Yelonky

Tawerna => Off-topic => Wątek zaczęty przez: Adam on Czerwiec 11, 2014, 12:21:25 pmTytuł: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Czerwiec 11, 2014, 12:21:25 pm
W ostatnich latach narasta fala antypolonizmu, warto więc może czasem pokazać, co się dzieje.

Rząd planuje odebrać Leśnikom orła z munduru:
http://naszdziennik.pl/polska-kraj/81398,komu-przeszkadza-orzelek.html
Niby drobna rzecz, ale w gruncie rzeczy bardzo znacząca - komu normalnemu przyszłoby do głowy robić taką zmianę, jeżeli nie stoi za tym jakaś ważna dla niego idea? A akurat Leśnicy mają wielkie prawo do noszenia orła na swoim mundurze, bo ich zasługi dla walki o Polskę są co najmniej równie duże jak wojskowych, a może i większe.
Ze smutkiem podejrzewam, że jest to część akcji niszczenia Lasów Państwowych. Leśnicy będą się tej akcji przeciwstawiać, więc to zapewne taka przygrywka do ich pacyfikacji.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Czerwiec 15, 2014, 08:00:19 pm
Niby to nie w Polsce, ale w temat się wpisuje:
http://naszdziennik.pl/polska-kresy/81593,przed-sad-za-paczki-dla-ak-owcow.html


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Czerwiec 18, 2014, 12:52:25 pm
Dawno temu czytałem (to z "Milczących Psów" Waldemara Łysiaka), ale jakoś zapomniałem, a teraz znalazłem w internecie:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10372772_676301405769142_1020419280313883318_n.jpg
Tekst sprzed jakichś trzydziestu paru lat...


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Czerwiec 20, 2014, 01:38:02 pm
Co prawda jest to raczej ogólny szowinizm, ale skierowany konkretnie na Polaków:
http://dorzeczy.pl/felietony/id,3477/Czystki-etniczne-w-Irlandii-Polnocnej-.html
Już widzę to oburzenie mediów, gdyby coś takiego przytrafiało się cudzoziemcom w Polsce...
Cytuj
„Przecież wiedzieliście, gdzie jedziecie. Są fajniejsze niż Belfast miejsca dla Polaków”.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Sierpień 19, 2014, 02:28:28 pm
Udało się usunąć nikczemne teksty o Polsce i Polakach z konspektu lekcji w miasteczku w USA.
Cytuj
twierdzenia m. in. takie jak: „Polska miała długą historię antysemityzmu”, a „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski”.
http://www.pch24.pl/skuteczna-interwencja-amerykanskiej-polonii--skandaliczny-fragment-konspektu-lekcji-usuniety,24873,i.html
Z tego, co rozumiem, jakiś uczeń przygotował ten tekst, niemniej skądeś go wziął, przecież sam nie wymyślił?


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Sierpień 29, 2014, 11:28:56 am
Utrwalanie mądrości etapu w Niemczech:
http://www.pch24.pl/niemcy-uczcza-1-wrzesnia-filmem-szkalujacym-ak,25110,i.html


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Wrzesień 04, 2014, 01:04:38 pm
Ponieważ sporo osób zdaje się mieć wątpliwości co do antypolonizmu tego filmu (Unsere to i tamto), postanowiłem wypisać kwiatki. Trochę sporo tego wyszło, również na płaszczyźnie ogólnej, postaram się skupić na sposobie przedstawienia Polaków (w kolejności pojawiania się w filmie).

Dwie osoby uciekają z transportu do obozu koncentracyjnego - jeden z głównych bohaterów, Żyd z Berlina (Wiktor) oraz Polka. Kiedy Polka (swoją drogą wyglądająca jak chłopak, dopiero jak się przedstawiła zorientowałem się, że to ma być kobieta) dowiaduje się, że jej towarzysz jest Żydem, komentuje złośliwie w stylu "To może się rozbierzesz przed Niemcami?" [Nie wiem jak tekst brzmi w oryginale, bo wyglądało to na słabe tłumaczenie - z językiem polskim wykorzystywanym wiele razy w filmie mają ewidentnie problem.] W czasie rozmowy pada też stwierdzenie ze strony Polki "Po naszej kapitulacji..." [W kontekście przegranej wojny, jak rozumiem.]

Te same postacie dalej kradną suszące się na sznurze ubrania jakiemuś chłopu oraz próbują ukraść kurę. [Niech mi ktoś objaśni, dlaczego Polka nie mogła zwyczajnie poprosić ludzi o pomoc? Miała nawet na sobie cywilne ubranie, więc kompletnie niczym się nie wyróżniała.]
Chłop, Polak, ich na tym przyłapuje, wyciąga karabin i dalejże strzelać.

Drobny wtręt o płyciznach fabuły, których można by wytknąć więcej - para uciekinierów z pociągu wydostaje się z wagonu koło Gliwic (1941r. a to Polska! sic!), potem rozmawiają o tym, gdzie się udadzą - Polka mówi "Warszawa". W kolejnej scenie są pod Tarnowem, a kobieta mówi, że idą do Łodzi, bo tam ma znajomych. :)

Postacie j.w. spotykają innego chłopa (też uzbrojonego we flintę), który po wahaniu zaprasza ich do domu. Tam daje im jeść i wychodzi "do miasta". Jego syn ostrzega ich, że ojciec idzie na nich donieść na policję, po czym prowadzi do lasu. W lesie bez słowa wyjaśnienia zostawia ich jakimś uzbrojonym ludziom o bandyckich wyrazach twarzy.

Później dowiadujemy się, że owi ludzie to partyzanci z AK (chodzą potem ciągle z opaskami z wielkimi literami A.K.). Cecha charakterystyczna, że wyglądają jak banda - ubranie każdy ma z innej parafii, z reguły rozchełstane, niektórzy mają biało-czerwone opaski, chyba tylko jeden chodzi w ubraniu przypominającym mundur i nosi czapkę z orzełkiem, w stylu legionowej, dowódca jest zawsze z gołą głową i brodaty. Ten w "mundurze" jest największym żydożercą. [To akurat mnie uderzyło, bo widziałem sporo zdjęć partyzantów i na wszystkich wyglądają w 90% jak wojsko, czasami w 100% i bardzo rzadko nie mają rogatywek, których w filmie nie uświadczysz. Wspomnienia też często podkreślają jak dbano o wojskowy wygląd.]

Ich dowódca zaczyna przepytywanie, jedno z pierwszych pytań - "Czy jesteście Żydami?" - po czym obwąchuje żydowskiego bohatera filmu jakby wyczuwał pochodzenie na węch. Ponieważ partyzanci nie dowierzają, że nim nie jest, wystawiają go na próbę. Próba wygląda tak, że smarują go krwią (żeby wyglądał jak maltretowany), przywiązują do drzewa z tabliczką w dwóch językach "Jestem niemiecki kolaborant" i urządzają zasadzkę na Niemców. Leśną drogą jedzie dwóch żołnierzy Kubelwagenem i w zasadzkę wpadają. Jeden zostaje zastrzelony, wtedy drugi wyciąga karabin z samochodu (wcześniej jakoś nie potrzebowali, nie to, co partyzanci witający cywilów z wycelowaną w nich bronią) i zaczyna się ostrzeliwać. Dziesięciu partyzantów przeżywa trudne chwile, bo nie ma komu wystrzelić drugi raz (tak się boją). Klną przy tym siarczyście. W końcu jednak któryś Niemca zabija. Nie wiedzieć czemu sytuacja przekonuje dowódcę partyzantów, że bohater służący za przynętę Żydem nie jest. Tutaj dziwna scenka - uwolniony Wiktor wali pięścią w twarz dowódcę (co mnie nie dziwi), na co ten mówi ze śmiechem "Podobasz mi się". Zupełnie tak jakby ten cios go przekonał do człowieka, naprawdę nie wiem co autor miał na myśli.
Po zabiciu Niemców pada komenda "Weź amunicję pozbieraj, zegarki, obrączki, złote zęby." - co też wykonują.

Kolejna scena z partyzantami (uciekinierzy z pociągu dołączyli do oddziału) - kupują od chłopów żywność. Chłopi negocjują zakup, przy czym jednym z pierwszych pytań jest "A są u was Żydzi?". W dalszej części następuje tłumaczenie, że nie i zakończenie transakcji "...osiem kur i żadnych Żydów." "Żydów potopimy jak koty." - odpowiada partyzant.

Niemcy urządzają zasadzkę i łapią sprzedających partyzantom żywność chłopów. Zasadzka polega na tym, że cały oddział Niemców, razem z samochodem, ukrywa się w sąsiedniej stodole. [Jacy głupi ci chłopi, prawda?] Później wieszają chłopów na rynku. Partyzanci rozgoryczeni kłócą się, czy to ich wina, w końcu dowódca mówi, że jak Niemcy wygrają wojnę, to zabiją ich wszystkich. [Skąd taki pomysł? W czerwcu 1944r.?]

Partyzanci urządzają zasadzkę na pociąg. Czas oczekiwania skracają sobie rozmową o jedzeniu. Pada zdanie "Bigos to Polska". Zatrzymują pociąg znakiem ostrzegawczym (sic!) - ktoś mówi, że jak niemiecki maszynista zobaczy niemiecki znak stopu to się zatrzyma. Pociąg faktycznie się zatrzymuje, dużo strzelania. Zostaje jeden Niemiec ukryty w wagonie i ostrzeliwuje ich bardzo celnie (kilku trafia). Partyzanci znowu boją się łeb wychylić, aż w końcu sytuację ratuje Wiktor wystawiając się na strzał, żeby dowódca mógł zdjąć Niemca.
Partyzanci otwierają drzwi wagonu, tam są więźniowie w pasiakach. Wywiązuje się dialog.
Wiktor: "A co z nimi?"
Dowódca: "Co z nimi?"
Partyzant: "Większość z nich to Żydzi, a Żydzi są tak samo parszywi jako komuniści czy ruskie. Lepiej martwi niż żywi."
Wiktor: "Chcesz, żeby tu zgnili?"
Partyzant: "Tak." i pierwszy raz w filmie się uśmiecha.
Reszta partyzantów sprawę ignoruje i zajmuje się wyładunkiem broni z wagonu obok. W trakcie tego dowódca bez chwili wahania dobija rannego Niemca. [Tutaj wyraźny kontrast z żołnierzami niemieckimi w filmie, którzy kilka razy mają dylematy w tym względzie, raz nawet jeden z karnego batalionu odmawia rozkazu spalenia chaty, bo w niej są mili starsi Ukraińcy.] Wiktor po odejściu oddziału zostaje z tyłu i uwalnia więźniów. Jakimś sposobem dowodzi to wobec partyzantów, że jest Żydem. [Niedopowiedzenie w filmie, ale tak jest w kolejnej scenie. Tak jakby nie-żyd nie mógł pomóc więźniom?]
W związku z tym dowódca wyprowadza Wiktora do lasu jak na egzekucję. "Już za pierwszym razem miałem przeczucie. Wszyscy mówili "To Żyd." itp. Jednak po wynurzeniach i postraszeniu rzuca mu pistolet na ziemię i nawet życzy powodzenia.

Niemcy szykują wielką obławę na partyzantów. Jakiś miejscowy prowadzi ich do lasu i wskazuje miejsce pobytu oddziału, gdzie dochodzi do walki. Wiktor biegnie, żeby pomóc partyzantom [Dopiero go chcieli zabić, a on od razu biegnie na pomoc?], napotyka swojego niemieckiego przyjaciela, służącego w wojsku. Nawiązuje się rozmowa, nadchodzi dowódca niemiecki, który chce zastrzelić Wiktora. Jego przyjaciel zabija swojego dowódcę, ratując mu życie.

Dalej Polaków w filmie już nie ma.

Maj 1945r. wypowiedź jednego z bohaterów "[...]Niedługo będą tylko Niemcy i ani jednego nazisty. [...]"


Główni bohaterowie niemieccy są przedstawieni w następujący sposób:
-Greta, zdolna śpiewaczka, zakochana w Wiktorze, próbuje mu ratować życie wdając się w w romans z gestapowcem; kończy rozstrzelana w więzieniu za sianie defetyzmu.
-Charlotte, młoda kobieta zgłasza się na ochotnika do pomocy jako pielęgniarka w szpitalach frontowych, tam przechodzi różne ciężkie chwile, cierpi z powodu niespełnionej miłości do kolejnego bohatera; uratowana przed gwałcącym ją Rosjaninem przez Żydówkę [W oficerskim mundurze? Kim ona mogła być, że żołnierze jej bez szemrania słuchali?], którą wcześniej wybrała do pomocy w szpitalu na Ukrainie i którą wydała w ręce SS za pochodzenie.
-Wilhelm, niemiecki oficer (dowódca plutonu?), dzielny i rozsądny, stopniowo pod wpływem przeżyć, strat oddziału, egzekucji, niespełnionej miłości do j.w. itp. przechodzi załamanie, dezerteruje, potem walczy w batalionie karnym, odmawia wzmiankowanego rozkazu podpalenia chaty, fartownie uchodzi kary, zabija dowódcę - despotę i znowu dezerteruje.
-Friedhelm, niemiecki żołnierz, brat oficera, najpierw ma dylematy (w kwestii mordowania cywili), potem zostaje automatem do zabijania (ale Wiktora uratował), na koniec popełnia samobójstwo samotnie udając atak na Rosjan. Przed śmiercią prosi starego volksstrumistę o przekazanie listu rodzinie. Wcześniej rozmawia z kilkoma młodymi volkssturmistami "[...]12 lat. Jesteście dziećmi, Rosjanie poślą was do domu."
-Wiktor, Żyd z Berlina, zakochany w śpiewaczce, poza wesołymi zabawami z ww. przyjaciółmi i romansem przedstawiony jako wiecznie cichy towarzysz partyzantów w Polsce. Po powrocie do Berlina w domu rodzinnym zastaje zakwaterowaną niemiecką rodzinę (nieprzyjemna, ewidentnie antysemicko nastawiona Niemka), zabiera portret rodziców i zostawia ich w spokoju.

Przyznać trzeba, że poza głównymi bohaterami w filmie jest sporo różnych oficerów, SS-manów itp. bez kozery mordujących cywilów i generalnie nieprzyjemnych.
Inne nacje w filmie, poza Niemcami i Polakami, są przedstawione raczej marginalnie. Wspomniana ukraińska Żydówka, najpierw dzielnie pomagająca w szpitalu, potem wydana, następnie ratująca donosicielkę z wyjaśnieniem "Inaczej to się nigdy nie skończy." W tle kilka razy ukraińska policja czy inne oddziały SS, dokonujące egzekucji, pilnujące obozów itp. Rosyjscy chłopi wysadzający Niemcom studnię, wprowadzający ich na pola minowe i traktowani jako tych min "wykrywacze" oraz będący celem plutonów egzekucyjnych.
W filmie pojawia się też Amerykanin, oficer, który wyrazem twarzy daje znać Wiktorowi, że akceptuje pracę byłego SS-mana i zbrodniarza w nowej niemieckiej administracji.


Sądzę, że nie pominąłem chyba żadnej sceny w serialu z udziałem Polaków. Obraz naszego narodu w filmie jest nieskomplikowany - bandyci, tchórze, kolaboranci, klnące i kręcące chamy, walczące tylko dlatego, że mają przechlapane, a przede wszystkim nieziemscy wprost żydożercy. Najbardziej pozytywną polską postacią jest towarzyszka ucieczki Wiktora z pociągu, której główną zasługą jest fakt, że go nie wydała partyzantom. W kontraście do bardziej złożonych, czasem aż przesłodzonych innych postaci (np.Wiktor robiący w filmie za coś na kształt świętego, ukraińska Żydówka idealistycznie rezygnująca z zemsty) efekt całościowy jest aż nadto wyraźny.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: rrober on Wrzesień 04, 2014, 09:16:50 pm
Ktoś musi przejąć winę od Niemców za zbrodnie wojenne - a my się świetnie do tego nadajemy, bo nie protestujemy  - taka konieczność historyczna, słaby nic nie może i nikt się z nim nie o liczy


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Wrzesień 05, 2014, 09:02:34 am
Masz oczywiście rację. Ja jednak nie uważam, że historia się skończyła, ani że to, co jest dzisiaj będzie trwało wiecznie. Jak rzeczowo wykazał Bocheński to co jest dzisiaj za niewiele lat może się zupełnie odwrócić, a co dopiero za czas dłuższy*. A ponieważ uważam, że polska kultura wiele pożytecznego wniosła do rozwoju ludzkości i ma potencjał aby jeszcze wiele wnieść (dzisiaj nawet jakby bardziej niż dawniej) to konsekwentnie warto walczyć o jej przetrwanie i rozwój. Punktowanie ataków na tą kulturę może np. spowolnić wsiąkanie fałszu w umysły.

Odnośnie "przejmowania winy", w który to proces tak starają się wpisywać różni nasi najwyżej postawieni politycy, to jest to jednak proces długotrwały, szczególnie przy kłamstwach szytych tak grubymi nićmi. Jeżeli zostanie spowolniony może się okazać mało znaczącym epizodem. Czego wszystkim życzę.

*Żeby daleko nie szukać, kto dwa czy trzy lata temu stawiałby na regularną wojnę w Europie. A dzisiaj? A czynników, które wskazują na przeoranie na nowo sytuacji na naszym kontynencie w tym stuleciu jest wystarczająco dużo.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: rrober on Wrzesień 05, 2014, 12:32:46 pm
W jakiej Europie? W wybitnych dziełach historiografii brytyjskiej Wojna Krymska toczyła się w Azji, bo dla nich Krym leżał w Azji. Tak samo dziś traktują Wojnę na Ukrainie - można przypuszczać, że kiedy wojna zpuka do naszych drzwi będzie podobnie. Poza tym zawsze biznes był ważniejszy - popatrz na postawę Holendrów.
Zydzi mają biznes w tym, żeby zarobić na holokauście, Niemcy w tym żeby zdjąć z siebie winę, a nasi politycy w tym, żeby przeżyć w warunkach autonomii.
Jakie to prawdziwe, że historia się kołem toczy - powróciliśmy do sytuacji politycznej z II poł XIX wieku - Niemcy prowadzą piolitykę bismarkowską porozumienia i współpracy z Rosją, ponad naszymi głowami. Polska jest całkowicie pod kontrolą za pośrednictwem uległych polityków - takich na wzór Wielopolskiego.
A to, że powstają takie filmy (zobacz kto dał kasę) i że są emitowane w polskiej i niemieckiej telewizji jest wpisane w tę politykę. Trzeba urobić masy - zresztą cześć z nich nawet nie wie, że była II wojna, więc tym łatwiej.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Listopad 15, 2014, 02:10:48 pm
Artykuł o filmie Jerzego S.:
http://www.pch24.pl/obywatel-stuhr--suma-wszystkich-strachow-michnika-newsletter-65-,32123,i.html
Z komentarza "Jana":
Cytuj
Powiedzmy sobie jasno, wszyscy jak tu jesteśmy, jesteśmy antysemitami. Nie dlatego, że nie lubimy Żydów, tylko dlatego, że oni nas nie lubią.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Grudzień 18, 2014, 02:54:54 pm
Taki niby drobiazg. Pewnie zaraz ktoś powie, że to kwestia komercyjna, bo złą wytwórnię wybrali  :-\:
http://www.stefczyk.info/publicystyka/kultura/nieslychane-bracia-golec-ofiara-cenzury,12359445127
Swoją drogą, piosenka jak na nich dosyć marna, ale skoro publiczności się ponoć podobała, to skąd problemy? U mnie w pracy notorycznie słuchają Eski - tam taki chłam leci, że Golcowie w jakimkolwiek wykonaniu to byłoby mistrzostwo świata.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Styczeń 27, 2015, 01:52:49 pm
A na Litwie bez zmian:
http://www.pch24.pl/litwini-dalej-poluja-na-polskojezyczne-tablice,33591,i.html


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Luty 25, 2015, 02:21:07 pm
Atak propagandowy ("polski" Oskar):
http://www.bibula.com/?p=79978


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Marzec 09, 2015, 02:13:12 pm
Historyczna ciekawostka o propagandzie gorszej i lepszej, za felietonem: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3325
Cytuj
Władysław Studnicki, patriota polski, a jednocześnie germanofil, w okresie okupacji zagadnięty był kiedyś przez Niemców, dlaczego nie pisuje do niemieckich gazet. On na to – jakże nie pisuję, kiedy przecież pisuję – na przykład do „Das Reich” - No tak - Niemcy na to – ale nie pisuje pan do „Nowego Kuriera Warszawskiego”. - Oczywiście – odparł Studnicki. - Ja mogę pisywać do niemieckich gazet dla Niemców, ale nie będę pisywał do niemieckich gazet dla Polaków!
Jaka była różnica między niemieckimi gazetami dla Niemców, a niemieckimi gazetami dla Polaków? Niemieckie gazety dla Niemców przedstawiały niemiecki punkt widzenia jako niemiecki – i to była prawda – podczas gdy niemieckie gazety dla Polaków przedstawiały niemiecki punkt widzenia jako obiektywny – a to była nieprawda.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Kwiecień 24, 2015, 11:26:27 am
Audycje w radio, ale nawet z pewnym pozytywnym zakończeniem:
http://www.pch24.pl/o-polskich-obozach-koncentracyjnych-w-audycji-mniejszosci-niemieckiej-w-polsce,35333,i.html
Firma Mattel w ataku - dzieci trzeba indoktrynować od małego:
http://www.pch24.pl/o-nazistowskiej-polsce-wiedziec-maja-nawet-dzieci--popularna-gra-propaguje-historyczne-klamstwo,35341,i.html
W kwestii wypowiedzi szefa FBI, co to wiedział, ale nie pamiętał:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1426135,Szef-FBI-w-Polsce-Jest-zaproszenie-na-lekcje-historii
Swoją drogą, to w USA chyba dałoby radę ściągnąć z niego parę milionów za obrazę. Czy akurat takiej dyskryminacji nie ścigają, bo jest politycznie poprawna?


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Maj 10, 2015, 08:32:10 pm
Jak się w ramach polityki historycznej promuje "Pokłosie" albo "Idę" zamiast np."Miasta 44", to potem można oczekiwać na przykład takich efektów:
http://www.bibula.com/?p=81312


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: maciek on Wrzesień 14, 2015, 05:31:51 pm
Wiadomość

Na odbywającej się właśnie 40. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Toronto zaprezentowany został "Demon" Marcina Wrony. ... Po pokazie krytycy nie kryli swojego zachwytu nad oryginalnością przedstawionej opowieści oraz nad jakością jej realizacji.


Tu jest zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=5xKBgBiGkog
Czyli jakiś thriller, jak tytuł zresztą wskazuje.

A teraz przeczytajmy anglojęzyczny plakat do tego filmu:
(http://1.fwcdn.pl/po/45/65/724565/7650162.3.jpg)
,,A little Jewish girl destroys a perfectly planned Polish wedding. She is univited, dead and will not stop crying until the groom grabs the shovel and digs out the uncomfortable past."

To co, przyjmujecie zakłady, o czym będzie ten film ?
Bedę szczęśliwy jeśli przegram.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Wrzesień 15, 2015, 01:37:03 pm
Ze zwiastuna, to o alkoholizmie... i złodziejach, bo "Każdy pijak to złodziej."  ;)


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: maciek on Wrzesień 15, 2015, 05:00:02 pm
Wiadomy pseudohistoryk napisał w niemieckiej gazecie, że w czasie drugiej wojny Polacy zabili więcej żydów niż niemców i przez pryzmat tego należy dziś patrzeć na ich niechęć do uchodźców.

W wiadomym szmatławcu pojawiła się wypowiedź prezesa pewnej fundacji, że "profesor" (oni lubią to słowo) wypowiedział się w sposób obrzydliwy bo :
- nie przedstawił dowodów
- co prawda prawdą być może to, że Polacy więcej żydów wydali niż uratowali (!), ale przecież nie to leży u podstaw niechęci do uchodźców.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Październik 15, 2015, 02:37:18 pm
Brytyjski dziennikarz (?) raczył napisać, że Auschwitz tylko w Polsce mogło zostać zaakceptowane:
http://www.bibula.com/?p=83421
Cytuj
naziści [w całym tekście ani razu nie pada słowo „Niemcy” – przyp. red.]
Nic tylko czekać, aż się dowiemy, że Hitler z Himmlerem byli kryptopolakami.

A tutaj pokaz samobiczowania:
http://www.bibula.com/?p=81757
Cytuj
28 maja 2015 o 18.30, w utrzymywanym z pieniędzy podatników Muzeum Powstania Warszawskiego, w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, miała antypolska hucpa, podczas której szerzono pełne nienawiści, krzywdzące i nieprawdziwe opinie pod adresem Polaków.
Co ciekawe, najwyraźniej jedynym, który wykazywał zdrowy rozsądek w towarzystwie dyskutantów był Dawid Wildstein. Brawo, Panie Dawidzie!


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: maciek on Październik 15, 2015, 07:29:12 pm

Cytuj
28 maja 2015 o 18.30, w utrzymywanym z pieniędzy podatników Muzeum Powstania Warszawskiego, w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, miała antypolska hucpa, podczas której szerzono pełne nienawiści, krzywdzące i nieprawdziwe opinie pod adresem Polaków.


Przecież po to właśnie powstało to "muzeum".


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Październik 22, 2015, 03:20:08 pm
Nowe spojrzenie Rosji na historię IIwś:
http://pikio.pl/rosyjski-dyplomata-zsrs-nie-napadl-w-1939-hitlerowskiego-sojusznika-polski-ktora-brala-udzial-w-holocauscie/

A na marginesie - albo szaleństwo albo kolejny krok w wybielaniu niemców:
http://pikio.pl/premier-izraela-hitler-nie-chcial-masowej-eksterminacji-zydow/
Mufti kazał Hitlerowi, to ten musiał się przecież posłuchać.  ::)


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Październik 23, 2015, 12:52:58 pm
Interesujący artykuł o używaniu kłamliwych przymiotników w związku z niemieckimi obozami koncentracyjnymi:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_obozy_koncentracyjne#Geograficzne_uzasadnienie_stosowania_nazwy_.E2.80.9Epolskie_obozy.E2.80.9D

Cytuj
[...] obozy koncentracyjne znajdowały się na terenie ponad 20. europejskich państw:

    Polska – 10 obozów koncentracyjnych: Stutthof, Auschwitz-Birkenau, Kulmhof, Treblinka, Sobibor, Bełżec, Majdanek, Warschau
    Niemcy – 20 obozów koncentracyjnych: Bad Sulza, Bergen-Belsen, Buchenwald, Dachau, Esterwegen, Flossenbürg, Fuhlsbüttel, Hinzert, Lichtenburg, Mittelbau-Dora, Moringen, Neuengamme, Niederhagen-Wewelsburg, Oranienburg, Ravensbrück, Sachsenburg, Sachsenhausen;
    Austria – 2 obozy koncentracyjne: Ebensee oraz Mauthausen-Gusen,
    Białoruś – 1 niemiecki obóz zagłady Mały Trościeniec,
    Czechy – 3 obozy koncentracyjne Lety, Hodonin oraz Theresienstadt,
    Słowacja – 3 obozy koncentracyjne: Vyhne, Sered i Novaky utworzone przez rząd słowacki,
    Francja – 7 obozów – niemiecki obóz Natzweiler-Struthof oraz obozy tranzytowe utworzone przez Rząd Vichy skąd kierowano Żydów do Auschwitz jak Obóz w Drancy, Compiègne, Beaune-la-Rolande oraz Obóz koncentracyjny w Pithiviers[65].
    Dania – obóz Horserod,
    Belgia – koncentracyjny obóz tranzytowy SS-Sammellager Mechelen,
    Holandia – 3 obozy założone przez Niemców: Konzentrationslager Hertogenbosch, Westerborck, Amersfoort,
    Włochy – 6 obozów – założony przez włoski rząd Mussoliniego Obóz koncentracyjny Gonars oraz Asti, Bolzano, Fossoli, Servigliano,
    Litwa – niemiecki obóz Kauen,
    Łotwa – niemiecki obóz Konzentrationslager Kaiserwald,
    Estonia – niemiecki Konzentrationslager Vaivara,
    Norwegia – 3. obozy koncentracyjne Ulven, Berg, Grini,
    Węgry – niemiecki obóz tranzytowy w Kistarcsa,
    Serbia – 5 obozów: Sajmiste, Schabatz, Crveni krst, Topovske supe, Nisch
    Chorwacja – 2 obozy: Jasenovac oraz Rab,
    Słowenia – San Sabba,
    Bułgaria – Dupnitsa,
    Macedonia – Skopije


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Listopad 25, 2015, 02:51:04 pm
Antypolskie przedstawienie w Teatrze na Woli:
http://www.bibula.com/?p=80984
Laureatka nagrody literackiej NIKE ma wizje:
http://www.bibula.com/?p=83676
Amerykańska Żydówka też ma wizje:
http://www.bibula.com/?p=83899
I smutno i straszno...


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Listopad 30, 2015, 12:32:35 pm
Można podpisać petycję do norweskiej Rady Etyki Mediów (Pressens Faglige Utvalg) ws. kolejnego użycia określenia "polski obóz koncentracyjny":
http://www.citizengo.org/pl/signit/31481/view


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Styczeń 04, 2016, 10:27:38 am
Nie do końca wiem, czy to się wpisuje w temat, ale nie chcę mnożyć wątków:
http://www.pch24.pl/eurokraci-w-ofensywie--znamy-termin-unijnej-debaty-o-praworzadnosci-w-polsce,40342,i.html
Biorąc pod uwagę, kto atakuje aktualny rząd, to chyba musi coś dobrego robić...


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Styczeń 15, 2016, 09:45:36 am
Po zastanowieniu, to jednak jest antypolonizm - skoro gremialnie media w Niemczech tłumaczą, co powinniśmy, a czego nie, w tonie ex cathedra jak do wioskowego głupka, to jak to traktować? Nawet jeżeli chodzi im tylko o utrzymanie własnych politycznych wpływów, to grają na niemiecko-szowinistycznych sentymentach, zresztą robią to jakby machinalnie, bez zdawania sobie sprawy (?).
http://www.pch24.pl/niemieckie-media-po-wszczeciu-procedury-kontroli-praworzadnosci-w-polsce--nadzorowac--ale-ostroznie,40607,i.html


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: rrober on Styczeń 15, 2016, 10:08:31 am
Antypolonizm czy jakieś inne anty... to zdura, mamy pecha bo sąsiadujemy z dwoma mocarstwami regionalnymi o dużych ambicjach. Nikt nie robi antypolonizmu dla samej ideii.
Jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi kasę. Niemcy, które trzęsą UE boją się, że utracą wpływy polityczno-ekonomiczne w Polsce i chcą przywrócić rząd, który po dawnemu będzie pozwalał gospodarczo rabować Polskę i wspierać bezwarunkowo niemieckie inicjatywy w UE.
Eksport Niemiec do Polski jest dwukrotnie wyższy niż do Rosji, a weźmy pod uwagę rozmiary Polski i Rosji oraz to, że u nas upycha się najgorsze badziewie. Firmy zagraniczne są uprzywilejowane na naszym rynku bo nikt jak dotąd nie potrafił ich ścignąć i mogły spokojnie ukrywać dochody i wywozić zyski. Łapówki są śmiesznie niskie (np. 30 tys. zł za przepchnięcie inwestycji na 47 mln), z każdego 1 euro funduszy unijnych 80 centów trafia do firm niemieckich itd.   
I dlatego trzeba nagiąć nowy rząd do starych reguł gry lub przywrócić stary rząd. I wszystkie środki są dozwolone - nadzór unijny ma zapewne obniżyć ratingi gospodarcze i wytransferować zagraniczny kapitał z Polski - efektem tych działań będzie lokalny kryzys gopodarczy, który rzuci polityków na kolana ...a że są ugrupowań patriotycznych stąd antypolonizm.   


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: rrober on Styczeń 16, 2016, 06:05:19 pm
Długo nie czekaliśmy...
http://wpolityce.pl/gospodarka/278370-odzyskac-wladze-po-trupie-polski-i-szkodach-polakow-lewacki-finansowy-atak-takze-musimy-przeczekac


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Styczeń 18, 2016, 01:19:32 pm
Nie po to zakładałem temat, żeby rozważać pobudki autorów rozmaitych oszczerstw, chyba, że na marginesie. Chodziło mi o pokazywanie czasem, co mi wpadło w oczy/uszy, ponieważ sporo osób zdaje się nie zauważać, że pewne agresywne wobec Polski działania nie są tak do końca przypadkowe.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: rrober on Styczeń 18, 2016, 02:32:34 pm
OK, ale czasami warto pogłębić studium przypadku. Być może jest tak, jak mówi Braun, że Polska to "działka numer jeden na świecie" i za każdą akcją, którą można podciągnąć pod antypolonizm zwykle kryją się ogromne pieniądze - nikt tego nie robi za frajer. A być może nie i po prostu nikt nas nie lubi  ;)


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: rrober on Luty 12, 2016, 09:27:37 am
Ciekawe
Targalski (Darski) m.in. o polityce Merkel odnośnie uchodźców i Polski
https://www.youtube.com/watch?v=7DBr1LHauWk
 


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Luty 25, 2016, 04:46:48 pm
Aż nie wiem, czy pasuje do tematu - z jednej strony ten pan chce nas za coś tam karać, z drugiej w taki sposób, że aż miło...  :-\
http://www.pch24.pl/hollande-chce--by-ue-ostrzej-potraktowala-polske--mowil-o-zawieszeniu-czlonkostwa,41430,i.html
Niestety to chyba tylko wewnętrzne pogrywki i nic z tego nie wyjdzie.  :'(


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Kwiecień 16, 2016, 07:29:19 pm
Niemieckiemu pismu nie podoba się muzeum, a pani z YadVashem, że "Sprawiedliwych" Polaków jest za mało w stosunku do ilości ofiar:
http://www.pch24.pl/niemcom-nie-podoba-sie-muzeum-polakow-ratujacych-zydow--to-proby-przedstawienia-polakow-w-lepszym-swietle-newsletter-
112b,42496,i.html


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Kwiecień 28, 2016, 01:44:56 pm
O dewaluowaniu wartości słowa:
http://wpolityce.pl/polityka/291033-mowienie-ze-zrozumieniem-tekst-niniejszy-dedykuje-poslankom-nowoczesnej-i-ich-intelektualnemu-przywodcy


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: maciek on Kwiecień 29, 2016, 09:04:34 pm
Akurat te obiekcje Niemców to wyjątkowe świństwo jest.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Lipiec 22, 2016, 11:34:19 am
Pan Lauder kontynuuje misję:
http://wmeritum.pl/prezes-swiatowego-kongresu-zydow-zada-przeprosin-wypowiedzi-kwestionujace-udzial-polakow-mordowaniu-zydow/149461


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Sierpień 31, 2016, 02:18:18 pm
Już widzę to darcie szat w gazetach i telewizji, gdyby to się zdarzyło w Polsce wobec Anglika:
http://www.pch24.pl/grupa-brytyjskich-nastolatkow-skatowala-dwoch-polakow--policja-bada-motywy-ataku-,45624,i.html
Szkoda ludzi.

A w gruncie rzeczy, to przeraża zezwierzęcenie młodzieży w różnych krajach. Anglia zdaje się jest w czołówce - np.alkoholizmu itd. Dobrobyt, bezstresowe wychowanie, politpop, brak wiary i potem takie efekty.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Alecki on Sierpień 31, 2016, 03:14:16 pm
Jeśli chodzi o młodych Anglików to chyba większym problemem jest już narkomania.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: michal on Wrzesień 01, 2016, 08:22:47 pm

A w gruncie rzeczy, to przeraża zezwierzęcenie młodzieży w różnych krajach. Anglia zdaje się jest w czołówce - np.alkoholizmu itd. Dobrobyt, bezstresowe wychowanie, politpop, brak wiary i potem takie efekty.

Nasz rząd na szczęście dba o to by takie rzeczy u nas się nie działy, zaczął od zagwarantowania nam braku dobrobytu.

MB


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Wrzesień 02, 2016, 07:56:58 am
To ten jest pierwszy? Moim skromnym zdaniem dbały o to chyba wszystkie rządy od 1989r., z drobnymi wyjątkami.
A w ogóle uważasz, że w Polsce nie ma dobrobytu?


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Maj 22, 2017, 10:46:44 am
Niemiecki rewizjonizm historyczny w szkołach:
http://www.pch24.pl/niemieckie-oszczerstwo-wobec-polski--tym-razem-w-oficjalnym-podreczniku-do-historii,51654,i.html


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Czerwiec 29, 2017, 02:09:41 pm
Niemiecki rewizjonizm w Hiszpanii (dosyć długi tekst, ale dzięki temu szczegółowy; uwaga na radio ze strony):
http://radiopomost.com/wp/polecamy/porazajaca-historia-dwoch-polek-studiujacych-za-granica-nie-pogodzily-sie-ze-szkalowaniem-polski-zostaly-wydalone-z-uczelni-polakow-mozna-bezkarnie-obrazac-nazywac-faszystami/

Smutna jest szczególnie postawa ambasady, ale zdaje się, że ambasady to jeden z bastionów nomenklaturowego betonu.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: maciek on Lipiec 02, 2017, 07:02:40 pm
Niemiecki rewizjonizm w Hiszpanii (dosyć długi tekst, ale dzięki temu szczegółowy; uwaga na radio ze strony):
http://radiopomost.com/wp/polecamy/porazajaca-historia-dwoch-polek-studiujacych-za-granica-nie-pogodzily-sie-ze-szkalowaniem-polski-zostaly-wydalone-z-uczelni-polakow-mozna-bezkarnie-obrazac-nazywac-faszystami/

Smutna jest szczególnie postawa ambasady, ale zdaje się, że ambasady to jeden z bastionów nomenklaturowego betonu.

To nie jest nowy rewizjonizm.
Po prostu niektóre kraje mają inną perspektywę i jest to dobry przykład dla różnych polskich pseudonacjonalistów, wyrażających swój podziw dla generała Franco, albo co gorsza dla Leona Degrelle i innych pożytecznych idiotów Hitlera. Albo słuchających i promujących na polskim gruncie jakieś prawicowe (?) włoskie, szwedzkie czy brytyjskie kapele, wysławiające wehrmaht albo cudzoziemskich ochotników SS.

A co do faszyzmu w Polsce. Nie było faszyzmu, ale ustrój autorytarny był. I Bereza tez była. I pobicia opozycjonistów przez oficerów WP (umundurowanych !!! - patrz A. Nowaczyński) tez były. Nie było to państwo prawa.

Natomiast protestowanie przeciwko niewiedzy Hiszpanów w tej dziedzinie poprzez przerywanie wykładów, demonstracyjne wychodzenie ze spotkań, nie stawia najwyższej oceny kwalifikacjom intelektualnym tych dwóch panien. Niestety.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Lipiec 02, 2017, 09:24:32 pm
Powiem tak - ja je rozumiem. Czy zachowały się super elegancko - nie wiem, nie było mnie. Nie wiem również jak zachowali się wykładowcy i jak sam bym się zachował. Mam szacunek, że w ogóle zareagowały, bo zapewne wiele osób nic by nie zrobiło.
Wycieczki pod adresem osób, które gloryfikują Franco i in. są nie związane z tematem - czy to, że Hiszpanie mają swoje za uszami powoduje, że mogą sobie z nas robić kozła ofiarnego? Najwyżej to obnaża ich hipokryzję.
Co do różnic pomiędzy reżimami faszystowskimi i rządami sanacji, to powiem tak - można sobie uznawać, że to jedno i to samo, ale wtedy należałoby pisać, że faszyzm, to w zasadzie wszędzie był. Zresztą są definicje - i zgodnie z nimi w Polsce faszyzmu państwowego nie było, tyle.


Tytuł: Odp: Antypolonizm
Wiadomość wysłana przez: Adam on Wrzesień 28, 2017, 11:59:39 am
Zestawienie interesujących tekstów w temacie antypolonizmu (na dole strony linki):
http://parafia-siennica.pl/index.php?pokaz=a_czytelnia/artykuly/antypolonizm/a08