, 2019, 10:14:42 am
Cała kupa ambasadorów chce nas cywilizować po swojemu:
https://niezyczymysobie.pl/
7  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Lipiec 04, 2019, 12:35:39 pm
A propos Vincenta Lamberta - jakiś kolejny sąd zmienił zdanie i teraz mają go jednak zagłodzić.
Cytuj
Jego lekarz poinformował wczoraj, że wdrożono przypieczętowaną sądowym wyrokiem „procedurę przewidującą całkowite zaprzestanie podawania mu pokarmu i wody”. Ta bezduszna nowomowa oznacza, że Vincent umrze z głodu i pragnienia
Cytuj
[...] kolejne błaganie matki mężczyzny, by dać mu szansę i pozwolić na przeniesienie do struktury specjalizującej się w opiece nad takimi pacjentami, jak Vincent. Siedem takich placówek we Francji jest gotowych go natychmiast przyjąć. Tymczasem Vincent dostał policyjną ochronę, w razie gdyby ktoś zechciał przerwać „wdrażanie procedury”.
Cytaty za https://info.wiara.pl/doc/5692464.Zagladzany-na-smierc

Czyli, policja zabezpiecza, żeby francuski obywatel nie dostał przypadkiem pokarmu ani wody.
RIP Francja
8  Historia i wargaming / Wojny napoleońskie / Odp: Tuj! Pal! : Lipiec 02, 2019, 10:13:37 am
Na razie jesteśmy w fazie testów, chociaż sporo już zrobiliśmy. Jak to u nas, część rzeczy robimy po uważaniu (ocena sytuacji albo zwyczajnie dogadujemy się), także przepisy nie mają formy zamkniętej.
9  Historia i wargaming / II Wojna Światowa / Odp: Spostrzeżenia, propozycje do przemyśleń : Czerwiec 19, 2019, 03:40:20 pm
Pograjmy, może wyjdzie coś ciekawego. Łapię chyba Twoją myśl przewodnią, a szczegóły to chyba wygodniej na bieżąco omówić. Dotychczas nam się taka metoda sprawdzała.

Ad.3
Masz rację, że w tej chwili wpływ gracza na wynik jest mały. Mnie to pasuje i skupiam się na smaczkach, które samorzutnie pojawiają się w trakcie gry. Czasami wyjdzie mniej interesująco, ale tak może być i w życiu. Mieliśmy grę, gdzie po fazie skradania itp. w dwa ruchy powstrzymano gwałtownie całe natarcie i było po grze. Faktycznie odczucie gracza może być nieprzyjemne (wpływ na to miał prawie żaden - takie wyniki rzutów), ale nie powiem, żeby to nie był realistyczny wynik.
10  Historia i wargaming / II Wojna Światowa / Odp: Spostrzeżenia, propozycje do przemyśleń : Czerwiec 18, 2019, 01:58:32 pm
Coś podobnego już ćwiczyliśmy, główna różnica była taka, że testowaliśmy drużynę zamiast pojedynczego żołnierza. Dało się grać, ale stwierdziliśmy, że bardziej "romantycznie" jest na niższym szczeblu (wychodzą kowbojskie akcje).
Nie mam problemu, żeby poćwiczyć takie rozwiązanie z grupkami. Pytanie tylko, jak je określamy? Funkcjonalnie to się co chwila zmienia. Na stałe na całą grę? Coś trzeba wymyślić.

Odnośnie uwag o cofaniu itp. - tak jest w tej chwili, tylko się o tym pamięta albo nie.

Terror ogniowy - nie mam dobrej koncepcji. Tzn. w tej chwili on trochę wychodzi sam - jeżeli iluś tam zaległo lub się przestraszyło, to jest potrzebny efekt. Oczywiście nie są rozróżniane "ilości pocisków" przy testach. Obawiam się tylko, żeby to nie skomplikowało nadmiernie gry.

Uwaga ogólna: nie zgadzam się, że chaos jest zbyt duży. Uważam, że aktualna wersja dosyć dobrze oddaje rzeczywiste pole walki na tym szczeblu. Jest to generalnie, cytując wieszcza, "pożar w burdelu".
Fakt, że drużyny szybko tracą chęć do walki jest zupełnie normalny. Ja się raczej obawiam, że u nas za szybko dochodzą do siebie. Ale czas i kłopot z aktywowaniem wojska wydaje mi się zupełnie prawidłowy.

Odnośnie "aktywistów", to moim zdaniem ich jest mało i są mniej lub bardziej przypadkowo rozproszeni. Różni autorzy szacują ich liczbę na ok.10%. Do mnie przemawia opis Wigrama, gdzie opisuje "dowodzącego i trzech czy czterech śmiałków" (nawet procent się zgadza). Do nich mogą dołączyć jacyś inni. I to jest ilość na pluton. W aktualnej wersji dosyć dobrze koreluje się to z ilością dowódców w plutonie (i oni są "samonaprawialni" i mogą ciągnąć innych za sobą). Faktycznie ci śmiałkowie to niekoniecznie są akurat wyżsi rangą, ale pewna tendencja jest, a funkcjonalnie to nam w sumie bez różnicy.
Taki luźny pomysł, że zamiast z automatu nominować dowódców, to można rzucić przed grą ilu takich jest w plutonie i sobie jakoś wybrać. Wtedy możemy mieć różną jakość plutonu.

Ergo, uważam, że pluton w rzeczywistości nie wyglądał tak, że miał dziesięć czy naście małych grupek i każda napierała, bo miała odważnego lidera (tak widzę propozycję). Raczej to pojedynczy śmiałkowie napierali, pojedynczych kolegów zachęcając do pójścia za nimi.
11  Historia i wargaming / Wojny napoleońskie / Odp: Tuj! Pal! : Czerwiec 11, 2019, 07:05:53 pm
I jeszcze trochę.
12  Historia i wargaming / Wojny napoleońskie / Odp: Tuj! Pal! : Czerwiec 11, 2019, 07:04:27 pm
Jeszcze trochę zdjęć.
13  Historia i wargaming / Wojny napoleońskie / Tuj! Pal! : Czerwiec 11, 2019, 06:48:37 pm
Rozegraliśmy z Bayardem kolejne starcie napoleońskie w skali 28mm. Ćwiczyliśmy tym razem atak na wieś. Wieś okazała się być całkiem rozległa, ale to nie przeszkadzało.

Dwa bataliony Księstwa obsadziły zabudowania i opłotki. W przód wysunięto dwie kompanie woltyżerów, ok.5 kompanii obsadziło główną linię obrony na skraju zabudowań, kilka zostało w odwodzie.
Nacierały nieco liczniejsze dwa bataliony austriackie wsparte sekcją artylerii 6-cio funtowej. Austriacy wysunęli w przód własne tyraliery i po kilku minutowej utarczce szczęśliwie zepchnęli w tył jedną z polskich kompanii. Ta cofnęła się w zamieszaniu. Ich sąsiedzi cofnęli się również pod naporem zwartych sił wroga. Oba bataliony austriackie, praktycznie bez strat, doszły do pozycji szturmowej. Musiały to być najlepsze pułki galicyjskie, ponieważ nie otworzyli ognia do ostatniego momentu. Jednak twarda postawa Polaków w końcu ich zatrzymała. Obie strony rozpoczęły ogień na kilkadziesiąt kroków. Lewy batalion austriacki (1/41) po krótkim czasie zmusił do odwrotu obrońców na swoim odcinku. W tym czasie na skrzydło drugiego batalionu (2/41) zaatakowała kompania polskiej piechoty (druga  trzymała w szachu wrogich tyralierów). Gwałtowny szturm zadał żołnierzom w białych  mundurach pewne straty, wzięto też kilkudziesięciu jeńców. Prawy batalion austriacki poszedł w rozsypkę. Polakom już wydawało się, że drugi batalion podzieli los kolegów, ale ambitny dowódca tyłowej kompanii austriackiej zmienił szybko front i kilkoma salwami powstrzymał atakujących, którzy podali tyły.

Batalion 1/41 próbował nacierać dalej w głąb wsi, ale spotkał się z kontratakiem odwodowej kompanii grenadierów. Polska elita powstrzymała napór npla, ale nie miała siły, aby wyrzucić go ze wsi. Przez następne ok.20 minut obie strony mordowały się z dużym zapałem wśród domów i ogrodów. Grenadierów wsparły jeszcze dwie kompanie z odwodu. Obie strony ponosiły straty, ale żadna nie mogła uzyskać przewagi i pokonać oporu wroga.

Tymczasem batalion 2/41 cofnął się za własne działa, gdzie mocno zdenerwowany dowódca pułku dał im do wiwatu. Chociaż oburzeni na wiadomości o swoim wątpliwym pochodzeniu, żołnierze zebrali się i na nowo sformowali szyk.
Działa austriackie wcześniej zostały podciągnięte w przód (spodziewano się, że będą potrzebne aby pomóc w odepchnięciu woltyżerów polskich). Teraz, po wycofaniu części sił, miały dogodne pole ostrzału. Rozpoczęły ogień kartaczami, jednak po pewnym czasie, kiedy dowódca nie obserwował dużych efektów ognia, postanowił oszczędzać cenne pociski i zmienił amunicję na klasyczne kule. Stopniowo artylerzyści wstrzelali się i zaczęli zadawać coraz większe straty polskiej piechocie.

Część batalionu 1/41, która nie miała jak rozwinąć się do walki we wsi, sformowała osobną kolumnę i próbowała wypchnąć Polaków ostrzeliwujących ich od flanki. Kilka razy ponawiany szturm nie przynosił jednak skutku.

W końcu batalion 2/41 sformował się i pod osobistym dowództwem pułkownika Weissa ruszył do natarcia. Tym razem kierował się nieco na prawo od wsi, aby najpierw pokonać przeciwnika schowanego za liniami zarośli obok wsi. Kompanie polskie na tym odcinku były już mocno wstrząśnięte poprzednimi walkami oraz ogniem artylerii. Natarcie pełnego batalionu, który nawet po stratach był blisko dwukrotnie liczniejszy, spowodowało ich dosyć pospieszny odwrót.
Jednocześnie mała kolumna 1/41 wdarła się w końcu do wsi i po krótkiej walce odrzuciła kontratak polskiej rezerwy.

Pomimo, że w centrum wsi nadal trwały walki, dowódca polski, widząc, że nie ma już czym powstrzymać ataku na skrzydle, zarządził generalny odwrót.

Straty wyniosły ok.230 zabitych, rannych i zaginionych po stronie polskiej i ok.320 po stronie austriackiej. Czas starcia ok.45 minut (18 ruchów).
14  Tawerna / Off-topic / Odp: Prawo do posiadania broni : Czerwiec 08, 2019, 03:24:54 pm
Używanie argumentów ad hominem i ad absurdum w jednej wypowiedzi sugeruje, że nie chcesz porozmawiać, więc szkoda mi czasu na przepychanki. Myślę zresztą, że dokładnie wiesz, o co mi chodziło.
15  Tawerna / Off-topic / Odp: Prawo do posiadania broni : Czerwiec 07, 2019, 03:22:02 pm
Andrzeju, przecież nie chodziło mi o łuki, tylko o zasadę dostępu do broni. Zacytuję jeszcze raz:
Cytuj
"Teraz rozbroiliśmy się, aby siły bezpieczeństwa mogły nas bronić, ale te nie są do tego zdolne. Jedyne osoby, które noszą broń, to przestępcy”
Oczywiście, że współcześnie kupili by sobie kałasze, czy co tam dają w okolicy, a nie łuki.
P.S. Nie wiem skąd Twoje uprzedzenie do rozgłośni. Robią coś, o czym nie wiem?
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 98
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!