Yelonky
Wrzesień 19, 2020, 07:41:36 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 99
1  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Lipiec 08, 2020, 03:02:14 pm
Takie dwa kwiatki z Polski.
Niepoprawny politycznie wynik porównania programów:
https://www.pch24.pl/anulowano-wazny-raport-prezydencki--poszlo-o-krzysztofa-bosaka-newsletter-308,77009,i.html
I "rasistowska" lektura:
https://www.pch24.pl/chce-usunac-z-lektur-w-pustyni-i-w-puszczy-za-rasizm--zaskakujaca-akcja-polonistki,76423,komentarze.html
2  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Lipiec 07, 2020, 05:04:09 pm
Chińczycy już pewnie chłodzą szampany, bo z tego bajzlu Ameryka szybko nie wyjdzie. Problem jest w mentalności, a tej szybko się nie zmieni. Wydaje mi się też, że kurs w kierunku normalności wymaga jakiejś formy zamordyzmu, co też nie jest miłe. Zresztą mam osobne przemyślenia nad sytuacją, ale to możemy prywatnie porozmawiać.
3  Tawerna / Off-topic / Odp: Realna polityka : Maj 06, 2020, 02:21:19 pm
Interesująca rozmowa (jęz. angielski) z Jerzym Friedmanem o powrocie historii:
https://www.youtube.com/watch?v=lgXwGUNN4FY
Cytuj
Life itself is more important than way I live it? I beg to disagree. Many social problems come from this unnatural assumption.
4  Tawerna / Off-topic / Dzisiejsze życie publiczne : Kwiecień 21, 2020, 10:31:45 am
„Klęską dzisiejszego życia publicznego jest nienawiść, która dzieli obywateli Państwa na nieprzejednane obozy, postępuje z przeciwnikami politycznymi jak z ludźmi złej woli, poniewiera ich bez względu na godność człowieczą i narodową, zniesławia i ubija moralnie. Zamiast prawdy panoszy się kłamstwo, demagogia, oszczerstwo, nieszczery i niski sposób prowadzenia dyskusji i polemiki. Żądza władzy i prywata prowadzą bezwzględną walkę o rządy i stanowiska, a pozorują ją troską o Państwo, które zwykle odłamy polityczne utożsamiają z sobą. Chorobliwe podniecenie i namiętność polityczna zasłaniają spokojny sąd o ludziach i sprawach, mieszają politykę do wszystkiego, wszystko osądzają ze stanowiska partyjnego, wyolbrzymiają znaczenie wypadków publicznych, wnoszą niepokój w całe życie”.
Kardynał August Hlond, 1932r.

Minęło 88 lat, a zmieniły się tylko didaskalia?
5  Formalne / Sprawy bieżące / 20 grudnia : Grudzień 04, 2019, 10:23:43 am
Jak ktoś ma ochotę, to będzie spotkanie przedświąteczne, tak gdzieś ok.20.00
6  Tawerna / Off-topic / Odp: Realna polityka : Listopad 06, 2019, 06:28:40 pm
Krótkie podsumowanie sytuacji na dzień dzisiejszy:
https://www.youtube.com/watch?v=ZEWdr70LT_4
7  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Październik 30, 2019, 11:14:47 pm
O potencjalnym związku eutanazji i pobierania organów:
https://www.bioedge.org/bioethics/organ-donation-and-euthanasia-make-a-good-team-in-ontario/13248
I ciekawa uwaga:
Cytuj
“When physicians are participating in a procedure designed to take a person’s life, will patients feel 100% certain that their physician is firmly on the side of healing? What message does it send about the value of every human life when physicians endorse the exchange of one life for another? What effect has it already had on physicians complicit in such death-causing procedures?”
Moim zdaniem statystycznie zachowania będą się degenerować (przy "prawie" do eutanazji). Lekarze z natury są wystawieni na duże ciśnienie, a "trenując" zachowania sprzeczne będą się rozregulowywać łatwiej. Przecież, jeżeli eutanazja to nic złego, to logicznie, po co wkładać duży wysiłek, czas i pieniądze w leczenie, żeby przedłużyć komuś życie o kilka lat i to bez gwarancji sukcesu? "Ekologicznie" i z "korzyścią dla społeczeństwa" będzie utylizować gorsze osobniki. A które są gorsze i niewarte wysiłku? To już zależy po której stronie strzykawki się znajdziesz.
8  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Październik 30, 2019, 10:57:15 pm
Też mi się wydawało, że to duży ułamek.
Ciekawa strona, dziękuję.
9  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Październik 29, 2019, 03:00:42 pm
Postęp w Niderlandach:
Cytuj
Dziś jedna czwarta zgonów w Holandii jest spowodowana ingerencją drugiego człowieka. Eutanazja stała się podstawową usługą zdrowotną objętą comiesięczną składką, którą każdy obywatel holenderski płaci swojej firmie ubezpieczeniowej. Jest to również bardzo dochodowy biznes: za każdy śmiertelny zastrzyk przeprowadzony przez lekarza, firmy ubezpieczeniowe płacą klinice ok. 3.000 euro.
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2019-10/holandia-chce-eutanazji-dla-dzieci-ponizej-12-roku-zycia.html

Widziałem jakiś czas temu program o eutanazji osób starszych w tych krajach. Przerażające były wypowiedzi takich osób, które bały się wizyt i zachowania własnej rodziny - wiadomo, że kłopot, że koszty itd. A co za problem uzyskać potwierdzenie od lekarza, że ktoś cierpi nadmiernie itd., a nawet, że sam wyrażał chęć zakończenia życia (pielęgniarka potwierdzi). A spadek też coś wart. W jednym przypadku opisywano starszą kobietę, która narzekała na zdrowie i mówiła o śmierci. Przeprowadzono odpowiednią procedurę formalną, zgody "lekarskie" itp. i rozpoczęto "zabieg", który doprowadzono do końca, chociaż "pacjentka" głośno protestowała i przeciwstawiała się. Przytrzymano ją, dano na uspokojenie i dalej już jakoś poszło.
Hitler w piekle się cieszy?
10  Tawerna / Off-topic / Odp: Manipulacja informacją : Październik 22, 2019, 12:00:54 pm
Z trochę innej strony, ale też ciekawie na temat.
Jedna kwestia mnie zaintrygowała - wynika z opisu, że Amazonia czy Kongo wcale nie są (lub nie muszą być) żadnymi tam "zielonymi płucami ziemi", ponieważ bilans tlenowy lasów niekultywowanych będzie w przybliżeniu zerowy. Z tego wynika, że taka np.Polska z naszym Lasami Państwowymi jest bardzo pro-tlenowa.
11  Tawerna / Off-topic / Manipulacja informacją : Październik 18, 2019, 04:09:13 pm
Słyszeliście zapewne o "gigantycznych" pożarach w Amazonii, co to zaraz zniszczą Ziemię?
Tutaj zrobiono małe podsumowanie:
https://briefz.pl/co-slychac-w-amazonii-czyli-dlaczego-najwieksze-pozary-juz-nie-zra-brief/

Ładny pokaz jak łatwo manipulować informacją, kiedy ludzie na czymś się nie znają - czyli praktycznie każdą, bo ilu jest takich, co wiedzą wszystko o wszystkim? Albo nawet znają się dobrze na czymkolwiek?
12  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Październik 02, 2019, 12:46:07 pm
W Ameryce takie problemy mają:
https://www.lifesitenews.com/news/mommy-says-im-a-girl-a-fathers-final-chance-to-save-his-son-comes-in-court-in-october
W skrócie: ojciec procesuje się z matką swoich synów, ponieważ ona oskarżyła go o "przemoc wobec dziecka" ponieważ nie chce traktować jednego z chłopców jak dziewczynki. Chłopiec ma aktualnie 7 lat i przy ojcu zachowuje się normalnie, natomiast przy matce udaje dziewczynkę. Specyficzny psycholog chce jego skierowania na "terapię zmiany płci".
Takie to są konsekwencje realizacji postulatów lobby ...TQ+.
13  Historia i wargaming / II Wojna Światowa / Odp: Ciekawostki : Wrzesień 30, 2019, 11:44:20 am
Ad.2
Strzelanie przy braku widoczności celu jest chyba typowe. W jakimś poradniku czy regulaminie dla piechoty czytałem stwierdzenie, że z reguły nie widać celu i dowódca drużyny określa cel dla swoich żołnierzy podając jakiś obszar (i tutaj były wyjaśnienia, jak to konkretnie robić - dystans, cechy charakterystyczne terenu itp.). Można też znaleźć w sieci filmy z Iraku, Afganistanu czy Ukrainy, gdzie trochę widać jak to działa - strzela się w linię drzew, jakiś budynek itp. obiekty. Notorycznie słychać dopytywanie, czy ktoś coś widzi. Ja mam wrażenie, że w praktyce większość ognia prowadzi się trochę na ślepo, ogólnie znając kierunek i położenie npla.
Paradoksalnie to wyjaśniałoby opisy akcji, gdzie w krótkim czasie strzelający zadają bardzo duże straty (z reguły zasadzka na bliskim dystansie). Może wtedy jest tak, że większość faktycznie widzi cel, to i trafić względnie łatwo?
14  Tawerna / Off-topic / Odp: Rewolucja trwa : Wrzesień 13, 2019, 07:38:26 am
Reforma w Anglii:
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2019-09/gender-wielka-brytania-szkoly.html
Cytuj
Nowy program będzie wspierany w szkołach filmem wyprodukowanym przez BBC, tłumaczącym uczniom m.in., że „jest ponad sto różnych płci, między którymi mogą wybierać”.

We wstępie do nowego programu nauczania narzucającego brytyjskim szkołom gender, jako jedyny słuszny światopogląd o rzekomo naukowych podstawach czytamy: „Musimy przekonać nasze dzieci do tego, by zechciały być częścią społeczeństwa gender. Musimy być w stanie sprzedać im to pragnienie, ponieważ dla wielu może nie być ono czymś naturalnym”.
I cóż można dodać? Jasno napisali, że trzeba wykreować nowego człowieka.

W Polsce jakiś czas temu, po wprowadzeniu na jednym uniwersytetów tzw. gender studies, formalną drogą zapytano jaką dziedzinę nauki prezentuje ten wydział? Rektor nie potrafił udzielić odpowiedzi. Przyczyna jest dosyć prosta - jeżeli chciał szczerze odpowiedzieć, to nie ma nic wspólnego z nauką.
15  Tawerna / Off-topic / Odp: Popieram to! : Lipiec 12, 2019, 02:49:40 pm
Sformułowanie:
Cytuj
nie życzymy sobie, żeby istniały na świecie osoby mające inne od nas zdanie
nijak nie jest równoważne
Cytuj
oczekiwanie od nich żeby go nie wyrażały
Dodatkowo, w sposób bezpośredni, chociaż bezzasadnie, sugeruje skrajnie negatywne nastawienie wobec osób.
Jeżeli ktoś np. będzie gloryfikował Hitlera, to wyrażając oburzenie i wzywając do zaprzestania wyrażania takich poglądów nie definiuję swojego stosunku do danej osoby, tylko do danych poglądów.

Cywilizacje rozumiem zgodnie z definicją profesora Konecznego, jako sposób organizacji życia zbiorowego.
Cywilizacje ze swojej natury wzajemnie się zwalczają, np. jedni popierają paradę, a inni są przeciwko. Wynika to z prostego w obserwacji spostrzeżenia, że nie można być jednocześnie cywilizowanym na dwa sposoby. Nie można jednocześnie uważać czegoś za dobre i złe.*
*Tak w praktyce, to sporo ludzi próbuje, ale to się zwyczajnie nie może udać i prowadzi do rozmaitych aberracji.
Interesujący temat na długą dyskusję.

Co do skutków walki cywilizacji, to jest kwestia obserwacji procesów historycznych. Efekty realne są takie, że dana cywilizacja ma na konkretnym obszarze przewagę nad innymi (np.prawo będzie ustalane wg jej założeń, będzie respektowana jej etyka itd.) lub jest w defensywie (np.jakaś cywilizacja dominuje sobie w jednych dzielnicach Anglii, podczas gdy w większości przewodzi inna/ inne).

W tym konkretnym przypadku nie życzę sobie, żeby na terenie Polski gdziekolwiek realizowano postulaty lobby LGBT.
Dlaczego? Dlatego, że jest to promowanie grzechu wołającego o pomstę do Nieba. Poza tym jest to obiektywnie szkodliwe. Dla przykładu:
https://www.acpeds.org/the-college-speaks/position-statements/gender-ideology-harms-children
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 99
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!